Discutii despre orice, mai putin pe teme politice

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • In Canada iernile sunt mult mai aspre fata de Europa, datorita lipsei curentului Golfului care incalzeste Europa de Vest si Nord-Vest.

    Florian Coldea a fost suspendat.

    Serviciul Român de Informaţii reacţionează oficial la seria de acuzaţii şi înregistrări lansate de Sebastian Ghiţă în ultima perioadă. Generalul...

    Comment


    • Sper să-i vină rândul și Laurei-Codruța.
      M-am născut cu prea puține degete mijlocii în raport cu lumea în care trăiesc.

      Comment


      • nene Iancule, esti mai batran decat credeam. de unde ai scos-o cu hipsterii ?! pe vremuri, batranii ziceau de tineri ca sunt "panchisti", daca li se parea ca se imbraca mai extravagant. slava Domnului, ca n-am ramas ca tata, ancorat in vremuri de mult apuse.
        e normal ca tinerii sa se sature de toate hienele batrane din politica.
        lor li se pare incredibil ca jigodia de Iliescu n-a ajuns in inchisoare, sau mai potrivit, in fata plutonului de executie.
        mie unul mi-e rusine cu poporul asta. pacat ca daca esti intrebat in strainatate nu poti evita intrebarea si trebuie sa spui ca esti roman.
        cand lucram pe vase de croaziera, romanii erau indignati ca ungurii ii faceau tigani, dar seara, pe holuri rasunau guta si salam.

        Originally posted by Fanez View Post
        Asa puteam sa te intreb si eu: stii cum sunt iernile in canada? Stii unde e pe harta?
        da, stiu cum sunt iernile in canada, desi am fost pe acolo (Vancouver) doar vara, fiindca varul meu traieste in Montreal de vreo 11-12 ani.
        Last edited by B997NDL; 12 January 2017, 20:55. Reason: Automerged Doublepost

        Comment


        • Originally posted by B997NDL View Post
          nene Iancule, esti mai batran decat credeam. de unde ai scos-o cu hipsterii ?!
          Imi pare rau ca te-am dezamagit .
          Din media am scos-o; acolo am auzit si citit. Poti incerca si tu sa citesti cate ceva despre subiectul asta.
          Si pana la urma ce-i asa rau cu hipsterii? Sunt criminali, se drogheaza, sunt neo-nazisti, legionari sau ce? Intreb, ca nu stiu. Te sperie ceva, cand auzi despre ei? Bine unii spun ca ar fi un pic..., dar cred ca se exagereaza.


          Uite ce spune wiki despre ei;
          Hipster se referă la o subcultură a tinerilor din mediul urban, care a apărut în anii 1990. Subcultura este asociată cu muzica independentă, cu un simț al modei mai puțin aflat în lumina reflectoarelor, cu viziuni politice liberale sau independente, spiritualitate alternativă sau ateism/agnosticism și un stil de viață alternativ.
          Last edited by IancuMIC; 12 January 2017, 21:48.
          Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

          Comment


          • Coldea, Codruta... Iohannis... Ii schimba Trump pe rand.
            Sunt curios ce "dezvaluiri" va face Coldea.
            Last edited by Fanez; 12 January 2017, 22:07.

            Comment


            • nu ma sperie, dar din ce am vazut pe net ca fiind hipsteri, niciunul nu se imbraca si nu arata ca Nicusor Dan.
              Mie mi-a placut mult cand Ciutacu s-a luat de martalogul de Mirel Palada (in locul lui taceam si numai fiindca ma chema Mirel ).
              Palada le facuse "fandosite" "pe-a lui Ciolos" si pe cealalta frantuzoaica, am uitat cum o cheama, fiindca vorbeau romana cu accent.
              Ciutacu ( pe care nu-l halesc, dar atunci mi-a placut), l-a intrebat pe bizon de ce sunt fandosite, ele fiind 100% frantuzoaice, si l-a intrebat cum se descurca el cu franceza. asta e nivelul parlamentarilor nostrii. niste melteni idioti.
              parca ii vad in "treling" si papuci, sufland in varza, intre doua partide de table.

              Originally posted by Fanez View Post
              Coldea, Codruta... Iohannis... Ii schimba Trump pe rand.
              Sunt curios ce "dezvaluiri" va face Coldea.
              tu crezi ca ala stie macar cine sunt, sau il intereseaza subiectul vreo secunda ?!
              Last edited by B997NDL; 12 January 2017, 22:09. Reason: Automerged Doublepost

              Comment


              • am dat iar peste nebunul ala de la looktv sau look plus, una din ele. tragi-comedie, daca ai urechi sa auzi si neuroni sa intelegi; am prins finalul, cu un citat din Caragiale: "in Romania, lingusirea si hotia sunt virtuti". da...
                Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                Comment


                • Din Programul de Guvernare PSD-ALDE:
                  - 850.000 de locuri de muncă
                  - 8 spitale regionale
                  - 5 autostrăzi și căi ferate de mare viteză

                  Daca n-am fi "exportat" 4 milioane de someri, era o situatie mult mai grea acum.

                  Daca ar reveni in tara toti cei plecati la munca in strainatate, alea 850 de mii de locuri de munca ar fi o gluma.
                  Speram ca:
                  - locurile de munca promise de pesede sa nu fie in administratia locala.
                  -autostrazile sa nu aiba 50 de km fiecare, gen A4
                  -3 spitale regionale sunt stabilite de tehnocrati deja la Cluj, Iaşi şi Craiova, restul de 5 sa fie construite dupa o logica, incepand cu asigurarea personalului medical de inalta pregatire, nu in vreun oras colorat politic unde angajezi asistenti si moase.

                  Comment


                  • mr.K mai sa ai pretentii sa nu fure si sa nu minta...

