Discutii despre orice, mai putin pe teme politice

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Se tot zvoneste prin targ, faptul ca USR ar fi făcut o solicitare către secretariatul general, pentru ca fiecare senator al partidului să beneficieze de mașină cu șofer și un birou.
    Sa le dea Ciolos birourile alea vechi pe care le inlocuieste la Cotroceni ca tot danseaza Nicusor languros din buric in fata acestuia; ca na provin din acesiasi familie si au acelasi manuitor de sforicele.
    @Cherubino sa nu facem greseala de a-i sanctifica pe psd-isi ca nu e cazul; au si ei atatea schelete incat le-ar trebui o saptamana sa le incinereze. Cel mai mare pericol la adresa inteligentei proprii si personale, e sa cadem in pacatul ochelarilor de cal.
    Asa cum am spus, ma bucur ca am putut ramane oarecum departe de a fi simpatizant al vreunui partid. In general ma decid fara sa aplic standarde si ma intereseaza mai putin partidul; ce vrea sa faca e mai important.
    Marele ghinion al nostru e ca la momentul acesta nu avem variante, sa putem alege. Sper doar ca cineva sa priveasca la popor si dupa alegeri, nu doar inainte. Nu-mi fac vise cu viitorul guver, dar indreznesc sa sper asa cum am sperat intotdeauna.
    Nu am ascuns ca l-am votat pe Constantinescu= dezamagire, pe Basescu= mai mare dezamagire, pe Johannis=ma mai gandesc.
    Last edited by IancuMIC; 29 December 2016, 19:53.
    Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

    Comment


    • Originally posted by IancuMIC View Post
      @Cherubino sa nu facem greseala de a-i sanctifica pe psd-isi ca nu e cazul; au si ei atatea schelete incat le-ar trebui o saptamana sa le incinereze. Cel mai mare pericol la adresa inteligentei proprii si personale, e sa cadem in pacatul ochelarilor de cal.
      Bineînțeles că nu e cazul. Nici n-am intenționat așa ceva. Am și menționat în mesajul meu că TOȚI s-au școlit pe băncile FSN-ului, deci sunt la fel de „cinstiți”.
      Până la urmă, rămân tot cu gustul amar al faptului că parcă suntem blestemați să fim nevoiți, întotdeauna când mergem la vot (care mai mergem...) să cumpănim care dintre toate „relele” ce ne sunt servite pe buletinul de vot o fi cel mai mic. Oare o să vină vreodată ziua în care să putem alege dintre „bine” și „rău”, nu dintre mai multe „rele”?
      M-am născut cu prea puține degete mijlocii în raport cu lumea în care trăiesc.

      Comment


      • Originally posted by 827sam View Post
        I-am vazut si eu cateva minute moaca la antena3, e ca o liceanca care apare prima data la tv si rade intruna, ca proasta. Cum ducea microfonul la gura, cum i se insenina fata a zambi. Genul tembel ...
        In rest, n-ai cum sa pui botu la ce spune, e la fel ca si ceilalti, altfel n-ar fi acolo.


        Superb!
        Keep walking...

        Comment


        • ciolos a inghetat salariile pt 2017

          alo, aris, auzi? fara cresteri de salarii! sa le multumesti tehnocratilor

          bine ca ciolos I-a aprobat neamtului cererea de a-si schimba mobila, un fleac, 100 de mii

          Cuantumul brut al salariilor de bază şi indemnizaţiilor de care beneficiază personalul plătit din fonduri publice „se va menţine în 2017 la acelaşi nivel cu cel ce se acordă pentru luna decembrie 2016”, se arată în proiectul ordonanţei de urgenţă privind salarizarea bugetarilor, obţinut de MEDIAFAX. În ceea ce priveşte nivelul de salarizare în anul […]


          pana una alta sub psd, sub prea hulitu Ponta (nu inteleg aversiunea asta fata de el, sau daca o aveti fata de el de ce nu o aveti si fata de neamt, ca el a gafat-o mult mai tare (case, copii vanduti,sa-ti amintesc si de acel "ghinion"?! cu cat tupeu, unde e tepes ma? ) , am avut cea mai mare crestere economica din toata ue, si asta fara taieri ci cu o serie de reduceri de taxe si inapoierea unei parti din salariile ce le-a furat pdl-u , actualmente reconvertit in pnl
          Last edited by cristi....; 29 December 2016, 21:23.

          Comment


          • Eu astept sa se intample minunatiile din programul de guvernare pesede.

