Discutii despre orice, mai putin pe teme politice

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Niki View Post
    Nu stiu de ce ai impresia ca o participare mai mare nu insemna, automat, repartizarea proportionala a voturilor, mentinandu-se astfel aceeai diferenta procentuala intre castigatori i invinsi.
    s-a dovedit la prezidentiale, si se va mai dovedi in asemenea situatii,
    ca prezenta la vot cu cat e mai mare inseamna moartea psd-ului.
    daca votul ar deveni obligatoriu ( cu pedepse mari in caz de neprezentare)
    lumea politica din tara ar arata complet diferit.

    Comment


    • Irelevant.
      Prezidentialele sunt cu totul diferite, atat ca perceptie cat si ca importanta.
      If it ain't broke, don't fix it!

      Comment


      • nu e deloc irelevant. sunt acelasi lucru, dar romanii idioti nu dau importanta parlamentului, care de fapt controleaza totul, nu presedintele.
        prezidentialele tind spre zero ca importanta.
        daca prezenta e mare, psd-ul pleaca la plimbare. asta o stiu toti.
        Last edited by B997NDL; 2 January 2017, 23:38.

        Comment


        • Originally posted by B997NDL View Post
          s-a dovedit la prezidentiale, si se va mai dovedi in asemenea situatii...
          La prezidentiale a functionat propaganda anti ponta, mai ales din cauza feisbucului. Foarte multi din alegatorii idolului tau nr.2, n-au votat cu el, au votat impotriva lu' ponta. Daca era ponta vs Gigi Becali ar fi castigat Becali.

          Originally posted by B997NDL View Post
          nu e deloc irelevant. sunt acelasi lucru, dar romanii idioti nu dau importanta parlamentului, care de fapt controleaza totul, nu presedintele.
          daca prezenta e mare, psd-ul pleaca la plimbare. asta o stiu toti.
          Despre prezenta mare = defavoarea psd, vezi prezenta de la referendumul pentru demiterea carmaciului, idolul tau nr.1. In afara de asta, cine a vrut schimbare s-a dus si a votat pentru psd sau contra pnl. Daca ar fi fost referendum pentru demiterea actualului carmaci, ar fi iesit si mai multi la vot. Sunt o minoritate insignifianta cei care vor un presedinte care sa aiba guvernul lui, parlamentul lui, premierul lui, toate ale lui. A mai fost unul, pe vremuri, se numea Ceausescu.
          Daca prezenta la vot era mai mare, psd ar fi avut peste 50%. Numai eu stiu destui care n-au fost la vot dar ar fi votat psd daca se duceau.
          Last edited by Fanez; 3 January 2017, 01:08.

          Comment


          • serios, lasa politica pentru cei care inteleg ceva din viata. vad ca tu esti pe langa.
            tot ce stii e s-o bagi cu idolii. cred ca ai trecut deja intr-a patra.
            sunt oarecum surprins ca ai supravietuit pana la varsta asta.
            vad ca penalii sunt idolii tai si te mai miri ca se traieste asa.
            judecand dupa numarul de neuroni ai "alegatorului roman", salariile sunt chiar prea mari. sper ca fi-miu sa plece departe de mizeria asta.
            fara spalarile pe creier ale antenelor si ale televiziunii fugarului, psd n-ar mai fi castigat niciodata,

            Comment


            • Originally posted by B997NDL View Post
              nu e deloc irelevant. sunt acelasi lucru, dar romanii idioti nu dau importanta parlamentului, care de fapt controleaza totul, nu presedintele.
              prezidentialele tind spre zero ca importanta.
              daca prezenta e mare, psd-ul pleaca la plimbare. asta o stiu toti.
              Am omis niste " " cand am scris importanta. )
              Tocmai despre exploatarea ignorantei romanului este vorba, acelasi roman care isi ghideaza votul in functie de istoria recenta si intoxicarea din media, nicidecum dupa principii ori vreun calcul prea elaborat.
              "- Ce asteptari aveti de la noul presedinte?
              - Aaa... pai sa ne dea bani, sa creasca salariile."
              If it ain't broke, don't fix it!

