Discutii despre orice, mai putin pe teme politice

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nici cresterea de salarii si pensii nu e buna. A fost buna doar marirea salariilor facuta de oprea pentru 48 de oameni printre care si kw care a fost de foarte acord.
    Nea Fane, matele stii pozitia mea, mi-am exprimat-o clar chiar cu riscul de a fi catalogat membru de partid; inca am curajul sa spun ce gandesc, indiferent ca sunt sau nu placut.
    Dar, asta nu inseamna ca, vorba cuiva; daca imi dai o paine nu-mi cere sa-ti dau casa.Cu alte cuvinte, sa ramanem cu picioarele pe pamant si sa nu ne imbatam cu agheasma.

    In fond ceea ce au dat pana acum au fost promisiunile din campanie; tine de o anume educatie politica sa faci ceea ce promiti oamenilor ca vei face. Mai sunt foarte multe promisiuni de onorat; chiar foarte multe, daca s-au gandit doar la 4 ani de guvernare.
    Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

    Comment


    • Originally posted by IancuMIC View Post
      Nea Fane, matele stii pozitia mea, mi-am exprimat-o clar chiar cu riscul de a fi catalogat membru de partid; inca am curajul sa spun ce gandesc...
      Daca nu esti de acord cu ce zice propaganda si inca mai ai curaj sa spui ce gandesti esti din start "pesedist-antenist" (cel putin aici pe forum).
      Lasand gluma pe mai tarziu, n-am zis niciodata ca pesedeu' e minunea lumii. Inca mai astept sa vad ce si cat fac din ce au promis. Ca unii vor sa-i impiedice, ca unii zic multe si de toate, e normal sa fii contra celui care ti-a luat cozonacul de sub nas. Dar nu am vazut pe cineva din "echipa adversa" sa spuna: "uite ce am facut noi bun, uite ce vrem noi sa facem bine pentru tara asta si pentru poporul din ea!" Nu. Aud numai : "psd e rau. Psd fura. Psd e plin de hoti. Psd e plin de infractori. Ce face psd pute. Vor sa fure. Ne-au mintit. Nu vor face cum au zis. Urmeaza dezastrul." Si altele asemenea. Foarte constructiv, zic.
      Parca ar fi RTV unde nu prea vezi titlu de stire care sa nu contina: cosmar, groaza, cutremurator, teroare, spaima etc. (d-aia ma uit foarte rar si foarte putin la rtv).

      Comment


      • Lasa-i bre pe aia. Aia spun ce li s-a spus sa spuna timp de 4 ani, indifernt de situatie; n-ai sa vezi altfel. Asa sunt programati. Numai cand vin ei la putere o sa fie bine, in rest mortaciuni, apocalipsa.
        O sa am o oarecare consideratie pentru opozitie cand o sa aud; da, masura asta luata de guvern e buna pentru tara asta. Pana atunci, lupta si lupta si dai si dai.
        ...
        Mai ia si matele pulsul si vezi si ce spun oamenii care au o oarecare reputatie in tara asta si care chiar stiu ce spun.
        Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

        Comment


        • Mda... ca bine zici. Sunt cativa membri pnl si usr pe forum dar le e rusine sa recunoasca. In schimb vin cu tot felul de "pareri personale" si ii acuza pe unii si pe altii de te miri ce, important e sa acuze de ceva si sa dea cu noroi in psd.

          Comment


          • bre , da Iliescu de ce nu s-a invitat la Donald Duck ? https://www.youtube.com/watch?v=rifw...annel=FazeTari inglis a ? putem incepe ...
            o/____\o
            (i)
            .........

            Comment


            • Hai sa lasam persoanele. In fond lupta de idei trebuie sa aiba si ea limitele ei, iar acestea sunt depasite cand resursele interne, se epuizeaza; atunci apar atacuri directe la persoana, jigniri mai mult sau mai putin evidente, excesul de pochemoni care se rotesc continuu, dand impresia autorilor ca si-au doborat adversarul si s-au facut convinsi.
              Dupa posibilitati.
              ...
              Astept conferinta de presa promisa a lui Dragnea, la intoarcerea din state; si mai ales pozitia dumisale in legatura cu ultimele evenimente din tara. E foarte important ce mesaj va transmite.
              Last edited by IancuMIC; 20 January 2017, 22:16.
              Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

              Comment


              • poate o face in inglis
                o/____\o
                (i)
                .........

                Comment


                • Originally posted by Costi-bc View Post
                  bre , da Iliescu de ce nu s-a invitat ...
                  Bre,
                  nu s-a invitat nimeni. Au fost invitati. Nu mai confunda butoiul cu fantana.
                  Cum zicea si nea Mărin: "... bagă-ți mințile-n cap. Și mai lasă beutura!"
                  ingliș, iu andărstend?

