Discutii despre orice, mai putin pe teme politice

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Depinde ce beau.

    Grana Padano ala are alt gust fata de ala din Cora, de exemplu. Este precum uleiul Mobil 0w40 si Elf Evolution SXR - nu toata lumea simte dăspre ce e vorba.

    Originally posted by Kojak View Post
    baut...nebaut, ban dat sub influenta alcoolului, se considera valid?
    Ce legatura are una cu alta? Este perfect valid, ca doar nu-mi pune cineva "alcoolmetru".
    sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

    Comment


    • Nu mai vorbim de bautura, ca unii sunt pe tratament. Ii dam cu vafe d'alea ...eventual iaurt.

      Comment


      • Eu nu mai sunt, am liber.... si totusi azi am baut aici cu voi, 2 beri, fara alcool.

        Prima de la lid'l, foarte buna, a doua golden...sa vomit nu alta.
        Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

        Comment


        • Sunt eu la post, de 11 zile. Maine termin si dau iama in Lidl.
          Golden, Albacher...alea nu se pot numi beri.

          Comment


          • Originally posted by Kojak View Post
            baut...nebaut, ban dat sub influenta alcoolului, se considera valid?

            Preventiv, sa se bage un programel, inainte sa poti da ban, ca moderator, sa sufli in fiola.

            Si in unele cazuri( nu pe acest forum) sa se faca si un test de inteligenta minimalist.
            Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

            Comment


            • apropos de vafe, asta-vara (parca?) au scos astia cica polar ca pe vremuri...da de unde, o mizerie, n-avea nici o treaba la gust fata de cum erau alea vechi vandute stradal, la gherete.
              da' nu la lidal...ca daca aduceau la lidal, altfel statea treaba.

              (2x) apropos de branzeturi...nu zicea moise guran acu' fo' 2 luni in emisiunea lui pe tv, ca se reia productia la branza nasal, alt patronat etc.?
              si cica la un pret mai "atractiv"?
              pana acum vad ca pauza...sau merge toata la export?
              eram abonat cand se gasea, in ciuda pretului de "frantzuzisme".
              Last edited by Kojak; 19 February 2015, 23:54.

              Comment


              • Eu as bea un Deit.
                Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                Comment


                • Polar de pe vremuri avea o aroma aparte.
                  Eram la o cofetarie mai smchera si cere unul un profiterol. Si scoate gagica de la tejghea o cutie de inghetata Aro si-i baxeaza cateva cupe in prajitura.
                  Acum, am o dilema: daca a mancat profiterol cu inghetata Aro, intr-o cofetarie de fițe, mai e snob ala?

                  Comment


                  • Originally posted by mr.K View Post
                    Polar de pe vremuri avea o aroma aparte.
                    Exact. E, aia lipsea.
                    Cofetarie de kko...pana si bulgarii la oll inclusif puneau la bataie inghetata la liber din baxuri nestle (chiar era buna).

                    Comment


                    • cum adica, n-ai ce sa bei de la lidl ?! au bere Beer si bere Deep.

                      Comment


                      • Originally posted by mr.K View Post
                        Polar de pe vremuri avea o aroma aparte.
                        Eram la o cofetarie mai smchera si cere unul un profiterol. Si scoate gagica de la tejghea o cutie de inghetata Aro si-i baxeaza cateva cupe in prajitura.
                        Acum, am o dilema: daca a mancat profiterol cu inghetata Aro, intr-o cofetarie de fițe, mai e snob ala?


                        Da ca nu a platit 8 lei, ci probabil 80...
                        Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                        Comment


                        • ce bere au, Deepthroat?

                          Comment


                          • Noapte buna loganisti, eu ma retrag sa trec la somnul de frumusete.
                            Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                            Comment


                            • ...nu inainte de a da o tura pe la lidal, macar pana in parcare daca tot e inchis, poate mai prinzi pe vreunu pe interzis.

                              buey, se zice loganari, nu loganisti...e urat, suna a onanaisti
                              Last edited by Kojak; 20 February 2015, 00:04.

                              Comment


                              • Originally posted by Kojak View Post
                                Superb!
                                Si de ce dracu te-ai lasat...castigai nesimtit de bine pe meseria asta, mai ales pe vase!
                                am fost coleg, prieten si vecin de cabina cu bulangiul ala de sorin bontea de la master chef. mare vrajeala era acolo.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google