Discutii despre orice, mai putin pe teme politice

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Se lucreaza la implementarea programului de guvernare.
    Adica se impart aia 6 miliarde de euro in calupuri de maximum 199.999 lei?
    Hai, ma lasi cu munca la implementare...
    Credeam ca guvernul se ocupa implementeaza.
    Executivul face drege, rolul parlamentarilor pesedisti e sa voteze cum ii zice dragnea.
    Sau sa paraseasca sala, cand le zice.
    Panarame de oameni.


    Studentii le-au multumit deja, ca au putut veni gratis la protest in Bucuresti.

    Comment


    • Originally posted by aris86 View Post
      Nu mai baga chestia cu studentii la inaintare, ca au avut tot timpul din lume sa dea un HG pentru transport.
      Pai nu trebuie sa bag la inaintare chestii implementate din programul de guvernare, nici una din cele 30 si ceva (nu mai stiu cate sunt acum). Mucles ca te muda lo gaju. Ordonanta, ordonanta! Batman, batman!
      Care tot timpul din lume daca trebuia data de la 1 ianuarie si din cauza maretului s-a dat abia de la 1 februarie. Daca te privea si pe tine, n-ai fi vrut sa se dea de la 1 martie.
      Last edited by Fanez; 7 February 2017, 16:38.

      Comment


      • Tip de "dialog" cu un sustinator PSD:
        Vorbeam cu un cunoscut, un tip din asta care vede numa rosu in fata ochilor. Il ascult 10 minute sa zica si sa spuna ca una ca alta etc.....dupa care vreau si eu sa imi expun opinia. Dupa primele secunde ma intrerupe, dupa alte cateva propozitii ma intrerupe iar...pentru ca dupa alte 2 vorbe ale mele sa spuna ca el nu are cu cine sa stea de vorba si ... sa plece.

        Comment


        • Ca student am avut 50% reducere la personal de la înmatriculare în facultate și tichete de călătorie după greva din învățământ din 2005. Implementarea acelor masuri a durat destul de mult și nu m-am plâns și nu am arătat cu degetul guvernul.

          Radetul ne-a lăsat a treia oara pentru 24 de fără apa calda și căldură, iarna aceasta, data trecuta fiind cea mai geroasa noapte din Bucuresti. Ar trebui sa cer demisia lui Firea?
          Last edited by aris86; 7 February 2017, 17:15. Reason: Automerged Doublepost

          Comment


          • Originally posted by Fanez View Post
            ... Daca te privea si pe tine, n-ai fi vrut sa se dea de la 1 martie.
            Cu asta ai spus tot. Cum pe noi nu ne priveste, ca n-avem dosare si nici executari cu suspendare, ghici ce? Ne doare'n bascheti Da, ai prins ideea, nu ne intereseaza de 3000 de hoti, ci de restul de cateva milioane (spre 20) care i-am ales pe astia sa ne faca bine, nu sa ne ingroape de tot. Si vrem sa-i vedem pe hoti in parnaie, indiferent de la ce partid ar fi.
            Partea proasta e ca si pe voi, vreo 2 milioane, va doare-n c.u.r tot de hoti (dar, din pacate, in sensul bun) in loc de problemele reale si-o tot scoateti ca nu-s lasati in pace. Normal, ca nu-s lasati sa fure in pace. Unii s-ar vinde si pe ei pentru bilete gratis pe tren si 20 de lei la pensie...
            Au lucrat noaptea si de aia au bagat cacatul ala cu scoaterea plafonului pentru investitii neacoperite de buget, fara raspundere (oug9/2017)? Da' chiar sunteti orbi? Din cauza ca nu i-ati inghitit pe aialalti (pe care nici noi nu-i inghitim, dar voi nu realizati asta, ca va spune dragnea altceva) ii sustineti aiurea in orice decizie imbecila pe hotii de-acum. Accepta, paiul scurt l-a tras psd-ul, daca facea usr gainariile astea, se iesea in strada impotriva usr-ului.
            Imi place cum gandesc astia de-i sustin pe dragnea &co : vertical, cu cinstea si demnitatea inainte. aha...si marmota ce zicea? Oricat i-as injura pe fostii, aia macar n-au facut legile impotriva cetatenilor. Le-au facut unii impotriva altora (intre ei, acolo, la varf), dar nu impotriva populatiei, cum face acum gasca de la conducerea psd.
            ps: si ca sa fie complet totul, nici un presedinte pana la boul asta n-a intrat in jocul provocat de hoti fara sa-l doara in 3 litere ca pune osul si el la divizarea societatii.
            Last edited by Seba; 7 February 2017, 17:41.
            Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

            Comment


            • Originally posted by aris86 View Post
              ...
              Radetul ne-a lsat a treia oara pentru 24 de fr apa calda i cldur, iarna aceasta.... Ar trebui sa cer demisia lui Firea?
              Nu. Lui Grindeanu.
              Am auzit cum El Presidente felicita parintii denaturati care si-au scos copiii la -10 grade, "la proteste", sa-i invete democratia. Aia sunt romanii lui, niste parinti denaturati. El neavand copii, pentru ca unii, mai prost, investesc in copii.

