Discutii despre orice, mai putin pe teme politice

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Dupa mine, presedintele tarii ar trebui sa aiba salariul 1 leu. Simbolic. Sau minimul pe economie. Cazare, masa, masina, plimbari are din plin, ce mai face cu banii?

    Comment


    • Originally posted by aris86 View Post
      Și credeti ca Ponta nu avea habar ce urma sa facă generalul Oprea? A dat-o Oprea ca sa nu erodeze imaginea lui Ponta în ochii electoratului.
      Probabil stia, dar nu cred ca generalu' a contribuit la imaginea lu' Ponta; mai degraba a lucrat la imaginea proprie. Oricum a fost o magarie, care trebuie eliminata.
      Ca tot veni vorba de unde scoate psd banii? Aflam ca de la curtea de conturi, sri, sie, camera deputatilor, de la senat, administratia prezidentiala.
      Traim intr-o tara saraca, nu? Atunci asa sa fie, cel puti si pentru aia de iau leafa din bani publici.
      Referitor la vot, fiecare votează cine ii inspira încredere, cu PSD, tara a luat destul de mult teapa, cu PDL la fel, am sperat ca USR va fi cu capul pe umeri, dar ei continua linia ONG Salvați Bucureștiul, contra la tot, din pacate.
      Si eu am privit cu incredere miscarea asta; oameni noi, tineri, idealuri europene. Nu mai cred; cel putin dupa prestatia din campanie si dupa, in parlament.
      Nu vor face istorie; din nefericire pentru sperantele a multor romani.
      Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

      Comment


      • Dupa 90, am distrus an de an educatia, in loc sa facem ceva bun am facut ceva rau. Tanara generatie care trebuia sa faca rocada a dovedit ca nu mai are patriotism, nu mai are educatie de valoare, adica inafara de facebook si distractie nu mai exista nimic, toti vor sa castige bani cu munca putina si fara sa lase nici "o urma" pe care ceilalti sa o respecte. Sa nu veniti cu exemplele olimpicilor care sunt minoritari intr-o "gasca de manelisti". Cam asta este situatia, suntem o natie "in coma" si nu exista nimeni la "SMURD", nici macar Arafat. Ne indreptam spre tunelul "de lumina"....poate ne rezolva americanii si rusii, intr-o zi, sa nu mai vedem soarele.
        Din acest motiv partidele politice nu pot da o directie, nu au un program viabil, si nu au oameni cu care sa faca treaba in tara asta.
        Pun si eu motto: "Bunul simt este o colectie de prejudecati, dobandite pana la varsta de 18 ani"-A. Einstein - are legatura cu ce am scris.
        Last edited by Oti; 16 January 2017, 21:45.
        „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

        Comment


        • Originally posted by Fanez View Post
          Cazare, masa, masina, plimbari are din plin, ce mai face cu banii?
          Ii da pa curve, ca SB e la 300km departare.

          Comment


          • Poate vrea sa-si mai ia o casa...
            ...am privit cu incredere miscarea asta; oameni noi, tineri, idealuri europene...
            ...Tanara generatie care trebuia sa faca rocada a dovedit ca nu mai are patriotism, nu mai are educatie de valoare, ...
            Eu cred ca un baietel sau o fetita de 24-25 de ani care se vede iesit/a de pe bancile scolii direct cu puterea in brate si cu acces la borcanul cu miere nu se prea mai uita la cei din jur, la muncitorii de rand, la pensionari, cam pa-pa idealuri. Ca sa nu mai pun la socoteala ca sunt usor de amagit si de prostit de vulpoii batrani cu state vechi in politica.
            Last edited by Fanez; 16 January 2017, 22:01.

            Comment


            • Originally posted by Oti View Post
              Pun si eu motto: "Bunul simt este o colectie de prejudecati, dobandite pana la varsta de 18 ani"-A. Einstein - are legatura cu ce am scris.
              Ma plagiezi?
              ...
              Pana una alta vad ca penalu si primul ministru sunt invitati la investirea lui Trump.

