Discutii despre orice, mai putin pe teme politice

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Am vazut recent un top al antivirusilor (nu mai stiu exact site-ul dar se gaseste cu google) si spre surprinderea mea nod32 are rata de detectie de 93% pe langa altii care au 98 sau 99%. Eu de 2 ani folosesc nod32 si am avut foarte mare incredere in el, pana acum cand as vrea sa il schimb. Sa dati o scanare online gratuita cu bitdefender sau kaspersky si sa vedeti cati troieni trec de nod32.
    Si pe mine m-ar interesa un antivirus bun dar sa consume si putine resurse.

    Comment


    • Curios....Eu dupa 2 saptamani de utilizat Bitdefender aveam 8 virusi in sistem vazuti de...Nod32
      In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

      Comment


      • F-secure...Era unul dintre cei mai buni, acum nu mai stiu, dar eu pe asta-l folosesc.
        Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

        Comment


        • Eu nu am decat spybot pe pc si nu am nicio problema

          Comment


          • darksid3 - si eu am patit asta mai demult, eram plin de virusi, bitdefenderul ii gasea dar nu ii putea sterge, singurul care i-a curatat a fost nod32, asta m-a facut sa il folosesc in continuare, dar acum parca pozitia lui de lider se cam clatina...

            Comment


            • Ca veni vorba de spybot... ala nu e antivirus
              intr-o vreme am avut si bitdifender-ul...ala gasea ce n-a gasit fsecure si invers, fsecure gasea ce-i scapa bitdefederului. am ales fsecure in final pt ca a gasit mai multi virusi decat gasisse bitdefender-ul.
              Last edited by Seba; 5 November 2008, 11:00.
              Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

              Comment


              • Avira Security Suite de vreu an...Foarte eficient!Recomand.M-a salvat de cateva ori de reinstalarea windows-ului.
                Last edited by viorelu; 5 November 2008, 11:04.

                Comment


                • Jos palaria pentru F-Secure insa merg pe Nod pentru ca cere mai putine resurse...Cat despre pozitia de lider, stim cu totii ca mereu se schimba
                  In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                  Comment


                  • De curand am avut de ales intre NOD 32 si Kaspersky pentru o ruda (adica sa-i instalez ca el e tufa). Am ales NOD-ul ca nu are un calculator prea bun si Kaspersky stiu ca haleste o gramada de resurse.
                    Sa inteleg ca nu am gresit.
                    Cel mai lent 1,6 8v

                    Comment


                    • Da, adi, adevarul e ca fsecure "rupe" procesorul in doua cand incepe sa scaneze. Plus ca netul merge sensibil mai greu, face niste scanari real-time de te omoara in chinuri
                      Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                      Comment


                      • Pe langa faptul ca nu vede o parte din virusi mai mananca si mult din resurse Bitdefender

                        Comment


                        • Toti mananca resurse si la toti le mai scapa cate ceva
                          Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                          Comment


                          • Deci cred ca tot nod32 e mai recomandabil - resurse putine, rata bunicica.

                            Comment


                            • Personal mie Nod-ul mi s-a parut cel mai bun compromis, daca se poate spune asa, intre protectie si resursele pe care le "mananca"
                              In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                              Comment


                              • Pentru ceva free recomand Avast
                                CT-97-VIPsigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google