Discutii despre orice, mai putin pe teme politice

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by mr.K View Post
    ...se pregatesc sa faca 2 pasi inainte in legiferarea faradelegilor....
    Stiu, nimeni nu e pesedist, n-au votat niciodata partidul, ba chiar n-a votat deloc...
    Se va abroga complet codul penal (un pas) si se va abroga complet constitutia tarii (al doilea pas).
    Psd a fost votat de cei 15 milioane de asistati social si analfabeti in timp ce ceilalti au fost votati de cei 200.000 de intelectuali, academicieni care tin tara in carca pe munca lor si au iesit sa protesteze impotriva guvernului cerand puscarie pentru oricine nu e de acord cu ei.


    Originally posted by Cherubino View Post
    Fanez, ... nu mai vreau sa-mi pierd timpul cu asa ceva.
    Buna decizie.
    Putem sa ne certam si pe alte subiecte.

    Comment


    • Psd a fost votat de cei 15 milioane de asistati social si analfabeti i
      Vezi ca depasesti numarul total al votantilor din tara, daca te mai incordezi un pic.
      Ati fost votati de o mana de analfabeti din mediul rural, care au reprezentat un procent mare prin pasivitatea legendara a poporului roman, care se desteapta doar la ora 11:59, cand e aproape dezastrul.

      In mare parte, votantii psd sunt tiganii si cei cu cateva clase, care traiesc din alocatiile copiilor.
      Beneficiarii adevarati ai furturilor pesediste sunt mai putini, cativa de fiecare judet.
      Apoi sunt niste lingai care obtin un job bine remunerat si fara raspunderi reale.

      PAMFLET
      Încă o lovitură la adresa luptei anticorupţie vine astăzi din partea senatorilor PSD! Liderul acestora, Şerban Nicolae, a înaintat, aprobat în Comisia Juridică şi votat o lege care îi sancţionează dur pe cei care atentează la masa monetară prin distrugerea sau vandalizarea bancnotelor. Vizaţi de lege, spun colegii lui Nicolae din Senat, sunt procurorii DNA, care au stricat mii de bancnote scriind pe ele “Mită” cu cerneală invizibilă.
      “Bancnotele sunt patrimoniul ţării, nu poate să vină orice golan să le facă inutilizabile cu tot felul de mâzgăleli. Aceşti vandali trebuie băgaţi la puşcărie de urgenţă, dar nu înainte să cureţe banii pe care i-au mânjit cu inscripţii obscene şi calomnioase”, a tunat şeful senatorilor PSD.

      “Chiar ieri, un prieten mi-a povestit că nu i-au primit banii la supermarket fiindcă scria ‘Mită’ pe ei. O să murim de foame dacă nu luăm măsuri!”, a încheiat Nicolae.


      Pentru sefii psd, am facut o cheta printre colegi si cunostinte si le ofer cu draga inima donatie un sac de bancnote ale Republicii Bostwana.
      Cine mai vrea sa contribuie, poate sa trimita pe adresa guvernului si parlamentului donatiile.

      Si o completare la o stire de acum cateva zile de la Nokia.

      Nokia 3310 revine pe piaţă special pentru Şerban Nicolae, care nu are IQ-ul necesar să înţeleagă alte telefoane


      Bine-i sa fii psd-ist de frunte.

      Mihail Neamtu, prezent intr-o emisiune la B1 TV, a tinut sa exemplifice modul in care PSD a tratat sistemul educational cu cazul Ecaterinei Andronescu. „In 2008, cand mi-am propus sa revin in tara, doamna Ecaterina Andronescu a incasat 45.785 de euro, adica in medie 3.815 de euro pe luna, in an de criza. Astazi un cercetator la Academia Romania, care vine cu doctorat de la Geneva, are un salariu de 385 de euro”, a spus Neamtu. „Din 1990 au plecat 100.000 de oameni” cu studii inalte, a adaugat Neamtu.

