Discutii despre orice, mai putin pe teme politice

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Eu astept ca noul guvern sa duca la indeplinire programul economic promis in campanie.
    Ce sa spun, cand Romania e la coada Europei din toate punctele de vedere mi se falfaie mie ca presedintele partidului de guvernamant, care promite sa creasca nivelul de trai al unei populatii condamnate sa traiasca cu salarii de mizerie, are o condamnare cu suspendare. Din punctul meu de vedere mai toti ce s-au perindat prin fruntea partidelor aflate la putere, ar fi meritat cate o condamnare; stiu ei de ce. Stim cu totii da' ne facem ca nu stim sau am "uitat".
    Mie de altceva mi-e teama; sa nu vina nemtii si danezii la noi, atrasi de paradisul fiscal.
    Last edited by IancuMIC; 23 December 2016, 21:44.
    Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

    Comment


    • Dragnea s-a supărat pe Băsescu ca a amânat Johannis desemnarea premierului.

      Traian Băsescu continuă seria de comentarii pe tema desemnării premierului. Fostul președinte susține, pe pagina de Facebook, că înțelege perfect...

      Comment


      • Eu am auzit ca vor sa schimbe legea privind fumatul.
        La romani le place brasoveanca, 2 pasi inainte, unul inapoi, ca sa nu ajungem prea departe si sa ne ratacim.

        Comment


        • Originally posted by IancuMIC View Post
          Mie de altceva mi-e teama; sa nu vina nemtii si danezii la noi, atrasi de paradisul fiscal.
          Ai sa razi, cred ca avem cele mai mici taxe pe venit/profit/dividende din europa

          Comment


          • De aia zic; si vor fi 0 chiar, daca nu cumva statul va ramane dator contribuabililor.

            Originally posted by aris86 View Post
            Dragnea s-a supărat pe Băsescu ca a amânat Johannis desemnarea premierului.
            El stie cel mai bine cu e sa fii...beat. Cand l-a propus pe Tomac prim ministru, mi-am dat seama ca nu s-a trezit vreodata.
            Last edited by IancuMIC; 24 December 2016, 10:29.
            Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

            Comment


            • Sunt mici taxe pe profit, ca plătesc românii care lucrează cu carte de munca.

              Comment


              • Craciun fericit!

                Comment


                • Se contureaza o ipoteza:
                  S. Shhaideh, va fi invalidata, din cauza informatiilor clasificate la care va avea acces, fiind cunoscut faptul ca premierul indeplineste si functia de vicepresedinte al CSAT.
                  ...
                  Daca se va confirma acest lucru, foarte posibil in urma consultarii cu partenerii NATO, e foarte posibul ca Dragnea sa coboare cateva trepte dupa ce alegerile l-au propulsat intr-o pozitie pe care nici el nu cred ca o anticipa.
                  Daca propunerea a fost facuta fara sa se consulte cu membrii din conducerea PSD, adica in mod feudal, atunci va trebui sa-si asume esecul acestei numiri; de aici pana la caderea lenta nu mai e decat un pas.
                  In politica de la agonie la extaz nu e decat un ...vot.
                  ...
                  Sa vedem ce va fi.
                  Last edited by IancuMIC; 24 December 2016, 17:29.
                  Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                  Comment


                  • Lăsând la o parte haznaua asta de zi cu zi numită „politică”, permiteți-mi să vă urez tuturor un Crăciun fericit și liniștit!
                    M-am născut cu prea puține degete mijlocii în raport cu lumea în care trăiesc.

                    Comment


                    • Crăciun fericit tuturor, sa petreci în armonie alături de cei dragi voua!

                      Comment


                      • Ca tot veni vorba de politica...craciun fericit.

                        Comment


                        • Craciun fericit, alaturi de cei dragi!
                          ...
                          Un colind, tuturor membrilor acestui forum.
                          Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                          Comment


                          • http://www.timesnewroman.ro/politic/...ra-atunci-cine.

                            Comment


                            • Craciunul este patura magica care ne acopera, acel ceva atat de intangibil de parca este un parfum. Poate sa teasa un val de nostalgii in jurul nostru. Craciunul poate fi o zi de sarbatoare sau de rugaciune, dar va fi intotdeauna si o zi de aducere aminte in care ne gandim la tot ce am iubit vreodata.” * Augusta E. Rundel

                              Craciun Fericit si luminat alaturi de cei dragi!
                              Attached Files

                              Comment



                              • Incantator!

                                Craciun fericit domnilor!
                                Keep walking...

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google