Discutii despre orice, mai putin pe teme politice

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Si eu sunt de acord cu asta....cred ca asa ne este dat noua. Ni se trage de la mentalitatea :" sa moara capra vecinului..." Ala dinainte este prost si eu asta care l-am dat jos is cel destept....si de obicei, regula, face o prostie mai mare.
    „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

    Comment


    • Pana la urma nu e treaba mea care fura, care minte. Pe mine ma intereseaza sa-mi fie bine. Ca ala a furat (zic unii), ca ala minte (pot sa constat si eu), nu mai conteaza. Important este ca ala care e pus sa faca o treaba, treaba aia s-o faca cum trebuie. Restul e can-can.

      Comment


      • Fanez ba este treaba ta...sau ma rog...cel putin treaba noastra. Dintr-un motiv foarte simplu: totul se intampla pe barba noastra. Nu pe barba lor.

        Comment


        • Date finale buget 2015, publicate în luna iunie 2016.

          Potrivit actelor normative aprobate, veniturile bugetului de stat realizate în 2015 au totalizat 103.767,6 milioane de lei, cu 5.512,1 milioane de lei sub prevederile bugetare aprobate, dar în creștere cu 9,8% (9.253,9 milioane de lei) comparativ cu anul 2014. A crescut, de asemenea, față de 2014, ponderea din PIB a veniturilor bugetului de stat, de la 14,2% la 14,7%.

          Cheltuielile bugetului de stat au totalizat 125.215,8 milioane de lei în 2015, cu 8.399,4 milioane de lei sub creditele bugetare aprobate, iar execuția bugetului de stat s-a încheiat cu un deficit de 21.448,2 milioane de lei — cu 2.887,3 milioane de lei (11,9%) sub nivelul prevederilor bugetare definitive pentru 2015, precizează Guvernul.

          Comment


          • Fanez ba este treaba ta...
            Uite ca nu e. Daca cineva fura, sa fie prins, dovedit, sa se "recupereze prejudiciul" si pa. E treaba justitiei. Daca nu e prins e treaba lui.
            Acuma sa nu se vina cu "dovezi fabricate" si cu martori mincinosi. Ar trebui ca si martorii astia care "denunta" la comanda sa fie sanctionati.
            La modul: "ai furat dar daca zici ca te-a pus coconescu scapi si liber si cu banii in buzunar", nu e justitie.
            Cine nu-si face treaba ca nu stie sau ca nu vrea, sa lase locul altuia care stie si care vrea.
            Pana la urma managerul de la Colentina n-a stiut ca e treaba lui sa se ocupe de caldura din spital.
            P.S. arise, iti arde de aritmetica la 7 dimineata?
            Daca citesti mai atent o sa constati ca cifrele alea se bazeaza pe faptul ca n-au fost cheltuiti banii cum trebuia, nu ca au crescut veniturile, n-au fost cheltuiti banii existenti. Eu daca nu mai fac cumparaturi intr-o luna, nu inseamna ca mi-a crescut salariul, chiar daca am in portofel 500 de lei in plus fata de luna in care fac cumparaturi normal.
            Last edited by Fanez; 10 January 2017, 08:31.

            Comment


            • Lasati bugetul in pace, e asa cum zice Dragnea, stie el mai bine.
              Bujetu' nici nu s-a inchis, iar asta vorbeste in somn ca nu iese socoteala.
              Cuvantul cheie este GAURA. Cand aia cu 4 clase aud de GAURA in buget, clar ca s-a furat ceva.
              Sa astepte incasarile din ianuarie si sa vada daca e gaura mare sau nu.

              Eu as spune oricarui politician: daca nu stapanesti ceva, nu deschide gura, ca-ti intra o musca in ea si te faci de cacao, ca tot ce spui ramane inregistrat.

              Pe forum, cine nu stapaneste ceva, poate sa-i dea bataie, oricum datul cu parerea e sport national, nu implica efort si nu produce daune.
              Last edited by mr.K; 10 January 2017, 10:05.

              Comment


              • Originally posted by mr.K View Post
                ...
                Pe forum, cine nu stapaneste ceva, poate sa-i dea bataie, oricum datul cu parerea e sport national, nu implica efort si nu produce daune.
                Pai unde in alta parte poate sa se "exprime"?