              Comment


              • Originally posted by B997NDL View Post
                serios, lasa politica pentru cei care inteleg ceva din viata. vad ca tu esti pe langa...
                ....te mai miri ca se traieste asa.....
                fara spalarile pe creier ale antenelor...
                Pe langa ce? In ce realitate traiesti?
                Nu ma mir ca se traieste asa. Din cauza cui zici tu ca se traieste asa? Care penali au fost la putere in ultimii 12 ani?
                Am mai zis despre antene pe topicul asta. Antenistii sunt peneleo-useristi, care a fost meritul antenelor pentru castigul psd-ului? "Televiziunea fugarului", la care se uita mai putini oameni decat la realitatea tv, cu ce a contribuit?
                Sustii niste aberatii etalate de vechiul regim si zici ca nu divinizezi personajul de trista amintire. Noi traim prost in 2016 ca a fost Iliescu presedinte inainte de 2004, nu e asa? Ce-o fi fost intre timp, ca am fost plecat in uichend si nu stiu, nu stiu !?
                Last edited by Fanez; 3 January 2017, 02:49.

                Comment


                • Originally posted by Niki View Post
                  Tocmai despre exploatarea ignorantei romanului este vorba, acelasi roman care isi ghideaza votul in functie de istoria recenta si intoxicarea din media, nicidecum dupa principii ori vreun calcul prea elaborat.
                  "- Ce asteptari aveti de la noul presedinte?
                  - Aaa... pai sa ne dea bani, sa creasca salariile."
                  big like de la mine ! La multi ani in 2017 !

                  si "Antenistii sunt peneleo-useristi" , adica cu hotul de tariceanu , ca nu inteleg ? eu tot ii vad pupand in fund psd si dragnea si scuipand Basescu si Iohanis (poate ma insel ca ma uit rar).
                  o/____\o
                  (i)
                  .........

                  Comment


                  • Uite aici am mai scris:

                    Originally posted by Fanez View Post
                    ...

                    Pentru sustinatorii pnl-usr care sunt contra antena3 si o considera televiziune pesedista:
                    sursa
                    sursa

                    Comment


                    • Astazi afla si Grindeanu cine sunt ministrii sai.

                      Comment


                      • Pai nu trebuie sa stie si el cu cine lucreaza? [emoji1]

                        Comment


                        • Si cand te gandesti ca cineva ma contrazicea, cand ziceam ca de acum incolo, lumea va fi cu ochii pe acest guvern.
                          Si e doar inceputul.
                          Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                          Comment


                          • Mai degraba cu ochii pe Dragnea, el e guvernul.

                            Politic > Liviu Dragnea > presedinte PSD
                            Dragnea anunta ce schimbari vrea sa aduca Justitiei: Propun infiintarea unei divizii speciale de procurori
                            De ce? Ne zice chiar individul.

                            "Multi judecatori se tem sa ia decizii impotriva propunerii procurorilor, deoarece se gandesc ca pot fi ei maine in boxa acuzatilor. Propun infiintarea unei divizii speciale de procurori care sa ancheteze doar magistrati si sa nu mai poata face asta orice procuror.
                            Asa scapa si el cu achitare, daca avea niste procurori numiti in divizia aia, care sa linisteasca magistratii ce l-au condamnat ca nu vor pati in vecii vecilor ceva. Amin!.
                            "Eu nu resping ideea unei legi a raspunderii magistratior, dar trebuie sa existe si un sistem in care judecatorii sa fie protejati, sa existe o garantie ca deciziile judecatorilor sunt luate doar in acord cu constiinta personala", a subliniat Dragnea.
                            Si cand ma gandesc la faptul ca cineva spunea ca-i ciorba cu condamnarea inacrita.
                            Pai uite, ca se iau masuri, ca pe viitor sa nu mai fie stresati judecatorii care dau achitari dubioase.
                            A inceput subordonarea justitiei!


                            Sursa.
                            Last edited by mr.K; 3 January 2017, 13:31.

                            Comment


                            • Cea mai mare reclama facuta psd ului, o fac chiar contestatarii acestuia. dati-i inainte; nicio zi fara psd.
                              Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                              Comment


                              • Daca tu consideri asta reclama...

                                Pe mine ma pune pe ganduri cum va functiona justitita pe viitor, si asa avea tot felul de lacune cand era vorba de oameni de neatins.

                                Probabil ca pe viitor va fi creata si o divizie de procurori cere sa ancheteze parlamentarii si ministrii, ca sa fie de-ai lor si sa manifeste intelegere, sa nu mai ajunga sarmanii parlamentari pe la beciul domnesc.
                                Last edited by mr.K; 3 January 2017, 13:58.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google