Discutii despre orice, mai putin pe teme politice

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Vorbim de lucruri diferite.
    "Va rog frumos, ciocu' mic, ca n-aveti dreptul sa va plangeti"
    Asta a spus personajul invocat de d.ta.
    Ziua. Cotidian. Serban Mihailescu catre deputatii PNL: "Ciocu' mic!"

    Ceea ce a spus nea Fane e corect, in sensul ca era vorba despre o ...ea, adica o pedelista. Deranjeaza daca amintim asta?
    Dupa instalarea guvernului basescu era una care zicea:"ciocu' mic, acum noi suntem la putere".
    Last edited by IancuMIC; 12 January 2017, 16:02.
    Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

    Comment


    • Originally posted by mr.K View Post
      Prin 2001.
      ....
      serban mihailescu a zis "ciocu' mic" si atat, poti sa te referi la orice. D-na respectiva a spus clar: "... ca noi suntem la putere", cu alte cuvinte: "ai grija ca daca ma superi te ard, suntem la putere, taiem si spanzuram dupa cum vrem noi!"

      Comment


      • Vorbim de lucruri diferite.
        E fix acelasi lucru, ii pui pumnul in gura cuiva.
        Ai probleme grave de perceptie daca nu vezi ca e acelasi lucru.

        Deranjeaza daca amintim asta?
        Deloc, am afirmat public ca nu suport PDL, pentru ca in timp ce taiau salarii, ciordeau banii pe alta parte.

        Vreau doar sa dam cezarului, pardon, idiotilor comunisto pesedisti ce e al lor, adica intaietatea celui "ciocu' mic".

        Expresia completa era.
        "Va rog frumos, ciocu' mic, ca n-aveti dreptul sa va plangeti"
        Adica, noi conducem, voi sunteti opozitia, nu mai aveti dreptul. Ati luat pana acum, cand am venit noi la putere si ni secuvine.
        Cam ce a zis si madama ailalta, dar ea nu a fost originala, ci o plagiatoare. Au si pedelistii plagiatorii lor, nu doar pesedistii.
        Last edited by mr.K; 12 January 2017, 16:17.

        Comment


        • Una e sa zici ca n-ai dreptul sa te plangi si cu totul alta sa zici ca tu esti "ala cu putere, asa ca ai grija".
          L.E. A mai zis si "va rog frumos."
          Last edited by Fanez; 12 January 2017, 16:25.

          Comment


          • Nu ma astept de la simpatizantii pesedisti decat sa-l idolatrizeze pe Bebita.
            Sa va traiasca si el, si cei ca el, ca aveti destui!

            Comment


            • Originally posted by Fanez View Post
              Dupa instalarea guvernului basescu era una care zicea:"ciocu' mic, acum noi suntem la putere".
              Ia sa ne uitam cum e iarna asta si prin ograzile altora.Sau poate vrem sa ne uitam doar la Bucuresti.
              pai, tu ai idee cum sunt iernile in polonia ?! si unde e polonia pe harta ?

              Comment


              • Prima lovitura.

                PSD si-a cumparat sediul central din Soseaua Kiseleff, evaluat la aproape un milion de euro.

                Trezorierul PSD, Mircea Draghici, a confirmat ca social-democratii au achizitionat sediul central al partidului din Soseaua Kiseleff, evaluat la aproape un milion de euro, urmand sa plateasca in continuare chirie la RA-APPS pentru curtea din jurul cladirii.

                Comment


                • Originally posted by B997NDL View Post
                  pai, tu ai idee cum sunt iernile in polonia ?! si unde e polonia pe harta ?
                  Undeva pe langa cercul polar de sud? Cred ca iernile din polonia nu sunt ca verile din polonia.

                  Comment


                  • ai vrut sa fii smecher polonia e pe aceeasi paralela cu limita sudica a alaskai si Canada. daca in ultimele doua clima e comparabila cu a noastra, care suntem cu vreo 1700km mai la sud... adica diferenta dintre ei si noi e cam ca aia dintre noi si libia, Tunisia, Israel, irak. si aia tot ca noi au clima?

                    in alta ordine de idei, acu cativa ani m-am bucurat ca am scapat de pdl, acum ma ingrozesc ca am dat de psd...ce-am ajuns
                    Last edited by Seba; 12 January 2017, 20:06.
                    Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                    Comment


                    • @Fane Gheorghiu
                      ai fost vreodata pe la marea baltica ?! vezi cu cine se invecineaza.
                      sunt aproape la aceeasi paralela cu danemarca. langa Malmo (Suedia), langa Lituania, Letonia, Estonia...
                      crezi ca polonezii n-aveau si ei mare, de aia veneau la noi ?!
                      du-te vara sa faci baie si mai vorbim.
                      am tot facut Gdinia si Gdansk. daca nu stii nu mai intra in discutii, ca nu da bine.

                      Comment


                      • Originally posted by Seba View Post
                        ai vrut sa fii smecher ...libia, Tunisia, Israel, irak....
                        La aia cum o fi iarna? Nu ne comparam si cu astia, doar cu finlanda si canada?
                        Si in Israel a nins. Ba chiar a nins si in tari unde n-a mai nins niciodata ca acum.

                        Comment


                        • uite aici, Fane...
                          Attached Files

                          Comment


                          • mi se pare normal sa fie asa, ca din cauza noastra au iesit aia.
                            acu' sa-i vad pe psdisti.
                            Germania nu este dispusă să își majoreze, în mod automat, contribuția la bugetul Uniunii Europene, după ce Marea Britanie va părăsi blocul comunitar, a declarat, joi, adjunctul ministrului german de Finanțe, Jens Spahn, informează Reuters. Germania, cea mai mare economie a Europei, este deja cel mai mare contributor net la bugetul Uniunii Europene, cu un […]

                            Comment


                            • Originally posted by Seba View Post
                              in alta ordine de idei, acu cativa ani m-am bucurat ca am scapat de pdl, acum ma ingrozesc ca am dat de psd...ce-am ajuns
                              Rotatia puterii; urmeaza hipsterii si libertarienii de la usr.
                              Din ce in ce mai bine, pentru romani. Viitorul suna bine; utopia, saliveaza Romania.
                              Last edited by IancuMIC; 12 January 2017, 20:29.
                              Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                              Comment


                              • Astept sa apara legea raspunderii magistratilor.
                                O femeie simpla (camerista la un hotel) nu se intelegea cu soacra (ca majoritatea femeilor maritate). Soacra a fost ucisa. Femeia a fost chemata sa dea declaratii fiind in "cercul de suspecti". A scris cu a "indrumat-o" procurorul de caz si a fost condamnata la 17 ani pentru omor. Dupa 10 ani, fiul ei a fost prins la furat si a recunoscut crima pe care o comisese cu 10 ani in urma.
                                Femeia a facut demersurile necesare ca sa primeasca despagubiri ca a fost inchisa pe nedrept. S-a stabilit sa primeasca 900 de lei pe luna. Curtea de apel a facut recurs si nu i se mai da nici un ban.
                                Acum si femeia asta este o criminala, din moment ce a fost condamnata pentru omor (ar zice unii de pe aici).

                                Originally posted by B997NDL View Post
                                uite aici, Fane...
                                Asa puteam sa te intreb si eu: stii cum sunt iernile in canada? Stii unde e pe harta?
                                Last edited by Fanez; 12 January 2017, 20:41. Reason: Automerged Doublepost

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google