Discutii despre orice, mai putin pe teme politice

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • mr.K De fapt ele nu muncesc la rosu...asteapta 4-5 zile sa treaca...dupa care iar 27 zile pot sa munceasca cu drag si spor

    Comment


    • Stii bancul ala, daca tre' sa mergi la ginecolog, la dentist, nu.
      Last edited by mr.K; 9 March 2017, 16:50.

      Comment


      • Stie Fane totul despre munca la negru.
        Am aflat de la partid cum fac "ceilalti".
        Cel putin la noi, vorba ta:
        La rosu nici nu muncesti, numai primesti.
        Astfel nu declari ca ai castiga salariul minim sa platesti impozit cat banii de traversat strada. Te declari asistat social si nu mai platesti nimic, doar primesti.

        Care il pupa pe Guie Muran?
        Necazurile se țin lanț de Moise Guran în această perioadă. După ce aplicația Biziday pentru cutremure a difuzat o avertizare eronată, ce l-a făcut să-și piardă din credibilitate, a ieșit la iveală faptul că jurnalistul are și probleme financiare.

        Stirilekanald.ro informează că Guran are de plată aproximativ 300.000 de lei, după ce firma sa, BIZIDAY COSULTING SRL, cu care producea emisiunile cu profil economic pe care le prezenta la radio și la TV, a pierdut un proces la Tribunalul București.

        Guran are probleme cu BIZIDAY COSULTING SRL, care a fost dată în judecată, în aprilie 2015, de o altă firmă, pentru neplata unor datorii. Procesul s-a judecat la Tribunalul București, iar decizia a fost în defavoarea firmei lui Moise Guran, la 21 decembrie 2016.
        Parca dadea lectii ce si cum sa faci cu banii.
        Last edited by Fanez; 9 March 2017, 17:35. Reason: Automerged Doublepost

        Comment


        • pai la noi e aia cu "hotii striga hotii".

          Comment


          • Am vazut. Am si scris pe aici.
            Hotii striga hotii si penalii striga penalii, asa cum mincinosii si falsificatorii ii acuza pe altii de minciuna penala.

            Pentru baietii care o dadeau cu "hotii" la puscarie si nu citesc decat feisbuc si digi24
            Iata prin urmare cum a fost desfiintat Rechizitoriul din dosarul ANRP 4, dosar in care DNA a facut un adevarat circ mediatic, cu defilari in catuse, care a culminat cu arestarea fostei presedinte a ANRP, Crinuta Dumitrean, arestata in timp ce era gravida in luna a 8-a. Au fost distrusi oameni si tinuti luni de zile dupa gratii, pentru a se da satisfactie unor anchetatori ahtiati dupa tele-justitie intr-un dosar al carui rechizitoriu a fost desfiintat!
            Incredibil, in termenul de 5 zile stabilit de instanta, procurorii de caz Gheorghe Popovici si Dana Belciug au emis Ordonanta din 3 martie 2017 “verificata”, atentie, de insasi sefa DNA Laura Kovesi, prin care au incercat sa pacaleasca Inalta Curte ca au remediat neregularitatile din Rechizitoriu, dar rezultatul a fost dezastuos
            Detalii
            Last edited by Fanez; 9 March 2017, 19:17. Reason: Automerged Doublepost

            Comment


            • Iar hotii din psd sunt virgine nevinovate care n-au vazut, nici n-au pus mana.
              Bine e sa fii la putere, toti ailalti sunt de vina, guvernul e victima.

              Comment


              • De remarcat ca:
                nu au fost in stare sa explice acuzatiile, nici macar dupa ce li s-a pus in vedere sa remedieze neajunsurile
                Iar hotii din psd sunt virgine nevinovate
                Dovedeste ca sunt hoti si nu sunt virgine (nevinovate sau vinovate )
                Nici macar fostul vicepresedinte al PDL Ioan Oltean, n-a fost dovedit ca fiind "hot" sau altfel de infractor.
                Cu cine vrei sa prinzi "hotii", cu astia care "nu au fost in stare sa explice acuzatiile"? O fi incompetenta? E ca si cum politia cu un Logan vrea sa prinda un vitezoman cu Porsche.
                Last edited by Fanez; 9 March 2017, 19:25.

                Comment


                • Cu legi slab detaliate, cu initiative de a dezincrimina tot felul de fapte penale, in cyurand nu va mai exista cuvant HOȚ in Dex.
                  Sau va fi folosit doar pentru a face referire la fapte petrecute in alte tari, noi vom fi cu totii cetateni cinstiti, in interiorul granitei.
                  Ai dreptate, nu e nimeni hot, greseala mea.
                  Cel din avatarul meu ar fi condamnat la impuscare multi parlamentari "cinstiti", daca ar trai acum.
                  Pacat ca a fost impuscat dupa ce a fost tradat de bosorogul ala numit rege, care a furat ce a vrut din Romania si s-a carat, lasand tara pe mana rusilor.
                  Last edited by mr.K; 9 March 2017, 19:32.

                  Comment


                  • Cu legi slab detaliate, cu initiative de a dezincrimina tot felul de fapte penale
                    Pai cine a dezincriminat faptele penale? Guvernul Ciolos si apoi "strada".
                    Ia sa vedem si aici
                    DNA NU O POATE PROBA PE UDREA – Parchetul lui Kovesi a facut praf dosarul “Gala Bute”. Principala tinta a DNA, Elena Udrea, se indreapta catre o achitare sigura pentru acuzatiile de luare de mita. Procurorii au fost incapabili sa demonstreze ca spaga plimbata la nivelul Ministerului Dezvoltarii a ajuns la Elena Udrea. Dosarul este plin de declaratii contradictorii, iar inculpatii implicati in circuitul mitei nici macar nu amintesc numele Elenei Udrea. Denuntatorii s-au contrazis singuri
                    Ce legi sunt slabe in cazul asta si ce dezincriminari se aplica?