              Originally posted by Seba View Post
              Cu asta ai spus tot...
              Inseamna ca nu mai am nimic de zis.
              Last edited by Fanez; 7 February 2017, 17:42. Reason: Automerged Doublepost

              Comment


              • @ Fanez
                De unde ai tras dumneata concluzia ca aia sunt niste parinti denaturati?
                Si-au scos copii afara dezbracati? Si-au pierdut copii prin multime? A patit macar un copil ceva pe durata protestelor?
                Asta ca sa nu mai categorisesti pe cineva fara sa ai macar un minim argument.

                Comment


                • Discutii despre orice va trece prin cap

                  Nu va mai bateti capul cu fesenistii de pe forum. Sunt plecati cu sorcova la Cotroceni.

                  Gunoaiele feseniste trimise in parlament de catre analfabetii din fata palatului Cotroceni.
                  Deputatul USR Iulian Bulai i-a filmat pe holurile parlamentului pe o parte din parlamentarii PSD care au parasit sala de plen in timp ce presedintele Klaus Iohannis isi sustinea discursul. La un moment dat, dupa cum se vede pe filmare, o parte dintre parlamentarii PSD au devenit recalcitranti si l-au bruscat pe deputatul USR.
                  Last edited by jonnie007; 7 February 2017, 18:53.
                  Keep walking...

                  Comment


                  • Fanez sa nu-i confundam cu PSD-sti...astia pareau responsabili. Si nu inteleg...care-i problema sa-ti duci copilul la o manifestatie? Exista o norma undeva unde n-ai voie sa-ti scoti copii sub X grade? Sa le spui astora din norvegia...care la cresa scot cate 30 min afara copii la -20 grade. NORMA GUVERNAMENTALA!!!

                    Comment


                    • Tot aud zi de zi ca aia de la multinationale au primit sarcina de servici sa iasa la proteste.

                      Pai nici nu e nevoie sa primesc sarcina de serviciu.
                      Daca pleaca multinationala din cauza deciziilor guvernului care provoaca instabilitate si pierd salar de 1500 de euro, nu e un motiv bun sa ies de unul sigur in strada? Fac si ore suplimentare in strada. De la 1500 de euro la 1450 de lei asigurati de guvern e cale lunga.

                      Comment


                      • Originally posted by CeDeBe-L View Post
                        @ Fanez
                        De unde ai tras dumneata concluzia ca aia sunt niste parinti denaturati?
                        Si-au scos copii afara dezbracati? Si-au pierdut copii prin multime? A patit macar un copil ceva pe durata protestelor?
                        Asta ca sa nu mai categorisesti pe cineva fara sa ai macar un minim argument.
                        Un parinte normal la cap nu-si duce copilul in locuri in care se poate intampla orice. De la îmbulzeala, busculada la altfel de violente care pot izbucni oricand la manifestatii. Ca sa nu mai spun despre tinerea copilului in frig asa mult timp. S-a tot dat la stiri ca sunt cazuri de gripa si de rujeola si tu, parinte responsabil, iti duci copilul langa alte zeci de persoane. Parinti iresponsabili. Un parinte denaturat este orice parinte isi expune copilul la factori daunatori.
                        De la petardele si fumigenele manifestantilor pana la gazele lacrimogene ale jandarmilor ar fi putut afecta un copilas aflat intamplator in raza de actiune.
                        Iti expui copilul la pericol = esti parinte denaturat! Si iresponsabil!

                        Comment


                        • Parintii pesedisti fac mai bine, se duc la carciuma si lasa piticii acasa nesupravegheati, cu focul aprins in soba.
                          Eventual, apoi vezi la stiri ca a ars casa cat erau ei la baut.

                          Comment


                          • Originally posted by mr.K View Post
                            Parintii pesedisti,... se duc la carciuma si lasa piticii acasa nesupravegheati...
                            Cum ai dedus ca aia sunt "parinti pesedisti"?

                            Originally posted by bolovan View Post
                            ...Sa le spui astora din norvegia...care la cresa scot cate 30 min afara copii la -20 grade. NORMA GUVERNAMENTALA!!!
                            -20 de grade e media anuala. De ce n-ai dat exemplu siberia?
                            Last edited by IancuMIC; 7 February 2017, 21:54. Reason: Automerged Doublepost

                            Comment


                            • Cum ai dedus ca aia sunt "parinti pesedisti"?
                              Pentru ca se duc la baut cu banii din alocatii si ajutor social. Sigur nu-s liberali.

                              Comment


                              • mr.K de la 1500 euro la 0 lei primiti de la guvern. Multinationalele sunt cele mai bune platnice. Cred ca o buna parte din incasariile romaniei vin de acolo. Daca pleaca (vezi dacia, conti, hella, flextronix si inca vo 3...care cred ca au peste 700k angajati in total). Daca pleaca astia...ciuciu incasari...ciuciu bani asigurati de guvern

                                Fanez...deci nu-i duce la cinematograf, gradinita, teatru, defilari si parade? Ce nesimtiti inconstienti...cand am fost la defilarea de 1 Decembrie...plin de copii...

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google