                    Comment


                    • Ar fi de vis, recunosc.
                      Dar poporului roman ii place sa fie mintit/se asteapta sa fie mintit.
                      Si, in general, poporul roman cam pune mana pe cate ceva, ii incanta pana si nimicurile, nu mai spun de spagi gem o masina de lux, un apartament, 1 milion de euro.

                      Prin ministerele din Bucuresti este o fauna de te crucesti, 75% dintre ei s-ar pbucura sa primeasca si o batista. Ma refer la cei din esaloanele inferioare. Ceilalti, din esaloane superioare, sunt mai modesti, se multumesc cu bani si sufla mucii unde nimeresc.
                      Last edited by mr.K; 13 January 2017, 10:37.

                      Comment


                      • Loc parcare.

                        SUV cu nr B-40-LAH parcat in aceasta dimineata in statia RATB de pe Iancu de Hunedoara (langa Guvern). Cand zic "in statia RATB" chiar asta vreau sa spun, adica ÎN STAȚIE. Ireal, nu?
                        Soferul care s-a ales cu dosar penal dupa ce a parcat masina sub acoperisul unei statii RATB, de pe Bulevardul Iancu de Hunedoara, in zona Guvernului, sustine ca a facut acest lucru tocmai pentru a nu incurca circulatia.


                        Intrebat daca regreta ca a parcat masina in acest fel, soferul a explicat de ce tocmai din bun simt a lasat masina in acea pozitie.



                        Si una economica:

                        PSD are cea mai optimistă prognoză de creştere economică pentru 2017, respectiv de 5,5%. Iar construcţia bugetului deja anunţat a fost realizată pe acest avans al PIB.

                        Problema este că instituţiile de credit din străinătate estimează o creştere mult mai mică a Produsului Intern Brut.

                        Economia României va creşte cu 3,7% în 2017, estimează Banca Mondială în raportul privind Perspectivele Economiei Globale, adică mult mai puţin decât nivelul estimat de PSD în Programul de Guvernare făcut în campania electorală, pe care Dragnea promite că îl va respecta noul Guvern.
                        Deci Dragnea va avea neîncasări mari la buget, sau cum le zice el „găuri”, mai mari ca Cioloș! Sper ca va cere parlamentului să fie anchetat.
                        Attached Files
                        Last edited by mr.K; 13 January 2017, 11:31.

                        Comment


                        • Cum zice Base, iar el stie cel mai bine:
                          Functia genereaza si pasiunea spre dictatura.


                          Am auzit ca numai redactarea contractului cu Bechtel a costat 5 MILIOANE de euro.
                          Lupta, lupta pesede!

                          Si un puiut de parlamentar din opozitie.

                          Deputatul PNL Mara Mares, cel mai tanar parlamentar din actuala legislatura, in varsta de numai 24 de ani, a declarat joi ca lucrurile nu stau asa cum si-a imaginat in Parlament si ca avea ''iluzii mult mai mari''.

                          Deputatul PNL Mara Mares, cel mai tanar parlamentar din actuala legislatura, in varsta de numai 24 de ani, a declarat joi ca lucrurile nu stau asa cum si-a imaginat in Parlament si ca avea "iluzii mult mai mari".


                          Si se mai mira lumea ca unii au votat pesede.
                          Din cauza tutelor de genul asta, si a altor capete patrate puse pe liste cu forta.
                          Last edited by mr.K; 13 January 2017, 11:51.

                          Comment


                          • una dintre cartile scrise de grindeanu a disparut din biblioteca nationala in noaptea de revelion, taman cand se pregateau unii s-o analizeze daca nu cumva e plagiat. am inceput bine, astia de-acum intr-adevar sunt mult mai cinstiti si pusi pe fapte bune decat aia de dinainte

                            pnl a ajuns un fel de clovnul s(t)atului. mai bine ca pntcd, sa te uite lumea, decat sa te tina minte ca fraierul de serviciu
                            Last edited by Seba; 13 January 2017, 12:02.
                            Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                            Comment


                            • Originally posted by mr.K View Post
                              ...
                              - 5 autostrăzi și căi ferate de mare viteză...
                              Din astea 5 cate sunt autostrazi si cate sunt cai ferate?
                              Originally posted by Seba View Post
                              una dintre cartile scrise de grindeanu a disparut..., taman cand se pregateau unii s-o analizeze daca nu cumva e plagiat....
                              Una dintre carti adica un exemplar
                              Macar n-a sustinut ca e plagiat doar 4% deci nu se pune.

                              Comment


                              • Din astea 5 cate sunt autostrazi si cate sunt cai ferate?
                                Cate 2,5 de caciula.
                                Cred ca vor fi zero autostrazi si zero cai ferate de mare viteza.
                                Polonia vrea sa cumpere zeci de avioane F-16 la mana a doua de la americani
                                Oameni cu cap, nu ca noi care ne scarpinam de 5 ani pentru 12 avioane, ca-s sh, ca-s scumpe, ca-s... si avem abia 8 sau 9 operationale.
                                Oricum ar fi, F16 sunt superioare talangilor zburatoare rusesti Suhoi de ultima generatie, care pe hartie dau excelent, dar nu sunt probate in lupte, ca F16.
                                La nivelul asta de tehnologie, e bine ca ai acces sa cumperi, asta e problema mare, nu neaparat pretul.
                                Cand ai Rusia aproape, e bine sa ai pe ce pune mana. Noi punem pe furci, topoare...
                                Iar Polonia mai avea 48 de F16. Or sa ajunga la 100, iar cu 100 de avioane o sa se poata lua cu Ivan la tranta.
                                Unii invata ceva din precedentul razboi mondial, noi, canci.
                                Last edited by mr.K; 13 January 2017, 12:27.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google