      Vicepresedintele PSD Ecaterina Andronescu s-a simtit extrem de lezata cand Mihail Neamtu i-a facut publice veniturile intr-o emisiune in direct la B1 TV. Ea a reactionat cu agresivitate. Mihail Neamtu, prezent intr-o emisiune la B1 TV, a tinut sa exemplifice modul in care PSD a tratat sistemul educational cu cazul Ecaterinei Andronescu. „In 2008, cand mi-am...


      „Domnule Neamtu, sunteti atat de jalnic incat nici macar nu va mai raspund. (…) Am ramas aici si am format generatii de studenti, nu va permit sa-mi spuneti lucruri neadevarate despre cariera mea”.
      "Nu va permit" e lozinca psd-ului. Doar lor le e permis.

      A format baba ast ageneratii de studenti? Posibil.
      Dar e nenorocit generatii de copii din invatamantul primar si gimnazial cu tampenii legislative promovate ca ministru al invatamantului.
      Baba e din gasca veche, una din putinii ramasi, restul s-au dat la fund, ca au dosare si le e frica sa nu faca totusi parnaie. Baba are totusi un rol important in dosarul Microsoft,
      Asteapta ordonantele.

      O dovada ca mai marii pesedisti mananca de toate, cu polonicul, fiind niste diletanti, cu consilieri amatori, toti membri in partidul furtului.

      Direcția pentru Protecția Copilului Sibiu sare în apărarea părinților care și-au adus copiii la protestele din ultimele săptămâni, arătând că demersul lor nu încalcă nicio lege. Ba mai mult, interdicția copiilor de a participa la manifestații ar îngrădi drepturile părinților. Poziția DPC Sibiu contrazice declarațiile Ministrului Muncii, Lia Olguța Vasilescu.
      Direcția pentru Protecția Copilului Sibiu sare în apărarea părinților care și-au adus copiii la protestele din ultimele săptămâni, arătând că demersul lor nu încalcă nicio lege. Ba mai mult, interdicția copiilor de a participa la manifestații ar îngrădi...


      Cred ca Olguta va face ceea ce trebuie sa faca orice pesedist responsabil, si anume sa-l dea afara pe ala de la DPC Sibiu pentru afrontul de a nu fi de acord cu ministrul sau.
      Last edited by mr.K; 17 February 2017, 10:45. Reason: Automerged Doublepost

      Comment


      • Originally posted by Fanez View Post
        ...Au retras-o ca sa vada toata lumea ca demonstratiile au avut ca scop schimbarea guvernului, iar oug a fost doar un pretext.
        Amice, acum 2 saptamani iti spuneam ca lumea a iesit impotriva oug13, iar cand cineva va incerca deturnarea manifestatiilor, vor ramne o mana de oameni, pentru ca >95% dintre protestatari vor schimbarea celor 3 capi "murdari" si anularea oug13.

        Tu vii acum, cand sunt 300 de oameni la proteste, din 300000, sa-mi spui ca de fapt se incearca in continuare schimbarea guvernului? Sesisezi penibilul sau iti trebuie o schita?
        Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

        Comment


        • Originally posted by Seba View Post
          Amice, acum 2 saptamani iti spuneam...
          Tu vii acum, cand sunt 300 de oameni la proteste...
          Eu am zis ca:

          Originally posted by Fanez View Post
          ...
          Putem sa ne certam si pe alte subiecte.
          Last edited by Fanez; 17 February 2017, 11:11.

          Comment


          • Orice defect pui langa pesedist (hot, mincinos, penibil etc.) te repeti degeaba. Ajunge sa spui atat: pesedist.