              Prededintele am impresia ca ne vinde gogosi, daca vom vedea acolo si alte personalitati, in afara de ambasadori.
              Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

              Comment


              • În plus, Iohannis le dă o lovitură și lui Liviu Dragnea și Sorin Grindeanu, ambii invitați la acest eveniment. Conform comunicatului de la Palaul Cotroceni, cei doi nu vor reprezenta România, singurul reprezentant oficial fiind ambasadorul României în SUA, George Maior.
                Ce vor reprezenta, in ce calitate au fost invitati?
                Nu mi se pare deloc lipsita de importanta invitatia asta.
                Doar nu i-a chemat sa le zica: "ba baieti, bagati-va mintile'n capete si terminati cu prostiile!"
                Intrebare pentru dl prezident: Te oftici?

                Asta mi-a placut:
                *...indiferent de supararile unuia sau altora.
                Acum sa nu fie vreo capcana si sa ne trezim ca "avionul in care se afla Dragnea s-a prabusit" sau "a fost doborat din greseala de nu stiu ce taliban cu pusca de vanat vrabii".
                Last edited by Fanez; 16 January 2017, 22:36. Reason: Automerged Doublepost

                Comment


                • @Fanez te uiți prea mult la filme americane și scenarii teroriste.

                  Comment


                  • Pai nu traim intr-o tara SF?
                    N-ai vazut cum e realitatea unora?

                    Comment


                    • ar fi cea mai buna solutie ! sa adune toti politicienii intr-un avion , sa se duca si sa nu mai vina !
                      o/____\o
                      (i)
                      .........

                      Comment


                      • Sa-i exportam in USA )

                        Comment


                        • eu ma gandeam la iad ...
                          o/____\o
                          (i)
                          .........

                          Comment


                          • Originally posted by Fanez View Post
                            Ce vor reprezenta, in ce calitate au fost invitati?
                            Nu mi se pare deloc lipsita de importanta invitatia asta.
                            Doar nu i-a chemat sa le zica: "ba baieti, bagati-va mintile'n capete si terminati cu prostiile!"
                            Intrebare pentru dl prezident: Te oftici?
                            nu reeprezinta nimic. mai terminati cu prostiile. asa vor ei sa se creada, dar protocolul spune clar ca tarile sunt reprezentate doar de ambasadori.
                            agaricii astia doi au fost invitati de un afacerist american penal, care a avut ceva condamnari pentru dare de mita.
                            si si-au platit invitatia cu cca 100 de mii de dolari/"each"
                            casa alba pulica o lista de preturi pentru cei care vor sa participe.
                            au prezentat aseara la realitatea lista de preturi.
                            Rezultatele proiectului E-MOB sunt utilizate în redactarea ghidurilor solicitantului destinate proiectelor ce vizează mobilitatea urbană durabilă în cadrul POR Centru 2021-2027 Proiectul E-MOB: ”Acțiuni integrate pentru creșterea e-Mobilității în Regiunile din Europa”, în cadrul căruia Agenția pe


                            uite aici...



                            Last edited by B997NDL; 17 January 2017, 11:40. Reason: Automerged Doublepost

                            Comment


                            • si-au platit invitatia
                              pai asa ma duc si eu. Cumpar si eu o invitatie daca tot se duce cine vrea. Conteaza ca au platit ei sau conteaza ca au fost invitati? Tu daca te duci la o nunta nu te duci pe baza unei invitatii si platesti tacamul? Sau poate cine te invita pe tine suporta cheltuielile
                              au prezentat aseara la realitatea
                              Last edited by Fanez; 17 January 2017, 11:52.

                              Comment


                              • Originally posted by Costi-bc View Post
                                ar fi cea mai buna solutie ! sa adune toti politicienii intr-un avion , sa se duca si sa nu mai vina !
                                S-a turnat filmul asta deja, productie rusa cu actori polonezi.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google