Discutii despre orice, mai putin pe teme politice

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Asteptam astazi o noua propunere pentru functia de premier. Poate o propune chiar pe Firea. Tara ar fi salvata!
    Ma mir cum de s-a facut "investitia" respectiva. In general Psd-ul e concentrat pe japca.
    Keep walking...

    Comment


    • Principalele erori politice pe care le-a facut Liviu Dragnea in ultimele doua saptamani.
      1. A distrus orice forma de democratie din interiorul PSD prin asumarea publica a rolului de lider absolut al partidului.

      2. Voturile castigate de PSD intr-o campanie electorala in care Liviu Dragnea a evitat sa anunte numele vreunei propuneri de premier, le-a trecut in contul personal imediat dupa incheierea procesului electoral.

      3. A schimbat radical retorica din campanie bazata pe cultivarea nationalismului, crestinismului-ortodox si a romanismului cu nominalizarea pentru pozitia de prim-ministru a unei reprezentante a minoritatii turce, bulversand electoratul PSD.

      4. A afirmat in mai multe randuri ca el merita sa fie prim-ministru, iar faptul ca e condamnat penal pentru coruptie nu e un motiv de incompatibilitate, desi exista o lege in acest sens.

      5. A atacat SRI si DNA, considerandu-le centre de exercitare a unei "puteri oculte" fara sa aduca niciun argument in acest sens.

      6. A nominalizat un premier gandindu-se exclusiv la interesul personal, acela de a propune o persoana aflata sub controlul sau absolut astfel incat sa poata fi indepartata cu usurinta pentru a se instala pe sine in pozitia de sef al guvernului.

      7. A cerut un cec in alb conducerii partidului pentru propunerea de premier creand frustrare si tensiune in interiorul PSD.

      8. Dupa anuntul scurt de respingere a doamnei Sevil Shhaideh de catre presedintele Iohannis, Liviu Dragnea a venit nepregatit la conferinta de presa, tinand un discurs lung, ambiguu, plin de erori de comunicare si gafe de exprimare, proiectand o imagine plina de slabiciuni si degringolada in interiorul majoritatii parlamentare.

      9. A amenintat cu inceperea operatiunilor de suspendare a presedintelui fara a tine cont de distributia actuala a fortelor politice din societate. PSD se bazeaza pe trei milioane de voturi. In cazul unui referendum, contextul politic se schimba radical si s-ar putea ca aceste voturi sa nu mai fie suficiente.

      10. L-a considerat pe Klaus Iohannis un politician fricos care nu va avea curajul sa-l infrunte.
      Sursa.

      Comment


      • Originally posted by Fanez View Post
        P.S. Da' ce bine l-a pus la coltul lui pe agramatul ala nesimtit de guie muran care mananca ..... cu gura plina.
        N-a facut decat sa-i raspunda pe limba lui, ca sa se faca inteles.
        În cazul în care nu știați, „guie muran” (vorba lui Fanez) și nicolicea (am scris intenționat numele cu litere mici!!) sunt originari din același oraș („muranul” a fost chiar coleg de liceu cu soția mea). Pe mine acest aspect mă face să cred că, probabil au ei unele „clenciuri” locale de disputat și că de-aia-și spală rufele în public. Adică, cu alte cuvinte, niciunul nu-i mai breaz ca ălălalt.

        [QUOTE=mr.K;1741863]Mutulica a facut ce trebuia.
        Ca nu e pe placul ciumei rosii, e alta poveste.

        Acum sa vedem cum scoate Dragnea camasa in fata propriului partid, deocamdata a dat dovada de slabiciune, propunand o persoana ce nu a fost acceptata de presedinte pentru ca s-au indentificat probleme majore, o persoana cu legaturi jihadiste nefiind compatibila cu functia de premier...[/QUOTE]
        Informația asta „bombă” presupun că ți-a dat-o chiar „Mutulică” azi de dimineață, când ați băut cafeaua împreună, nu-i așa?
        Last edited by Cherubino; 28 December 2016, 15:41. Reason: Automerged Doublepost
        M-am născut cu prea puține degete mijlocii în raport cu lumea în care trăiesc.

