Discutii despre orice, mai putin pe teme politice

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • productie rusa cu actori polonezi.
    sa-i plagieze americanii pe rusi?

    Comment


    • N-avem noi norocul asta. Ai nostri sunt baieti ascultatori, asculta pe toata lumea, de la USA la new URSS.
      Pana si populatia o asculta.

      Polonezii aia erau patrioti, de aia au aparut in film.

      Comment


      • eu astept ziua in care va rula productia romaneasca cu actori romani...dar e bine si daca ne ajuta strainii cu regia, actori avem de dat, slava Domnului
        Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

        Comment


        • Pai nu incap toti nici intr-un Airbus 380.

          Mai bine facem un remake dupa Titanic. Filmarile se vor desfasura pe cea mai mare nava de croaziera, Harmony of The Seas.

          Comment


          • De ce sa scape asa usor politicienii astia care si-au batut joc de tara si de popor? N-ar fi mai bine sa traiasca si ei un an din ajutor social sau sa munceasca la vreo firma de paza cu program 24/48 cu salariu minim pe economie?

            Comment


            • Mi-i ca-i gratiaza careva dintre colegi.
              Asa, de pe fundul marii nu-i mai aduce nimeni.

              De pe alte meleaguri, insorite.
              Last edited by mr.K; 17 January 2017, 12:34.

              Comment


              • Originally posted by Fanez View Post
                pai asa ma duc si eu. Cumpar si eu o invitatie daca tot se duce cine vrea. Conteaza ca au platit ei sau conteaza ca au fost invitati? Tu daca te duci la o nunta nu te duci pe baza unei invitatii si platesti tacamul? Sau poate cine te invita pe tine suporta cheltuielile
                "invitatia" se plateste. vad ca iti intra greu in cap.
                ti-am pus si linkul oficial, citeste...
                altfel n-ar fi fost niciodata invitat, ca nu ba...ste nimeni de dragnea.
                numai la el se gandeau aia.... caterinca e facuta special pentru astia "ageri la minte". tu platesti iar republicanii te invita ca sa te dai mare in sat

                Comment


                • Te mai intreb o data ca vad ca nu prea esti "ager la minte". Cand esti invitat la o nunta platesti?

                  Comment


                  • diferenta e ca aici platesti inainte, tocmai ca sa fii invitat.

                    Comment


                    • Astia de la A3 daca plateau inainte, erau invitati, primeau si trofee....
                      Cea mai tare televiziune din galaxie.

                      Comment


                      • de fapt, erau singurii care primeau trofee.
                        trebuiau sa anunte: "veniti ca am inchiriat o sala si ne acordam trofeele facute de Voiculescu "inauntru", la ora de lucru manual"

                        Comment


                        • Bugetarii pot răsufla liniștiți ), pentru că Guvernul le pregătește o mini-vacanță la finalul acestei luni. Data de 24 ianuarie este liberă legal, pentru că este ziua în care sărăbătorim Unirea principatelor.

                          Surse politice convergente ne-au precizat că Executivul dorește să ”facă o punte” pentru ca bugetarii să lege 4 zile libere consecutiv. 24 ianuarie pică într-o zi de marți, iar Guvernul va adopta o hotărâre în următoarea ședință de Guvern prin care și ziua de luni, 23 ianuarie, va fi liberă.

                          În acest fel, bugetarii vor avea patru zile libere consecutiv și deja își pot organiza planurile de vacanță.

                          Bugetarii pot răsufla liniștiți, pentru că Guvernul le pregătește o mini-vacanță la finalul acestei luni. Data de 24 ianuarie este liberă legal,...

                          Comment


                          • daca dau liber si la scoli si gradinite (gen inchiderea scolilor ca vezi, erau -10 grade afara, desi scolile si gradinitele au centrala termica proprie si la noi numa' de inchis scolile nu era vremea), fraierii astia care muncim, ne luam copii la lucru cu noi sau stau bugetarii acasa cu copii nostri? nu cred ca oricine isi permite sa duca pruncii la bunici, sau sa le ia bona pentru o saptamana. basca de unde atatea bone? eu de exemplu am mama la 80km (intr-unul din judetele vizate de cod galben) si socara la 230km, dar ca sa ajung la ea, tre' sa trec prin judetul aflat sub cod galben de ninsoare si viscol. unde mai pun combustibilul, riscurile unei deplasari pe timp de iarna (drumuri inzapezite, defectiune la masina sau trenuri neincalzite si intarziate), am varianta sa-mi stric din zilele de concediu, concediu fara salar, sau sa las copii cu vreo vecina din bloc. minunat. mai au multe idei marete boii din capul statului?
                            Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                            Comment


                            • inchiderea scolilor ca vezi, erau -10 grade afara, desi scolile si gradinitele au centrala termica proprie
                              S-a luat masura cu inchiderea scolilor si gradinitelor din cauza zapezii si nu din cauza temperaturilor scazute. Daca trebuia sa-ti duci copiii la scoala/gradinita prin nameti ai fi zis "de ce n-au inchis astia scolile si gradinitele, cum imi duc eu copiii prin troiene?"
                              Last edited by Fanez; 17 January 2017, 14:49.

                              Comment


                              • La Iasi au fost scolile inchise 2 zile, dar gradinitele au functionat.
                                Cred ca s-au gandit ca pe unul mic il poti cara in brate pana la gradinita.
                                E nasol sa n-ai cu cine lasa copiii.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google