Discutii despre orice, mai putin pe teme politice

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Cazierul te impiedica sa ocupi orice post modest, nu neaparat sa fie o functie publica.

    Multe posturi reclama un minimum de studii, ca sa fii ministru nu ti se cere nici diploma de bacalaureat.
    Ce pretentii sa ai atunci de la un ministru? Multi sunt niste incapabili, acceptand o palarie imensa pentru tigva lor goala.
    Ciordache, Olguta, Carmen Dan sunt primele exemple care imi vin in minte.
    La interne nu ai ce cauta fara academia de politie absolvita, parerea mea.
    La justitie, nu ai ce cauta daca n-ai fost minim 10 ani judecator la o instanta superioara, nu judecatoria regioala la taranoaia.
    Olguta e ..ziarista, deci buna la orice nu reclama calificare.
    Last edited by mr.K; 5 February 2017, 16:18.

    Comment


    • mr.K dar cazierul nu te impiedica sa ocupi un loc in parlament (avem dovada)...
      In schimb, ca sa te angajezi pe post de locotentent in jandarmerie...te impiedica inclusiv cazierul rudelor de gradul I

      Comment


      • Cu alte cuvinte, lumea din strada nu stie ce sa ceara; sa li se dea voie tuturor cu cazier sa ocupe orice post, dupa modelul lui draknea si ai lui.

        Cum era aia: toti suntem egali, dar unii sunt mai egali decat altii.

        Comment


        • Avem si confirmarea ca OUG13 a fost abrogata.

          Credeti ca s-a sfarsit?
          Urmeaza demisia guvernului, a parlamentului si alegeri anticipate?
          Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

          Comment


          • Asta nu inseamna nimic, Ciordache a dorit subjugarea justitiei inca de cand nu erau la putere.
            Acum, ca sunt majoritari in parlament, se va merge acolo.
            O marsavie, daca e votata de palament, nu ramane tot o marsavie?

            Lumea va protesta pana cand cei care au abuzat, vor pleca.
            Astia sunt draknea, ciordache si Grindeanu.
            pesede e in cadere libera, daca nu fac un congres sa-si dea afara merele stricate din partid, va fi din ce in ce mai rau pentru toti din partid.

            Comment


            • Probabil Dragnea va pleca dupa proces, intr-un loc secret deocamdata.
              Pana atunci, nu cred ca cineva va indrazni sa miste in front, desi e mai mult decat necesara o noua conducere la varful acestui partid.
              Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

              Comment


              • Alegeri anticipate este extrem de greu de obtinut...in conditiile in care PSD-ul are majoritate in parlament...sansele sunt 0. Si sincer...nici nu ne intereseaza asta.

                P.S. O contramnifestatie masiva. 500 betivani s-au strans sa-si sustina guvernul grindeanu. Evident...au si aparut incidentele

                Hmmm...eu am impresia ca PSD-ul doreste neaparat alegeri anticipate. Altfel nu-mi explic. Au abrogat ordonanta...dar au transformato aproape intacta in lege. Pai nu de asta au iesit oamenii in strada?
                Mdea...se pare ca stapanirea pune presiune pe guvern...sa intre legea asa cum este...Ca dara o tara de fraierni o sa strice socoteala stapanirii...
                Last edited by bolovan; 5 February 2017, 18:36. Reason: Automerged Doublepost

                Comment


                • @K Am avut dreptate când am spus că mai e o speranță
                  Acum sper ca nici hoţii ăștia de la PNL să se bucure prea mult , nu e victoria lor. În altă ordine de idei ,eu sper să-i schimbăm pe toți inclusiv pe corcitura asta de Johannis (pe care recunosc că l-am votat).

                  Comment


                  • Posibilă capcană în ordonanţa de urgenţă adoptată azi, prin care Executivul a abrogat-o pe cea care aducea modificări Codului Penal. Specialiştii spun că, printre articolele menite să readucă procedura penală la forma anterioară actului adoptat de guvern în seara de 31 ianuarie, s-a strecurat şi o prevedere contrară Legii fundamentale.
                    Specialiştii spun că, printre articolele menite să readucă procedura penală la forma anterioară actului adoptat de guvern în seara de 31 ianuarie, s-a strecurat şi o prevedere contrară Legii fundamentale.


                    O fi ca în povestea cu mărul otrăvit, aruncat populatiei?

                    Comment


                    • Tapalaga si digi24 lovesc.
                      Deja incep sa iasa la iveala si oportunistii; de altfel am anticipat ca asa se va intampla.
                      Pentru multi e inacceptabil ca demonstratiile sa inceteze, pana nu vad guvernul Grindeanu demis, parlamentul dizolvat si organizarea alegerilor anticipate.
                      Se cerne malaiul si ne alegem cu...taratea.
                      A explicat Danilet contactat de digi, cum stau lucrurile.

