Discutii despre orice, mai putin pe teme politice

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Lucrez cu 60 oameni (open space)...chipurile...injineri. Din cand in cand scot nasul si pe strada...imi ajunge cata vad...prefer sa stau intre patru pereti, cu servere si plasticaraiele mele.

    Comment


    • Urarea de Craciun a viitorului premier al Romaniei, catre cetateni: Allahu Akbar!

      Abia astept si urarea de Paste.

      Comment


      • Originally posted by bolovan View Post
        Eu as face altfel (din nefericire nu se poate...deh...democratia):
        - as interzice...
        - as interzice...
        - as interzice...
        - as interzice...
        Hai ca esti prea "de dreapta". Daca nu-ti pica bine democratia poti sa emigrezi in rusia, turcia, iran etc.
        Deci ai fi preferat dictatura si la noi in tara. (Adica toata puterea in mana unui singur om).

        Comment


        • Fanez nu sunt de dreapta...de fapt...nu sunt de nici o parte. Dar nu-mi pare corect ca eu care muncesc 12-14 ore/zi. Mi-am facut varza coloana prin scoli etc. sa-mi fie horatarta soarta de un semi-retard in schimbul unui kg de zahar.
          Ai ramane socat...dar sunt mult mai democratic decat multa lume pe aici.
          P.S. Daca nu-ti convine cum gandesc...emigreaza in antartica...sau unde zici tu.

          Comment


          • Eu nu inteleg ceva. Daca Dragnea striga ca "Condamnarea mea e nedreapta", de ce nu se adreseaza cui trebuie? De ce spune asta la TV?
            Da, condamnarea e nedreapta. In sensul ca trebuia cu executare, odata dovedite faptele.

            Comment


            • Va recomand sa profitati la maxim de sarmale, sorici, caltaboș, slanina afumata, piftie, ceafa, pomana porcului, s.a., in zilele ce urmeaza, pentru ca de la anul carnea de porc se va interzice in Romania.
              sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

              Comment


              • @K: Pentru ca daca s-ar adresa "cui trebuie", ar lua-o-n gura. Condamnarea, desigur.
                Pe cand, la tv, se uita votantii. Adica fix aia carora daca le zici ca sustin un penal, ti-o vor tranti p-aia: "ba, A ZIS SI LA TLEVIZOR, ca Xulescu e nevinovat, deci asa e!".
                If it ain't broke, don't fix it!

                Comment


                • Sofer care arunca gunoiul pe geam in mers.

                  Comment


                  • O mizerie de individ , asta merita sa-i faci reclamatie la politie .
                    sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                    Comment


                    • Originally posted by mr.K View Post
                      "Condamnarea mea e nedreapta", de ce nu se adreseaza cui trebuie? De ce spune asta la TV?
                      Inca nu poate sa se adreseze "cui trebuie" pentru ca nu i s-a dat "motivatia instantei". Alt lucru ciudat. Aia vine in 30 de zile exceptand cazul Dragnea. Cu motivatia respectiva se adreseaza cui trebuie. Spune la tv ca sa stie lumea cum sta situatia.

                      Comment


                      • nu stiu cum e la cazurile penale, dar eu cand am pierdut procesul cu militia rutiera, pe hartia care-am primit-o scria ca instanta a decis bla bla, respinge plangerea, motivand bla bla. acum aflu ca exista sentinta fara motivatie...cel putin dubios, as zice
                        Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                        Comment


                        • Nu exista nicio sentinta fara motivare. Instanta dupa ce a urmat toate procedurile (pararea avocatilor, a procurorilor), dupa ce a audiat martori, etc, iti spune ca ramane in pronuntare, iar "solutia" o gasesti la vizier sau pe net. Ne e ca in filme, unde vorbesc frumos niste oameni prin sala, iar la final judecatorul bate cu ciocanul in masa si spune ca esti vinovat si trebuie sa faci 3 ani.
                          Treaba asta cu ramane in pronuntare este cam asa: instanta este obligata prin lege sa se pronunte cu privire la speta si sa dea o motivare in cel mult 30 de zile. Dar! Pentru judecatori nu exista vreo sanctiune pentru nerespectarea acestui termen. Asa ca poate sa se pronunte in 3 zile sau in doua luni, depinde cum are chef.
                          sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                          Comment


                          • Presedintele Johannis va anunta numele primului ministru desemnat, dupa Craciun; eu credeam ca doar vorbeste, incet. M-am inselat.
                            Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                            Comment


                            • eu credeam ca doar vorbeste, incet.
                              Vorbeste rar, nu incet.

                              Pai de ce sa ia decizii pripite? Are nevoie si omul de un timp de gandire. Bine, nu prea are la ce se gandi, dar macar sa lase impresia.

                              Comment


                              • Adica nu zice da sau nu. Se gandeste pana dupa craciun. Mare greseala sa taraganeze atat. Asta doar ca sa nu fie bugetul gata la timp (printre altele).

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google