Discutii despre orice, mai putin pe teme politice

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Spre rusinea mea nu stiu ce semn era ma duc maine sa ma uit...
    dar uitati ce zice la regulament Art.63. - (1) Se considera oprire imobilizarea voluntara a unui vehicul pe drumul public, pe o durata de cel mult 5 minute. Peste aceasta durata, imobilizarea se considera stationare.
    (2) Nu se considera oprire:
    a) imobilizarea vehiculului atât timp cât este necesara pentru îmbarcarea sau debarcarea unor persoane, daca prin aceasta manevra nu a fost perturbata circulatia pe drumul public respectiv;


    PS. cred ca semnul era oprirea interzisa...
    Last edited by SoNyKeL; 2 November 2008, 01:25.

    sigpic

    Comment


    • Pai daca semnul este oprirea interzisa atunci e naspa.
      Tu ai oprit sa astepti pe cineva sau sa lasi pe cineva sa coboare?
      sigpic
      !

      Comment


      • Nu sincer nu n-am oprit sa astept pe cineva , am oprit sa cumpar ceva... Deci sunt vinovat dar de oprire nu de stationare... Asta ma enervat plus caracteru flegmatic al politistului... In contestatie voi zice ca am oprit sa coboare X-ulescu sa se duca la farmacie vis-a-vis e o farmacie
        Politistu mi-a zis ca are poze cu masina inainte si dupa adica o poza cand au vazut-o si una dupa cele 5min... ei bine aparatu lor fotografic e atestat metrologic? de unde stiu eu ca ceasul lor considera minutul de 60de secunde sincer m-am saturat , saptamana trecuta pe la 17seara mi-am luat amenda ptr un bec ars era inca lumina afara circulam pe un bulevard fff luminat cum sa-mi dau eu seama cai ars faru??? in fine...
        deci cine stie cum se procedeaza pentru o contestatie
        Last edited by SoNyKeL; 2 November 2008, 01:44.

        sigpic

        Comment


        • Vineri am lasat masina 20 de min. Pe jumatate pe marcajul de la o statie de autobuz ,si am gasit-o blocata.Erau inca acolo gaborii si masina cu caracatita si am scapat de 50 rondeblocarea si un avertisment cu doua puncte.Cica soferii de pe autobuz cheama prin statie politia,curve ce sunt astia,eram cu max.Un metru pe marcajul statiei,nu putea boul sa opreasca harabaua.
          Mai toba,tu esti ruda cu Creanga si nu stii!

          Comment


          • Uite un site poate iti este de ajutor
            sigpic
            !

            Comment


            • E foarte folositor,ar trebui sa avem asa ceva in masina sa stim ce greseli fac gusterii nemernici.

              Comment


              • Sony , observ ca-i atragi intr-un mod miraculos pe astia de la circulatie !
                , sunt cu ochii pe voi !
                :thumbsup:

                Comment


                • L-au ginit ca e organizator de intalniri si pe ei nu i-a invitat nimeni,ca si ei e loganisti.

                  Comment


                  • Da leam zis la toti
                    la sfarsit sa vina si ei...

                    sigpic

                    Comment


                    • Le-ai spus sa vina in p.Enins.Ula si n-au inteles decat partial ca trecea o masina zgomotoasa pe langa ei si de-atunci te taxeaza.

                      Comment


                      • Ati observat ca la sectiunea My ride nu respecta mai nimeni regulamentul?
                        sigpic
                        !

                        Comment


                        • Va rog Ziceti-mi si mie niste antivirusuri la fel sau mai bune ca nod32
                          Multumesc.
                          sigpic
                          !

                          Comment


                          • N-ai vrea sa stii parerea mea despre Nod32...
                            Cel mai nou proiect auto din România!
                            Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                            Comment


                            • F-Secure e foarte bun....Eu as alege dintre F-Secure, Nod32 sau Kaspersky, ultimul insa fiind foarte complex in setari.Dupa indelungi teste intre tot ce inseamna antivirus solutia de compromis resurse/protectie este Nod32 pe care-l am de 2 ani si n-am avut nici un fel de problema
                              In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                              Comment


                              • Multumesc darksid3 acum am facut rost de F-Secure Virus Definitions November, 2008(Nu stiu cum este)
                                Ce antivirus ai andrei? Daca nu te superi ca te intreb.
                                Eu m-am obisnuit cu nod si am ramas la el
                                Last edited by vdmihai; 4 November 2008, 20:44.
                                sigpic
                                !

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google