            Cum sa fii pesedist, lider de sindicat, si sa ai monopol printr-o firma pe spatiile d ela Metrorex?
            Toate astea vi le poate explica Ion Radoi-pesedist de frunte.
            Curtea de Conturi nu a fost de acord.
            Dar ce stiu aia de la Curtea de conturi? Niste tampiti.
            Last edited by mr.K; 17 February 2017, 11:17. Reason: Automerged Doublepost

            Comment


            • citez din nou postul tau, poate de data asta o sa-l vezi. sau macar nu te mai face ca nu stii despre ce-i vorba:

              Originally posted by Fanez View Post
              ...Au retras-o ca sa vada toata lumea ca demonstratiile au avut ca scop schimbarea guvernului, iar oug a fost doar un pretext.
              n-o mai intoarce "ca la ploiesti". era mai elegant sa spui " nu asta voiam sa zic, asa mi-a iesit", decat s-o dai ca ai tu de fapt spus altceva. e nasol sa n-ai argumente cand tre' sa-ti sustii propriile afirmatii, toti mai patim asta uneori, nu doar tu. sa tii ca nu-i absolut nici o problema sa recunoastem cand "dam pe langa"...
              Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

              Comment


              • Fane ne ameninta oricum cu intentia pesedista de a face proiect de lege cu continutul OUG 13.
                Incep sa cred din ce in ce mai mult ca Fane are dosar.
                Pesedeaua nu se lasa, lupta pe multe fronturi, sustinand vadit tot felul de idiotenii juridice, cum dracu niste persoane fizice sa atace oug 14? Ba mai mult, niste persoane fizice CONDAMNATE?

                Pai ce-ar fi ca toti condamnatii sa atace codul penal? Sa fie naibii abrogat si ala, cum zicea Fane mai inainte. Visul pesedistiilor.

                Neamul de manivela de la senat care a dat afara de la sedinta procuroarea aia, ar trebui dat si el afara din parlament. Nu mai suntem in timpurile comuniste. Prosti sunt aia din opozitie ca nu fac demersuri.
                Last edited by mr.K; 17 February 2017, 11:31.

                Comment


                • Voiam sa spun exact ce am spus. Doar ca cei care au provocat mizeria asta, nu se asteptau sa plece lumea inainte de daramarea guvernului. Adu-ti aminte ca una spunea oug13 si alta spunea propaganda mintind lumea. Si acum sunt oameni care cred ca oug13 are vreo legatura cu furtul sau cu gratierea coruptilor. (In cazul in care nu stii nici tu, gratierea nu se aplica pentru fapte de coruptie).
                  Repet: putem sa ne certam si pe alte subiecte.

                  Comment


                  • Fane, ai dosar? Dosar din ala la care se referea oug-ul.
                    Lupti prea mult ca sa promovezi o idee, bate la ochi. Oricum, ai ramas cu aceeasi aliati pe aici, de cand te agiti. Vezi ca te da organizatia afara, daca n-ai succes in propaganda.
                    Sper ca ai lamurit macar cateva babe de pe scara blocului cum sta treaba si le-ai luat semnaturi de sustinere a demersurior partidului in subjugarea tarii.


                    Un pesedist curajos. Ori nu stie ce semneaza, si atunci e prost.

                    Un ministru din Guvernul Grindeanu declara ca nu se teme de DNA si va semna fara frica pe sume de miliarde de euro.

                    Petre Daea, ministrul Agriculturii, a fost intrebat joi, la o conferinta de presa, cum percepe presiunea facuta de DNA in ceea ce priveste activitatea din institutii
                    Oricum, asta trebuia pus prim ministru, cred ca Livake regreta ca s-a grabit. Uite ce om de baza, semneaza, nu pune intrebari, nu se teme de DNA.

                    Eu cred ca ministrul e dus cu pluta, nici nu stie ce semneaza la minister, ce nu stii nu iti provoaca frica.
                    Un discurs alambicat, pretențios, dar fără noimă al politicianului PSD Petre Daea, ministrul Agriculturii din cabinetul Grindeanu, a devenit un adevărat hit în mediul online. Fraze de genul ”să preiei cu dibăcie conexiunea factorială, dar mai cu seamă să detașezi cu putere de percepție direcțiile de acțiune” sau ”puterea de percepție nu-ți dădea posibilitatea să prinzi cu toată dibăcia conturul realizării, dar mai cu seamă nu-ți puteai așeza mintea pe hârtia de scris pentru a putea proiecta viitorul agriculturii”


                    Last edited by mr.K; 17 February 2017, 11:45. Reason: Automerged Doublepost

                    Comment


                    • Stiati ca:

                      Daca 10% din populatia orasului colecteaza 2 litri de ulei alimentar uzat într-un an*de zile se evita deversarea în natura (apa, sol) si respectiv poluarea acesteia cu 134 de tone de ulei alimentar uzat.