                    Ai dreptate, nu e nimeni hot, greseala mea.
                    Cel din avatarul meu ar fi condamnat la impuscare multi parlamentari "cinstiti", daca ar trai acum.
                    Ar trebui sa se dea o lege clara: "E vinovat cine zic eu, ca asa vreau eu, ca eu sunt justitia si statul de drept in tara asta si DNA-ul tot eu sunt si lupta anticoruptie de asemenea" si atunci stim clar si precis cine e hot si cine e corupt. Punem pe cine vrem noi in functia respectiva si se rezolva situatia.
                    Last edited by Fanez; 9 March 2017, 19:41. Reason: Automerged Doublepost

                    Comment


                    • Asta e, e cinstita. Vinovatia trebuie probata.

                      Comment


                      • Am doua propuneri:
                        1. lohănuș.
                        2. Nae Danuț.
                        lohanus e cam slab, mai potrivit ar fi Nae ca e si un pic mai.... "hotarat".

                        Da-o in colo de dezinformare si manipulare ordinara.
                        Un semnal foarte interesant a venit din Statele Unite ale Americii, partenerul nostru strategic, in plin scandal legat de Ordonanta de Urgenta a Guvernului de modificare a Codurilor penale si in plin scandal legat de protestele oamenilor scosi in strada pentru a se incerca rasturnarea Guvernului Grindeanu, legitim in functie, dupa alegerile din decembrie 2016. Una dintre cele mai renumite publicatii pe plan mondial, ne referim la Financial Times, scrie ca Guvernul Grindeanu trebuie felicitat pentru masurile dispuse, mai exact pentru OUG 13/2017....
                        ...„Cei 250.000 de protestatari de pe strazile Bucurestiului s-ar putea sa nu salute acest lucru, dar noul Guvern al Romaniei este de felicitat pentru inversarea a ceea ce a devenit o obsesie nationala privind coruptia”.

                        „Anuntul potrivit caruia se intentioneaza dezincriminarea unor forme de abuz in functie, gratierea a aproximativ 3.000 de persoane condamnate pentru acte minore de coruptie - masurile se refera la persoane care au sustras mai putin de 50.000 de euro de la stat - si eliberarea din inchisori nu doar ca relaxeaza penitenciarele, dar transmite si un avertisment zelului excesiv al Directiei Nationale Anticoruptie (DNA)”....
                        „Unii oameni probabil se vor astepta ca de masurile in sensul dezincriminarii sa abuzeze politicieni acuzati de coruptie. Dar acesta ar fi un abuz de putere extrem de vizibil, cu efectul autoinfrangerii. De fapt, masurile permit Guvernului ales de curand sa revizuiasca abordarea fata de integritatea functiilor publice, in contextul monitorizarii internationale”.
                        sursa
                        Last edited by Fanez; 9 March 2017, 19:55. Reason: Automerged Doublepost

                        Comment


                        • luju sa ne lase, sa ne lase...
                          Fane, ia o pauza, nu te mai incorda atat sa stii steagul sus, ca o sa crape vreun vas de sange in tine si e pacat.
                          Oricum nu te imbogateste partidul, sunt altii la rand....
                          Te lupti cu morile de vant pe aici.
                          Last edited by mr.K; 9 March 2017, 21:19.

                          Comment


                          • Sa ne lase toti astia care spun ce nu ne place si nu ne pica noua bine. Sa ne lase astia care ne dau de gol. Sa ne lase astia care nu sunt de acord cu noi. Sa ne lase astia care au pareri diferite de ale noastre chiar daca au dreptate. Sa ne lase astia care nu spun ce vrem noi. Sa ne lase astia care vad ca noi mintim. Sa ne lase astia care nu cred ce mintim noi.

                            Comment


                            • Hai mai bine sa radem.
                              Pomenile nu mai contenesc! Ministrul Muncii, Lia Olguţa Vasilescu, a anunţat în această dimineaţă că bugetarii vor primi cu până la 20% mai multe cărţi la Solitaire decât în anul 2016.


                              După Biziday, încă o aplicaţie românească de mobil le dă bătăi de cap utilizatorilor! Lansată recent de o companie din Mizil, aplicaţia “Şerban Nicolae”, care te avertizează ori de câte ori senatorul PSD spune ceva de un cretinism strigător la cer, a fost dezinstalată de mii de români care se plângeau că piuie fără încetare, le consumă bateria în câteva minute şi le trezeşte copiii în toiul nopţii.
                              Last edited by mr.K; 9 March 2017, 21:34.

                              Comment


                              • Uite ca si la Dacia se schimba Generalul de la comunicatii. macar asta nu e trecut in rezerva.
                                General nou pe câmpul de comunicare Dacia Renault
                                ... Comunicarea este probabil principala pârghie de putere a unei institutii, a unei firme, a unui stat… Apropo, pâna si razboaiele folosesc, în defavoarea armelor conventionale, comunicarea în toata complexitatea ei, ca principala arma secreta.
                                . http://www.ziarulargesul.ro/general-...dacia-renault/ Bine, colegii de aici care lucreaza in domeniu stiu foarte bine asta.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google