                  Comment


                  • Pai eu zic s-o faca in romana, ca doar nu vorbeste doar pentru sorosistii.
                    Apropo, cica lui Soros asta i-a cam scazut bugetu' dupa ce a iesit Trump castigator; o sa fie o mare problema pentru useristi; ma gandesc.
                    Asa umbla vorba'n targ.
                    Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                    Comment


                    • Cel putin 95 de arestari ale protestatarilor anti-Trump de la Washington.
                      Gaze lacrimogene si alte cele. Adica bataie cu "fortele de ordine".

                      Mai am ceva de zis cu subiectul asta si gata. Abia acum am gasit asta, da' bine zice. Deci nu sunt singurul care gandeste asa
                      Intrebari :

                      Cand guvernul Ciolos a modificat intr-o noapte, prin aceeasi metoda – ordonanta de urgenta – Codul Penal si Codul de Procedura Penala, era in regula?

                      Nu mai acuza nimeni? Nu mai protesta nimeni?

                      De ce este legitim ca guvernul Ciolos sa modifice legislatie penala prin ordonanta de urgenta iar guvernul Grindeanu sa nu modifice legislatie penala prin ordonanta de urgenta?

                      Cata ipocrizie poate incapea in povestea asta?
                      sursa
                      Last edited by Fanez; 20 January 2017, 23:32. Reason: Automerged Doublepost

                      Comment


                      • Cand guvernul Ciolos a modificat intr-o noapte, prin aceeasi metoda – ordonanta de urgenta – Codul Penal si Codul de Procedura Penala, era in regula?
                        Pentru ca modificarea era in regula, in spiritul legii, nu contra ei.

                        Nu mai acuza nimeni? Nu mai protesta nimeni?
                        Pai pesdeu de ce n-a protestat? Ca pierdeau alegerile, cumva? Pentru ca modificarile se refereau la pedepsirea hotilor, si pesedeu ar fi recunoscut ca-i plin de hoti?
                        Au asteptat sa castige alegerile, ca oricum anulau ei orice infractiune din CP.

                        De ce este legitim ca guvernul Ciolos sa modifice legislatie penala prin ordonanta de urgenta iar guvernul Grindeanu sa nu modifice legislatie penala prin ordonanta de urgenta?
                        Pentru ca unul lupta cu infractorii, iar celallat ii elibereaza.
                        Uitate-te la proteste, si ai sa vezi cine a gresit.

                        Pesedu tre' sa priceapa ca nu poti face orice, doar penntru ca ai majoritate in parlament. Deocamdata au doar 47%, nu se stie cand se schimba balanta si ALDE+UDMR trec de partea ailalata, ca sa nu se sinucida politic odata cu hotiii din pesede.

                        Stii cand se schimba sefii de partid? Ia vezi cum a pierdut Ponta sefia pesede. Crezi ca frizerul e batut in cuie pe viata acolo?
                        Daca duce in rapa caruta pesede, o sa fie urgent un congres si nu mai auzim de Dragnea niciodata.

                        Telul pesede a fost intotdeauna sa fure zdravan, lasand totodata impresia ca fac ceva si pentru oameni.
                        Last edited by mr.K; 21 January 2017, 08:19.

                        Comment


                        • Am zis deja ca nu mai comentez pe subiectul asta.
                          Fiecare si-o tine pe a lui
                          A fost incendiu la Bamboo? Precis au ars toate docomentele. Sa fi fost "Colectiv" reloaded?
                          Demisia Dragnea! Jos guvernu'!
                          Bine ca n-a murit nimeni. Cel putin pana acum nu se stie daca au iesit chiar toti.
                          Last edited by Fanez; 21 January 2017, 09:09.

                          Comment


                          • Din pleava care frecventeaza bamboo nu se alegea viitorul tarii.
                            Oricm, cat de prosti pot fi unii sa dea cu artificii in interior dupa episodul colectiv?
                            Nimeni nu invata ceva din trecut. Asa si cu politica.

                            Cat o fi dat pe masa Dragnea la nunta lui Trump cu Casa alba?
                            Doar a fost petrecere cu "dar". Oricum darul il va deconta pesedeu' din bugetul de stat, printr-o firma partenera.

                            Un clovn s-a dus la un clovn mai mare sa invete meserie.
                            Last edited by mr.K; 21 January 2017, 09:37. Reason: Automerged Doublepost

                            Comment


                            • De data asta nu s-a dat cu artificii in club. Deocamdata nu se stie cauza incendiului.

                              Comment


                              • De la tigari.

                                Pur si simplu au dat foc proprietarii, dintr-un motiv precis. Doar nu e prima oara cand arde cotineatza.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google