Discutii despre orice, mai putin pe teme politice

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ca sa ma explic mai bine , lumea din jur nu mai da nici o ceapa degerata pe Romania. Suntem niste aserviti fara putere care totusi sunt lasati sa se guverneze singuri atat timp cat tacem din gura si nu o dam in extreme (fapt explicat ca o "zona de stabilitate in aceasta parte din Europa"). Problema e poporul care uita foarte repede ce reprezinta acel partid rosu care inca din 1990 a organizat mineriade ca sa se mentina la putere. Si mai grav e ca multi de 40-65 de ani care acum 25 de ani luau bataie de la mineri in Bucuresti acum aleg primar o pesedista si sustin acest partid care pretinde ca s-a reformat si ca a scapat de corupti si de lichele desi e clar ca is tot Iliesti , nastasi , hrebenciugi , vanghei , iacobovi , etc etc
    Stiu ca nu prea ai pe cine alege , dar tot pe astia cand locul lor ar fi la puscarie (cu averile "rudelor" confiscate)?
    Mai bine am declara razboi chinezilor sau nemtilor sau americanilor sperand ca vin aia si ne conduc.

    ps: fanez erai cumva in bucuresti in 90 ? te-a umplut de respect iliescu cand te-a numit huligan ?
    Last edited by Costi-bc; 30 December 2016, 22:54.
    o/____\o
    (i)
    .........

    Comment


    • In primul rand in 90 nu era psd ci fsn, care a fost leaganul viitoarelor partide si care intr-un moment sau altul s-au aflat la conducerea tarii. Partid pur sange, nu prea exista acum in Romania, fara sa fie alterate de anume influente, mai mult sau mai putin otravite.
      Ca sa nu lungesc vorba; sper sa intelegi si singur ce voiam sa subliniez.

      Ce partid preferi sa conduca Romania?
      Attached Files
      Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

      Comment


      • Originally posted by Costi-bc View Post
        ...
        ps: fanez erai cumva in bucuresti in 90 ? te-a umplut de respect iliescu cand te-a numit huligan ?
        Da, eram prin Bucuresti. De fapt m-am nascut, am crescut si m-am scolit in Bucuresti.
        Iliescu, Basescu, fiecare dintre ei m-au umplut de respect cand m-au numit in diferite feluri. Chiar si Boc si de curand si Ciolos. Daca stau bine sa ma gandesc trebuia sa emigrez de mult.
        Daca un vecin de-al meu zice ca sunt tampit trebuie sa ma mut din blocul in care locuiesc?
        Last edited by Fanez; 30 December 2016, 23:37.

        Comment


        • Avem prim ministru!
          IMG_9236.jpg
          Keep walking...

          Comment


          • Te-ai trezit, ma?
            Iar vrei sa faci scandal?
            Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

            Comment


            • Cum adica s-a trezit? Nu scrie pe poza Breaking News? E o stire bomba proaspata.
              Ca in bancul ala... "eu acum am aflat" )
              Sau poate a trimis postarea cu cfr-ul si a ajuns cu intarziere.

              Comment


              • Care dreaqu e primul ministru?! Marioneta aia sau nea' Liviu?
                Numai psd e capabil de asemenea imagini
                Hua! Jos Basescu!
                Keep walking...

                Comment







                • asta barbat adevarat
                  Attached Files
                  Last edited by cristi....; 31 December 2016, 01:01.

                  Comment


                  • ”Nu este vorba de secretomanie. E vorba de decenţă, de pragmatism. Nu vreau să dau nume înainte da finaliza o construcţie guvernamentală. Programul de guvernare este cel mai complex de la Revoluţie încoace, dar şi cel mai greu de îndeplinit. Înţeleg dorinţa legitimă a presei de informare, dar e important rezultatul final. Vor fi nume destul de noi, foarte multe, oameni în care eu am încredere. N-o spun cu răutate, ci cu dorinţa fermă de însănătoşire a societăţii. Trebuie să separăm apele între Guvern şi servicii.

                    Sursa

                    Pai cum ne fu vorba?
                    Ne vazuram cu sacii in caruta si deja am inceput sa oftam )

                    Comment


                    • nu inteleg care e problema/ce e greu de inteles?

                      lucrurile complexe, implicit si dificile, ar trebui sa fie usor de atins?
                      Last edited by cristi....; 31 December 2016, 02:41.

                      Comment


                      • "Vor fi nume destul de noi, foarte multe..."
                        Ca tot se plangea cineva pe aici ca "vin tot aia, nu vin unii noi".

                        "Nu-mi permit s adresez ultimatumuri Preedintelui României. Au trecut 20 de zile de la alegeri. Oamenii de afaceri deveniser foarte nervoi. Vroiau sa-i fac bugetul de venituri i cheltuieli. Oamenii vroiau s tie dac intr în vigoare msurile noastre.*Msurile vor intra în vigoare de la 1 februarie. O lun de zile se pierd nite bani", a spus Liviu Dragnea.
                        *Va fi un minister distinct al IMM-urilor, al mediului de afaceri. Relaia dintre stat i mediul de afaceri va fi total schimbat. O relaie fr fric. Oamenii de afaceri nu mai trebuie hitui de stat. Trebuie s aib un minister al lor, în care s-i spun ofurile lunar. Mai sunt 2-3 domenii care trebuie scoase în eviden.
                        .
                        *Dragnea a atras atenia c dac eful statului n-ar fi fcut acest lucru, asta ar fi putut însemna un dezastru pentru ar.
                        Parerea mea este ca dl. presedinte Klaus a facut o alegere inteleapta. S-o fi gandit (zic eu) "decat sa ma suspende astia si sa raman suspendat, mai bine il numesc pe asta si stau linistit pana la sfarsitul mandatului cu toate beneficiile intacte. Nu mai iau un mandat? Si ce daca, beneficii garla si ca fost presedinte." Cred ca nici nu mai vrea al doilea mandat.
                        Am ascultat si eu ce a zis Ludovic Orban aseara. Din ce povestea, daca ar fi fost "pesedeu" facea parnaie cu executare pentru ce fusese acuzat in legatura cu UTI.

                        Alt patriot:
                        Traian Băsescu a declarat că Iohannis s-a speriat de suspendare. "Vă pot spune din experientă că Iohannis a semnat de joi decretul şi a lasat cu limba de moarte sa fie comunicat azi la 10. Astăzi nu a fost la Cotroceni. Depusese armele de ieri, eu nu il nominalizam cu toate riscurile", a mărturisit Băsescu la România TV.
                        Din experienta stie ce a facut Iohanis? eu cred ca Iohanis nu si-a mai ascultat "consilierul".
                        Last edited by Fanez; 31 December 2016, 09:32. Reason: Automerged Doublepost

                        Comment


                        • Stimați loganiști din toate zările și de toate motorizările, dați-mi voie să vă urez mulți ani fericiți cu sănătate alături de cei dragi vouă. Să aveți parte în noul an numai de bucurii, împliniri și drumuri bune, fără evenimente!
                          Last edited by IancuMIC; 31 December 2016, 19:30. Reason: corectare font
                          M-am născut cu prea puține degete mijlocii în raport cu lumea în care trăiesc.

                          Comment


                          • La Multi Ani tuturor!
                            Attached Files

                            Comment


                            • Un 2017 mai bogat în împliniri si realizari, mai înalt în aspiraţii şi bineinteles plin de succese. La mulţi ani colegilor!
                              sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                              Comment


                              • La Multi Ani fericiti!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google