                Comment


                • Daca citesti mai atent o sa constati ca cifrele alea se bazeaza pe faptul ca n-au fost cheltuiti banii cum trebuia, nu ca au crescut veniturile, n-au fost cheltuiti banii existenti.
                  In buget nu vorbim bani existenti, ci de venituri prognozate.
                  Rau e cand faci cheltuieli fara sa realizezi veniturile prognozate.
                  E bine ca nu faci cheltuieli aiurea, pana nu-ti intra banii in portofel.

                  Deficitul ESA e diferit de deficitul pe cash.

                  Comment


                  • E ciudat cum unii pe aici fac praf noua guvernare, nici măcar nu a trecut un an măcar și gata ....sunt hoți. Păi PNL nu a furat ?Toți fură. Și dacă tot e creștere economică nu e mai bine să se simtă și la omul de rând ? A luat PSD-ul în trecut și decizii bune ,ex. scăderea tva-ului la alimentele de bază . CE A FĂCUT CIOLOS ? Nici salarii, nici autostrăzi nici nimic .
                    Nu suport PSD-ul în general dar nici PNL, cei de dreapta nu au avut nici măcar o realizare. Dacă peste 1-2 ani o să o duc ceva mai bine (nu pot fi păcălit cu creșteri de salariu și taxe pe de altă parte), eu unul la următoarele alegeri am să votez pentru prima oară cu PSD-ul
                    PS: Am votat cu cei de pe ultima pagină, independenți și partide care nu au intrat în parlament. Am vrut să-i schimb pe toți

                    Comment


                    • E ciudat cum unii pe aici fac praf noua guvernare, nici măcar nu a trecut un an măcar și gata ....sunt hoți
                      Pai nu e ciudat cum astia de la noua guvernare fac praf vechea guvernare, si n-a trecut macar o luna? Nici nu au avut timp sa faca niste calcule.
                      Noi macar aici vorbim in vant, dar aia de care spun eu, vorbesc la TV.
                      Cel mai rau lucru, ca politician, e sa te umpli de ridicol.
                      Bine, asta conteaza intr-o tara civilizata mai mult ca a noastra.

                      Comment


                      • E ciudat cum unii pe aici fac praf noua guvernare, nici măcar nu a trecut un an măcar și gata ....sunt hoți.
                        Nici nu venisera alegerile cand au inceput sa faca praf noua guvernare.

                        Comment


                        • intrebare pt Fane: daca informatia e adevarata, mai conteaza sursa ei? ca dragnea (asta fiind acum omul momentului) bate campii cu gratia unui tanc rusesc intr-un magazin de portelanuri il scuteste de a fi prost sau de a nu avea coloana vertebrala doar pentru ca butique-ul lui a castigat alegerile? bun, intrebarea e valabil pt oricine, dar in cazul de fata vorbim de liderul psd. daca ar fi castigat pnl, vorbeam de secretara aia de firma de paza, turcu sau cum o cheama. turcan

                          de facut praf inainte de alegeri, au facut-o unii care s-au prins de minciunile electroale, atat ale psd, cat si ale pnl.
                          Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                          Comment


                          • Originally posted by Seba View Post
                            intrebare pt Fane: daca informatia e adevarata, mai conteaza sursa ei? ...l.
                            Raspuns pentru Seba: nu!

                            Comment


                            • Dragnea ii zice gaura, ministru de finante ii zice altfel.

                              Ministrul a spus ca nu este vorba de o "gaura" la buget, cuvant pe care el nu l-a pronuntat niciodata, ci despre o "supraestimare" a veniturilor care vor fi realizate.
                              Ori gaura la buget pentru poporul antenist= bani furati, cineva ar trebui sa faca o rectificare a declaratiilor.
                              Vorbesc aia de la A3 de fraude, tunuri, puscarie, te crucesti.
                              Last edited by mr.K; 10 January 2017, 11:58.

                              Comment


                              • Asta este ca si cum as estima ca voi avea venit de 2000euro pe luna, imi vand "bormasina Sandero" si fac un credit pentru BMW X5, pun "gaj" si vreo trei "prieteni" cu casele, ca de, daca tot se maresc salariile si scad taxele.....
                                Romania TV, Antena 3, Realitatea, practica un stil de jurnalism, comunicare informatie, de tipul "inginerie sociala", condamnat in tarile cu democratie adevarata.
                                https://ro.wikipedia.org/wiki/Inginerie_social%C4%83

                                https://securingthehuman.sans.org/ne...-201411_ro.pdf
                                Last edited by Oti; 10 January 2017, 12:10.
                                „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google