Discutii despre orice, mai putin pe teme politice

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • nu dau 2 bani pe marcile bavareze, a mai ramas doar renumele de ele si inca merg din inertie. niste produse mult supraevaluate, exact ca iphonurile

    daca era de orice alta nationalitate, mai era ales de popor cu atat de multa larghete si usurime?
    Subscriu la "marcile bavareze".
    Raspuns : NU!
    Sunt curios daca mai suna telefonu.....cred ca Trump ne-a dat pe mana lui Putin
    Dupa cum bine s-a vazut, Trump n-a fost deloc interesat sa-l sune pe Iohannis.

    Comment


    • E Sfantul Stefan; se intelege.
      ...
      La multi ani, nea Fane.
      Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

      Comment


      • ce aveti ma cu Putin? cel putin e nationalist si nu asculta de alde merkel si alti...mhm. mda. rusii nu cred ca se pot intelege prea bine cu nemtii, cel putin nu dupa ce au vazut ce orori au facut in al doilea razboi mondial... stiu ca nu e frumos sa judec/i retroactiv un om prin prisma istoriei poporului din care face parte dar totusi. inca e impardonabil ce au facut nemtii in ww2

        All Moscow sightseeing’s cowered in snow and ice: Kremlin, Red square, Cathedral of Christ the Saviour, St. Basil's Cathedral, Moscow city, Old city center, ...


        Bucură-te de videoclipurile preferate și de muzica preferată, încarcă conținut original și arată videoclipurile tale prietenilor, membrilor familiei și lumii întregi pe YouTube.


        zi ca nu ti-ar place sa traiesti in astfel de orase

        eu m-as simti foarte onorat
        Last edited by cristi....; 27 December 2016, 22:05.

        Comment


        • Originally posted by IancuMIC View Post
          ...
          La multi ani, nea Fane.
          Multumesc mult.

          Comment


          • Putin este nationalist, adica cu rusii, rusii cu rusii, noi belim......, ce am facut dintotdeauna (otravim fantanile, ardem holdele, ne dam femeile ca sa scapam cu bine, beutura sa fie....).
            Hic..
            La multi ani, Fane!
            Last edited by Oti; 27 December 2016, 22:11.
            „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

            Comment


            • La MUlti Ani frumosi (Ste)Fane !

              de ce sa-l sune Trump pe Santa Klaus? e un lider reprezentativ? e presedintele vreunei superputeri? cred ca nici n-a auzit de el, nici n-ar avea cum (fara sa par ca sunt rautacius sau tendentious). de cand un magnat atat de indepartat ar trebui sa cunoasca vreun primar de mic oras devenit peste noapte presedinte?
              Last edited by cristi....; 27 December 2016, 22:15.

              Comment


              • Sa-l sune, cum l-a sunat pe Base, sa-i sopteasca directia.....ESP, ASR, ABS-ul...acum o sa sune Putin....de fapt, o sa clipeasca.....din ochi si sa vezi ce directie.....
                Trump este de fapt Iohannis-ul americanilor. Cred ca o sa se imbolnaveasca intr-un an....altfel, prea multe belele
                Last edited by Oti; 27 December 2016, 22:25.
                „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                Comment


                • bine, Santa- a incercat sa-l "maguleasca" cu un servilism si o disponibilitate completa si de foarte mult prost gust din pct meu de vedere dar nu cred ca mr Trump a fost impresionat

                  Era suficient sa-l fi felicitat pt victorie si gata, fara sa se intinda la alte afirmatii, ca vom fi partenerii de naddejde ai Sua si ne vom respecta toate angajamentele si bla bla. de parca Sua a mai ramas doar in Ro, repede, noi si SUa parteneri. bullshit, aia nu dau 2 bani pe noi si nici n-au nevoie de noi, suntem complet dispensabili
                  Trump nu e Obama

                  eu cred ca Putin nu sta de vb cu neamtu. o sa se inteleaga cu Trump asupra dominatiei celor 2 superputeri (Putin ia toata europa (Rusia nu are granite.. mai in gluma mai in serios...aha , da normal, in cadrul continentului nu are nici o granita ) iar trump ramane cu restu), tot si-au declarat dragoste si admiratie reciproca
                  Last edited by cristi....; 27 December 2016, 22:28.