            Nu intrece masura si mai ales fara flame; n-ai fost mentionat in vreun post si nici aluzie la un user din iasi nu am facut asa ca nu declansa iarasi scandal..
            Last edited by IancuMIC; 29 December 2016, 22:03.

            Comment


            • Originally posted by cristi.... View Post
              ciolos a inghetat salariile pt 2017

              alo, aris, auzi? fara cresteri de salarii! sa le multumesti tehnocratilor

              bine ca ciolos I-a aprobat neamtului cererea de a-si schimba mobila, un fleac, 100 de mii

              Cuantumul brut al salariilor de bază şi indemnizaţiilor de care beneficiază personalul plătit din fonduri publice „se va menţine în 2017 la acelaşi nivel cu cel ce se acordă pentru luna decembrie 2016”, se arată în proiectul ordonanţei de urgenţă privind salarizarea bugetarilor, obţinut de MEDIAFAX. În ceea ce priveşte nivelul de salarizare în anul […]


              pana una alta sub psd, sub prea hulitu Ponta (nu inteleg aversiunea asta fata de el, sau daca o aveti fata de el de ce nu o aveti si fata de neamt, ca el a gafat-o mult mai tare (case, copii vanduti,sa-ti amintesc si de acel "ghinion"?! cu cat tupeu, unde e tepes ma? ) , am avut cea mai mare crestere economica din toata ue, si asta fara taieri ci cu o serie de reduceri de taxe si inapoierea unei parti din salariile ce le-a furat pdl-u , actualmente reconvertit in pnl
              A dat ordonanta de urgenta pentru 2 luni, cum s-a facut in fiecare an in luna decembrie, in caz contrar s-ar fi aplicat salariile la nivelul iunie 2010, când a fost elaborata legea salarizarii unitare ne aplicata in prezent. Citesti printre rânduri si doar ce iti convine tie.

              Comment


              • doar a tras de timp, ca daca guvernu era gata pana acu nu mai era nevoie de delayu asta

                dnu I si pnlistii inca mai trag speranta ca mai pot ajunge ei la guvernare, prin cai numai de ei stiute. Cred ca esti foarte constient ca dca, prin absurd, s-ar intampla asa ceva te-ai lins pe bot cu salariu minim pe economie, cu asta defilezi inca 4 ani minimum, nu mai pupi nici o crestere. de altfel pnlistii stiu doar sa taie cand e vorba de strans cureaua sau cand doar se plictisesc si li se pare ca poporu o duce cam bine

                dar s-a preferat tragerea de timp cat se poate de mult, ca uite asa mai pica de o mobila, de niste tone de aur catre canadieni si multe altele pe care nu le stim inca
                Last edited by cristi....; 29 December 2016, 21:34.

                Comment




                • de acceptat trebuie sa-l accepte, pe Sorinel, altfel nu se mai bucura de noua mobila si ar fi pacat zic sa fi bagat 100 de mii in ea ca sa se bucure altu

                  totusi, dragnea trebuia sa anticipeze refuzu presedintelui si sa fi inversat ordinea. sa-l fi numit prima data data pe Sorinel, ca sa fie victima colaterala, iar a doua propunere sa fi fost madame Saideh, care de voie de nevoie trebuia acceptata. asa ar fi trebuit sa-i faca acestui norocos (de vreme ce majoritatea nu a reusit sa-si traga 6 case din banii de meditatii, fiind urmariti de "ghinion", ca sa-l parafrazez, inseamna ca dansu, spre deosebire de "mocirla", vorba de duh al altui sm...erit , este un norocos )
                  Last edited by cristi....; 29 December 2016, 21:50.

                  Comment


                  • Originally posted by cristi.... View Post
                    ciolos a inghetat salariile pt 2017

                    alo, aris, auzi? ...

                    pana una alta sub psd, sub prea hulitu Ponta... ... am avut cea mai mare crestere economica din toata ue, si asta fara taieri ci cu o serie de reduceri de taxe si inapoierea unei parti din salariile ce le-a furat pdl-u , actualmente reconvertit in pnl
                    Astia care se tanguie pe aici ca a pierdut pnl (pdl ca e tot aia) sunt aia care s-au bucurat cand a decis baseboc-ul taierea de salarii pentru ca ei, la randul lor, sunt cei care au profitat. Sunt dintre cei care au dat tunuri de s-au imbogatit in plina criza. Ce sa zicem de pensii, ca ei nu se incadreaza, nu le pasa. Cu siguranta nici nu contribuie in vreun fel la bugetul de pensii. Daca au parinti sau bunici pensionari precis au pensii "nesimtite".
                    Ce mai are (mo)cio(r)los de cheltuit anul asta? Ce contracte prin care baga tara in ... ca... datorii?
                    Cat ii pasa prezidentului de tara asta si de oamenii din ea daca o baga in criza politica doar pentru ambitia lui? Cat ii pasa din moment ce asteapta pastele pana scoate o silaba (poate fi "da" sau "nu"). E greu? Foarte greu! Se gandeste la tara? Nu. Se gandeste la popor? Nein!
                    Last edited by Fanez; 29 December 2016, 21:55.