                      Uleiul alimentar uzat este o resursa regenerabila. Dintr-un litru de ulei alimentar uzat se produc 0.90-0.95 litri de biodiesel, iar din produsele secundare rezultate în urma producerii biodieselului se produc sapun si decofrant (un material folosit în turnarea cofrajelor din constructii)?
                      Last edited by Fanez; 17 February 2017, 12:27.

                      Comment


                      • De ce ne place să ne scărpinăm?

                        Exista o propunere ca toti politicienii care si-au adus copiii in campania electorala, sa fie anchetati de Olguta. Ponta e primul pe lista.

                        PE:

                        Aia cu scarpinatul e pentru Fane.

                        Aia cu Olguta, e pentru oamenii care nu fac poitica, dar sunt ingretosati de politica.
                        Last edited by mr.K; 17 February 2017, 12:43. Reason: Automerged Doublepost

                        Comment


                        • Originally posted by Fanez View Post
                          Uleiul alimentar uzat este o resursa regenerabila. Dintr-un litru de ulei alimentar uzat se produc 0.90-0.95 litri de biodiesel, iar din produsele secundare rezultate în urma producerii biodieselului se produc sapun si decofrant (un material folosit în turnarea cofrajelor din constructii)?
                          http://uleiosul.com/
                          Vad ca aia de la Mol il colecteaza;
                          MOL România este prima reţea de benzinării care în august 2012 a iniţiat un program pentru colectarea de la populaţie a uleiului alimentar uzat, cu scopul de a contribui la protecția mediului și la educaţia civică privind acest subiect.
                          In cei peste 15 ani de prezenta pe piata romaneasca am reusit sa ne consolidam pozitia in randul companiilor petroliere, fiind unul dintre cei mai importanti jucatori pe piata carburantilor.


                          Daca il bag in dCi, nu-i mai bine?
                          Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                          Comment


                          • N-am stiut de chestia asta cu colectarea uleiului uzat la Mol (culmea e ca am o bezinarie Mol la 300 m de bloc). O sa-l duc acolo, ca de fiecare data cand folosim ulei ma gandesc la cum as putea sa fac sa nu-l mai arunc.
                            Iancu, multumesc pentru informare.

                            Late edit: Cred ca m-am bucurat degeaba. In lista benzinariilor Mol participante la program nu figureaza si cea din Petrosani.
                            Last edited by Cherubino; 17 February 2017, 12:55.
                            M-am născut cu prea puține degete mijlocii în raport cu lumea în care trăiesc.

                            Comment


                            • Daca 10% din populatia orasului
                              A unui oras sau populatia oraseneasca in general?
                              Ca daca ne referim la orasul Alexandria, nu stiu daca se aduna cantitatea aia.

                              Gata, ma duc si ei cu tigaia la Mol. Poate fac un barter, ulei contra benzina.

                              Ciuhandru la DNA. Abuz in serviciu.

                              Robu, la fel.

                              Parca vad ca trec si astia la psd.
                              Last edited by mr.K; 17 February 2017, 13:02.

                              Comment


                              • Originally posted by Cherubino View Post
                                ...In lista benzinariilor Mol participante la program nu figureaza si cea din Petrosani.
                                Ghinion.
                                Ai fost si ai intrebat la ei sau te-ai uitat pe net?
                                Ar fi bine sa fie la toate benzinariile punct de colectare. Problema e ca nu e prea inghesuiala la producerea de biodiesel (deocamdata).

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google