                  Comment


                  • Multumesc celor care mi-au urat "un calduros: La multi ani!" dar si celor care o vor face de acum încolo (pana la ora 24) [emoji1]

                    Comment


                    • Citesc cam tot ce se discută aici , la cafenea și mă amuz de cele mai multe ori.
                      Dar toate ca toate intervin și eu,fiecare cu ce îl doare , nu spuneți că nu dați doi bani pe mărcile bavareze. Așadar, vă recomand tututor 2 mărci de bere bavareze: Paulaner și Weihenstephaner .

                      Comment


                      • Eu in locul d-lui presedinte as fi iesit in fata natiunii si as fi zis asa: "Poporul a ales PSD. PSD il pune pe Dragnea premier. Daca asa ai vrut tu, mai popor, ia-l pe dragnea premier si spala-te cu el pe cap daca il crezi sampon".
                        Apoi plecam linistit la Palm Beach. Privilegiile de presedinte erau aceleasi, iar sansele la un al doilea mandat ar fi fost mult mai mari. Nu, rectific: Sansele la al doilea mandat ar fi fost. Punct. (si n-o mai luam de la capat).
                        L.E. Daca ar fi spus: "Eu respect vointa poporului", ar fi scapat cu obrazul curat, n-ar fi dat nimeni vina pe el in cazul in care "tara" ar fi mers prost. Raspunsul ar fi fost: "Voi ati ales."
                        Last edited by Fanez; 27 December 2016, 22:34.

                        Comment


                        • EXAACT!

                          Trebuia sa respecte voia si alegerea poporului. Ce, cand poporul l-a ales pe el a fost bine, nu? PSD-u si-a recunoscut imediat infrangerea (mi se pare ca ponta l-a sunat chiar a 2a zi pt a-l felicita; acu nici macar nu-I mai raspunde lui Dragnea la telefon si refuza orice dialog cu majoritatea aleasa. numai de aici sa-ti dai seama de caracterul omului. Ori o face dinadins, din rautate ori nu stie cum trebuie sa se comporte intr-o astfel de situatie) si l-a felicitat. Acu cand a ales altceva nu mai e bine si pune bete in roate

                          Scuzati acu cu bavarezele...am avut un act ratat cu automobile Bavaria

                          nu mai pleaca la palm beach ci a dat SUA pe..cisnadioara

                          sa fie un semn ca revine "de unde a plecat?"
                          Last edited by cristi....; 27 December 2016, 22:37.

                          Comment


                          • Aveți vreo garanție ca nu l-ar fi suspendat pe Johannis și dacă pune premier pe Sevil? Tăriceanu & co au afirmat de câteva luni ca vor sa-l debarce pe președinte. Toți ne dam cu părerea, unii fac și atac de cord, se enervează etc. Oricum o dai, tot ca ei iese. În fata la tv se balacaresc și în spatele cortinei, mănâncă și beau impreuna.

                            Comment


                            • eu zic ca nu ar fi avut nici un motiv PSD-u sa apeleze la suspendare daca nu ar fi tergiversat absolut gratuit si inutil formarea guvernului si mai ales fara nici o justificare a refuzului, alta decat "nu ma intereseaza de votu romanilor si nu vreau sa pun guvern psd"

                              pai ce atitudine e asta? nu ma intereseaza de votu poporului, lasa ca fac tot cum vreau eu

                              din pct asta de vedere sunt de inteles cei care nu au iesit la vot. la ce bun cand oricum votu tau merge la gunoi? s-a mai risipit si atata maculatura degeaba.
                              Last edited by cristi....; 27 December 2016, 22:44.

                              Comment


                              • Investitura ARTICOLUL 103
                                (1) Preşedintele României desemnează un candidat pentru funcţia de prim-ministru, în urma consultării partidului care are majoritatea absolută în Parlament ori, dacă nu există o asemenea majoritate, a partidelor reprezentate în Parlament.

                                Ete ca avand un presedinte jucator (din nou), nu l-a desemnat. De ce?
                                Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google