                    Comment


                    • Ma gândeam, Cristi, Iancu, Cherubino si Fanez sa mearga maine dimineata in delegatie la Cotroceni sa-i zica lui Johannis sa-l accepte mai repede pe Sorinel ca sa se apuce Dragnea de buget si sa le mareasca salariile )))
                      Last edited by aris86; 29 December 2016, 21:57.

                      Comment


                      • mr.k
                        aris
                        Aveti un avertisment public; fara flame si atacuri la persoane.
                        Expuneti-va civilizat parerile.
                        Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                        Comment


                        • poate stie vreunu din cei mentionati germana, ca discutia sa decurga mai repede si fluent, altfel ne apuca pastele daca ne apucam sa vorbim in ro

                          pe mine nu va bazati , nu stiu nemteste )

                          ok, hai sa facem altcumva

                          daca la anu, pe vremea asta, o vom duce mai bine decat e acum, se angajeaza cei care au aruncat cu noroi si au denigrat rezultatu alegerilor sa-si ceara public scuze pe forum? asta daca ajunge psdu la guvernare, ca inca e destul de incerta treaba

                          Mark my words

                          eu as face altcumva, dar mi-e sa nu fiu acuzat de altceva

                          as imparti tara in 2. cei care vor sa fie guvernati de psd sa treaca in dreapta iar cei de pnl in stanga si sa vedem diferentele, cine o va duce mai bine.
                          Last edited by cristi....; 29 December 2016, 22:07.

                          Comment


                          • Originally posted by aris86 View Post
                            Iti dau un exemplu, Firea a fost instalata de 6 luni la carma capitalei. Cea mai importanta actiune a fost sa taie cativa pomi....
                            Daca nu era Firea, la ora asta ori n-aveai caldura si apa calda, ori aveai la triplu pret. Ai fi vrut sa faca in 6 luni autostrada suspendata? Gandeste-te ca a urgentat si terminat reparatiile la arcul de triumf ca altfel defila armata pe sub schele.

                            Comment


                            • daca la anu, pe vremea asta, o vom duce mai bine decat e acum, se angajeaza cei care au aruncat cu noroi si au denigrat rezultatu alegerilor sa-si ceara public scuze pe forum? asta daca ajunge psdu la guvernare, ca inca e destul de incerta treaba
                              Aruncati cu ce vreti si in care partid doriti, mi-e indiferent. In schimb nu-mi este indiferent cand atacati pesoane; atunci am dat-o dreaq de discutie si ajungem sa ne injuram pe aici.
                              Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                              Comment


                              • Observ ca adevarul supara pesedistii infocati.

                                Pe mine zbaterile astea in gol ale pesedeului ma amuza. Degeaba ai majoritatea daca nu faci ceva cu ea.
                                Adica sa dezvolti o strategie care sa ridice tara, fara sa te impiedici de opozitie.

                                Vor folosi puterea pentru aceleasi gainarii, licitatii cu dedicatie, preturi triplate, plati pentru lucrari neefectuate, toate acoperite de curtea de conturi, procuratura si in ultima instanta, spalate de justitie, daca se ajunge totusi la proces.

                                Daca nu era Firea, la ora asta ori n-aveai caldura si apa calda, ori aveai la triplu pret.
                                Pai cine plateste cele 2 treimi din pret? Bugetul. Inclusiv aia cu centrale.
                                Cine plateste diferenta pana la pretul real al unui bilet de metrou? Ministerul Transporturilor. Pai de ce? Ministerul se ocupa de o regie de transport locala? Sau exista metrou pana al Craiova, Iasi, Timisoara, Satu Mare?

                                Nu ar trebui sa platim toti fix cat costa ceva? De ce sa furam de la altii, ca sa plateasca altii mai putin?
                                Last edited by mr.K; 29 December 2016, 22:16.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google