        Comment


        • Nu, era la pachet cu informatia aia ca Mutulica nu a vrut sa-i raspunda la telefon lui Dragnea, de Craciun.
          De parca presedintele ales trebuie sa raspunda oricarui infractor cocotat in fruntea unei liste de partid.

          Comment


          • Cand mutulica l'a sunat sa-l roage sa fie acceptat ciolos si guvernul lui, infractorul era imaculat?

            Comment


            • Eu stiu ca a facut Ciolos turul partidelor.

              Comment


              • Infractorul a afirmat ca a fost sunat de mutulica. Daca n-ar fi fost asa n-ar fi afirmat public.

                Comment


                • Daca te uiti in gura lui Dragnea, ajungi sa crezi orice.
                  Eu cred ca nici acum nu a sunat, nici atunci nu a fost sunat.
                  Nu-mi iese din minte surprinderea afisata cand i-a fost refuzat candidatul. Asta imi demonstreaza ca fara consilierii evrei care i-au facut campania, e mort.

                  Comment


                  • „Consilieri evrei”, „prim-ministru musulman”, altceva nu aud din partea vuvuzelelor propagandistice.
                    Băi românilor „neaoși”, duși la biserica ortodoxă și degrabă pupători de bocaarsenie, mai citiți și voi Constituția, poate veți afla că România (cel puțin la nivel oficial) încă este un stat LAIC.
                    Și a-propos, nici idolul vostru „mutulică” nu-i ortodox!
                    M-am născut cu prea puține degete mijlocii în raport cu lumea în care trăiesc.

                    Comment


                    • Deja a luat-o razna omul, e avid de putere. Chiar nimeni nu sufla în PSD, ca totuși au și oameni capabili în partid, nu doar marionete.

                      Al doilea nume care se vehiculează privind propunerea PSD pentru funcția de premier este Daniela Carmen Dan, fost președinte al CJ Teleorman.
                      Dupa ce presedintele Klaus Iohannis a refuzat sa o nominalizeze premier pe Sevil Shhaideh, coalitia PSD+ALDE a venit, miercuri, cu o noua propunere pentru aceasta functie - Sorin Grindeanu, propunere pe care liderul social-democratilor, Liviu Dragnea, a numit-o un ultim demers pentru a evita o criza politica.

                      Comment


                      • Originally posted by Cherubino View Post
                        „Consilieri evrei”, „prim-ministru musulman”, altceva nu aud din partea vuvuzelelor propagandistice.
                        Băi românilor „neaoși”, duși la biserica ortodoxă și degrabă pupători de bocaarsenie, mai citiți și voi Constituția, poate veți afla că România (cel puțin la nivel oficial) încă este un stat LAIC.
                        Și a-propos, nici idolul vostru „mutulică” nu-i ortodox!
                        Nenea, consilierii de campanie chiar erau evrei ( israelieni) , Moshe Klughaft şi Sefi Shaked.

                        Tu n-ai decat sa te pupi cu toti musulmanii, evreii, tiganii, eu sunt mai selectiv.
                        Hai liniste, ca vorbeste Dragnea!

                        Sorin Grideanu.
                        Asta parca era prima optiune dupa alegeri.
                        Last edited by mr.K; 28 December 2016, 18:56.

                        Comment


                        • Parca suna mai bine Grindeanu
                          Foarte joviali și zâmbitori Dragnea & co..
                          Last edited by aris86; 28 December 2016, 19:16.

                          Comment


                          • Vad ca si pentru asta raspunde tot Dragnea la intrebarile ziaristilor.

                            Comment


                            • E omul lui, școlit de el, poate în timp își va recăpăta independenta

                              Comment


                              • Care-i stirea? Eu acum am deschis PC-ul....cine-i "unul" si cine-i "aia"?
                                Asa se intampla cand in campania electorala nu defilezi cu persoane de notorietate, candidate la fotoliul de premier. Din partea mea sa puna o "pupaza" de la PSD, tot aia e...au multe, s-a umplut PSD-ul de gagici tatuate cu "love forever", toate cu scoli inalte, acusi au si doctoratul. Cand vad una parca ma uit la un fotbalist....din ala cu manele pe telefon.
                                „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google