Discutii despre orice, mai putin pe teme politice

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Simbolul străvechi al primăverii, al începutului, al bucuriei de a trăi este Mărțișorul. De Mărțișor, vechiul se reînnoieste, iar tradițiile, obiceiurile si datinile vechi de mii de ani sunt readuse in centrul atentiei

    ...
    Cati dintre voi v-ati inceput ziua, daruind o floare?
    Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

    Comment


    • Ca barbat, am si eu o nelamurire: care e diferenta intre 1 martie si 8 martie?
      Nu ma refer la simbolistica, ci pur si simplu la ce se intampla in zilele astea doua.
      Mie 8 martie imi pare copia zilei de 1 martie,cu ceva adaugiri la sumele cheltuite.
      Astept ziua de 9 martie.

      Comment


      • Cam dificil sa-ti incepi ziua daruind o floare. Incepem cu o cafea, apoi mai vedem.
        @Seba, nu te cred, n-ai inteles exact despre ce e vorba.
        @puimik, cine doreste sa suga banii primariei tot alea 2-3-4 firme-capuda care n-au facut decat sa se umple de bani? Pnl si usr. Usr mai infocati, dar la ei e de inteles, daca zice psd ca strada se traverseaza doar la culoarea verde a semaforului ei sunt contra, ca nu e bine. Aia nici nu se obosesc sa vada despre ce e vorba inainte sa zica "suntem contra".
        Last edited by Fanez; 1 March 2017, 11:20.

        Comment


        • mr.K si ca femeie?

          Fanez sa inteleg ca PSD-ul isi da cu stangul in dreptul?
          România ar putea să nu mai fie o țară a asitaților social care primesc bani de la stat prin sfidarea legii. Dincolo de cazurile sociale grave, pentru care statul acordă ajutoare de subzistență, în...

          Comment


          • mr.K si ca femeie?
            Ca femeie, iti raspund dupa ce pun cateva intrebari misogine. Sper sa inteleg raspunsurile.

            Tariceanu e la Budapesta, neanuntat, in acelasi timp in care Melescanu se intalneste cu Orban. Viktor, nu Ludovic al nostru.

            Gurile rele spun ca Tariceanu vrea sa ia legatura cu Putin via Orban.
            Gavarite paruskii?
            Daca nu, ori emigrati, ori puneti mana sa invatati. Engleza nu o sa va mai foloseasca in tara.

            Comment


            • Originally posted by mr.K View Post
              Ca barbat, am si eu o nelamurire: care e diferenta intre 1 martie si 8 martie?
              Eu am invatat la scoala ca 1 martie e ziua femeii in general, iar 8 martie ziua mamei. In unele zone din tara, femeile dau martisoare barbatilor.

              Originally posted by bolovan View Post
              ...

              Fanez sa inteleg ca PSD-ul isi da cu stangul in dreptul?
              Ca pune in ordine niste lucruri prost facute pana acum inseamna ca-si da cu stangu-n dreptul?

              Comment


              • Fanez nu...ca-si indeaparteaza votantii.. Nu de alta, dar daca toata lumea o sa munceasca...o sa aibe un minim de studii...cine mai voteaza PSD-ul?

                mr.K ca sa ia legatura...prima data se presupune ca nu au fost in legatura...am mari dubii...cu atat mai mult cu cat PSD-ul, fostul FSN a fost moshit de tovarasul Iliescu si tovarasa Nastase...

                Comment


                • Originally posted by mr.K View Post
                  ...
                  Gurile rele spun ca Tariceanu vrea sa ia legatura cu Putin via Orban...
                  Gurile bune spun ca vrea sa ia legatura cu Trump via Orban.

                  Comment


                  • 8 martie cica e ziua internationala a femeii.

                    Atunci 1 martie e ziua nationala a femeii, ca tot ele sunt in centrul atentiei.

                    S-ar putea ca pericolul rusificarii Romaniei sa fie mult mai mare decat constientizam.

                    Ajungem iar o natiune de sclavi care muncim pentru bunastarea Rusiei pe degeaba. Macar daca muncim pentru occident, ne mai alegem si noi cu ceva. Rusia ne lua tot ce avea nevoie pe gratis, nici macar spasiba nu ne spunea.

                    Comment


                    • mr.K de fapt...partea trista este alta...1 martie este ziua primaverii...si conform traditiei femeiile ofera cadouri barbatiilor (se mai practica in anumite zone legarea de mana a unui snur rosu ca semn de legamant)...dar bulshit-ul ala cu feminismul...a dat peste cap traditia.
                      Si da, paote ca sunt misognismul, dar sa nu uitam, misoginismul este o boala cu transmitere sexuala.

                      Fanez...pai? ce sa faca? Vrea si el sa-si manjeasca buzele?

                      Comment


                      • Originally posted by bolovan View Post
                        Fanez nu...ca-si indeaparteaza votantii.. Nu de alta, dar daca toata lumea o sa munceasca...o sa aibe un minim de studii...cine mai voteaza PSD-ul?
                        ...
                        Tu chiar crezi ca toti asistatii social au votat psd? Crezi ca doar asistatii social au votat psd? Crezi ca pe votul lor se bazeaza psd? Crezi ca nu exista asistati social pnlisti, usristi, pmpisti etc? Crezi ca asistatii social au fost 100% la vot? Esti naiv.

                        Comment


                        • marea masa nu inseamna 100%...inseamna un procent de 50%+ceva
                          Iar votantii PSD sunt compusi in marea lor masa de: pensionari fara studii (sau doar studii primare....), asistati sociali...si daca ne uitam si la candidat...includem aici si infractori

                          Comment


                          • Se vede treaba ca nici acum n-ai deschis link-urile pe care ti le-am dat atunci.

                            Comment


                            • Ba am deschis...doar cam si citit toate cuvintele din articol ...nu m-am uitat doar la reclame
                              Eu totusi iti recomand sa citesti tot articolul...

                              Comment


                              • Originally posted by bolovan View Post
                                marea masa nu inseamna 100%...inseamna un procent de 50%+ceva
                                Iar votantii PSD sunt compusi in marea lor masa de: pensionari fara studii (sau doar studii primare....), asistati sociali...
                                50% din 300 de pensionari fara studii si 50% din 170 000 de asistati social adunati iti da exact 48% din totalul votantilor (procentul care a adus psd la conducere).

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google