                      P.S. O contramnifestatie masiva. 500 betivani s-au strans sa-si sustina guvernul grindeanu.
                      Nu stiu de ce, dar ma asteptam ca cineva sa se pronunte in halul asta; regretabil domnule, regretabil.
                      Ne place sa vorbim despre democratie si alte cuvinte mari, da nu reusim sa respectam o chestie elementara a acesteia.
                      Suntem definitiv pierduti.
                      Last edited by IancuMIC; 5 February 2017, 20:49.
                      Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                      Comment


                      • Originally posted by Fanez View Post
                        Buna dimineata, oameni buni! Sa aveti o duminica minunata!
                        O seară frumoasă și ție, domnu Fanez. Eu abia acum am intrat pe-aici și chiar am avut o duminică minunată fiindcă am fost la munte, în Parâng, ca să mă mai „detoxific” puțin de mizeriile pe care le văd în jur.
                        M-am născut cu prea puține degete mijlocii în raport cu lumea în care trăiesc.

                        Comment


                        • Bunica mea era tare îngrijorată, ca Johannis vrea sa gratieze pușcăriașii și ca or sa vina peste bătrâni în casa ca sa-i jefuiască. Manipulare crasa din partea România TV, despre ce vorbim?

                          Comment


                          • IancuMIC daca asta ai inteles...trist

                            Comment


                            • Lasa vrajeala si n-o mai da la intors; cumva nu-ti mai asumi ce ai spus?
                              P.S. O contramnifestatie masiva. 500 betivani s-au strans sa-si sustina guvernul grindeanu.
                              Am inteles exact ce ai spus.
                              ...
                              Parerea mea, spusa acum o zi; repet, poate intelege cineva exact in ce lume traim.

                              Originally posted by IancuMIC View Post
                              Am tot observat unele reactii si manifestari total primitive, in legatura cu decizia unor oameni de a fi votat psd; nu incercati sa culpabilizati acesti oameni fara sa cadeti in ridicol. In aceiasi ordine de idei, e de neinteles cum unii ataca o anume patura sociala, nu tocmai confortabil situata in ierarhia societatii si care intr-o oarecare masura e si rezultatul ignorantei si egoismului de care suntem in stare.
                              Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                              Comment


                              • Alegeri anticipate nu-și dorește niciunul dintre parlamentarii actuali ai României, nici măcar „salvatorul României” plicușor ban. După ce au cotizat sume imense la partide ca să ajungă să fie puși în capul listei de candidați, după ce tocmai s-au văzut cu sacii în căruță și deja se și vedeau pe cai mari 4 ani de-acum înainte, credeți că vor risca totul la „loteria” alegerilor? Actuala opoziție nu are nicio certitudine că va obține un număr mai mare de parlamentari. Atât manipulatorii „anti-ciuma roșie”, care au ajuns să contamineze în mod grav spațiul virtual, transformându-l într-o cloacă pestilențială, cât și mulțimea strânsă în stradă NU reprezintă o majoritate în această țară, chiar dacă sunt foarte vocali în încercarea de a demonstra asta. Majoritatea populației nu iese la mitinguri și nici nu scrie propagandă non-stop pe internet, dar s-ar putea ca o mare parte din acești martori tăcuți ai mizeriilor din spațiul public să se ducă masiv la vot, în eventualitatea alegerilor anticipate, și să dea de pământ și mai tare cu toți plicușorii bani și turcancele patriei, având ca și consecință chiar un procent mai mare al PSD+ALDE decât în 11 decembrie.
                                Interesul plicușorilor este cu totul altul. Ei vor să ajungă la putere pe ușa din dos, prin forțarea demisiei guvernului și desemnarea, de către locatarul cotrocean, a unui prim-sinistru după chipul și asemănarea multinaționalelor pe care le slujesc ei. Pentru asta, vor apela la cozile de topor din coaliția de guvernare actuală care, după ce în campania electorală s-au bătut în piept cu stindardul social-democrației, acum brusc „nu se mai regăsesc în politica partidului” și sunt gata să treacă în tabăra adversă (nu degeaba, bineînțeles, ci în schimbul celor „30 de arginți” de rigoare) pentru a încerca să creeze o nouă majoritate „ocultă” (aici trebuie să recunosc că așa le trebuie PSD-ului și ALDE, pentru că, atunci când au mai fost la putere, n-au legiferat interzicerea traseismului politic și pentru parlamentari, nu doar pentru aleșii locali). Este singura șansă a „plicușorilor multinaționali” să ajungă la putere și tare mi-e teamă că sunt gata să calce chiar și pe cadavrul țării în integralitatea ei pentru a-și atinge scopurile.
                                M-am născut cu prea puține degete mijlocii în raport cu lumea în care trăiesc.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google