Discutii despre orice, mai putin pe teme politice

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nu era vorba de OUG in sine cat de modul in care s-a adoptat.
    Dar...aveti cu totii dreptate, cand intelegi doar ce vrei din ce citesti.
    Last edited by mr.K; 11 March 2017, 15:16.

    Comment


    • Da. "Noaptea ca hotii", pe la 10," cand toata lumea doarme".

      Comment


      • Comment


        • Aproximativ 2.000 de etnici maghiari s-au adunat la monumentul secuilor martiri de la Târgu Mureş. Sunt pregătiţi să mărşăluiască prin oraş, iar revendicarea lor este autonomia Ţinutului Secuiesc.
          sursa

          Sunt curios daca o sa iasa lohanus si o sa zica: "a cerut strada, trebuie sa ne conformam".

          Comment


          • Originally posted by IancuMIC View Post
            Prin urmare, oricarui membru al guvernului, i se poate intocmi dosar de urmarire penala pentru fapte ce cad sub incidenta CP. Aici nu se opune nici CCR nici alta autoritate, pentru ca asa spune Constitutia; au fost zeci de cazuri de ministri anchetati sau cercetati penal.
            Sa continui ideea.
            In ziua in care urma ca CCR sa se pronunte in cazul OUG 13, DNA a facut un pas intelept, pe care trebuia sa-l faca la primirea denuntului si nu sa poarte pe la audieri membrii ai guvernului; si-a declinat competenta catre parchet, pentru ca nu au fost retinute fapte asimilate infractiunii de coruptie. Nu era treaba lor cu alte cuvinte.
            In acest moment ce nu stiu aia care vor DNA oriunde si oricand (si eu vreau, dar in limitele competentei stabilite de lege) e faptul ca ancheta privind OUG, continua doar pentru fapte penale si nu pe oportunitate si legalitate, constitutionalitate, caz in care s-a pronuntat CCR.
            Deci liber la anchetarea celor vinovati. Astept decizia procurorilor.
            ...
            Urmeaza sa vedem cum va raspunde DNA, pentru micul derapaj, pentru ca chiar a fost un derapaj, asta ca sa nu spun altceva si sa fiu elegant. Nimeni nu e mai presus de lege.
            Last edited by IancuMIC; 11 March 2017, 21:25.
            Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

            Comment


            • Comisia de Cercetare a Averilor: Medicul Șerban Brădișteanu nu poate justifica aproape 4 milioane de euro. Instanța, sesizată în vederea confiscării

              Surse ANI: Șerban Brădișteanu nu poate justifica 4 milioane euro
              În fața Comisiei de Cercetare a Averilor de pe lângă Curtea de Apel București, în urma administrării unui probatoriu amplu pe parcursul mai multor termene de judecată, reprezentanții ANI au reușit să demonstreze faptul că Brădișteanu Șerban Alexandru nu poate justifica din veniturile licite obținute, suma de 3.595.333 euro și 414.000 de dolari”, se arată într-un document ANI.

              Surse ANI: Șerban Brădișteanu nu poate justifica 4 milioane euro
              Mai iese un PIB daca le verifica averile la toti.

              Comment


              • Sa-i verifice pe toti. De la lohanus care e "capu' la stat", in jos.
                De exemplu pe Dragnea l-a verificat ANI 3 ani si n-a reusit sa-i gaseasca vreo problema nici de incompatiibilitate nici de venituri. Daca s-ar fi gasit ceva in neregula cu "averea" lui, era la puscarie de mult. Asta nu vor sa inteleaga cei calati pe "Dragnea la puscarie!"
                "Prinde-l frate cu ceva, orice" e principiul de baza al lor. Ete ca nici cu "abuzul in serviciu" n-au prea reusit. S-au câcâit cu niste acuzatii de 2 bani si l-au condamnat pentru alte fapte decat cele pentru care a fost acuzat. Nici macar sa masluiasca un dosar "serios" n-au reusit. Mai era unul care a zis: "astia sunt asa de prosti ca nici sa fure nu stiu."

                Comment


                • Originally posted by mr.K View Post
                  Mai iese un PIB daca le verifica averile la toti.
                  Adica la toti-toti? Adica nu doar la PSD-isti, ci inclusiv la idolii tai Iohannis, Turcan, Gorghiu, Nicusor-salvatorul-Romaniei, Ciolos& guvernul tehnocrat "in corpore", Basescu, mademoiselle Kovesi si care-or mai fi?
                  Sunt de acord 100% cu asta, dar as vrea ca, dupa verificare, sa se si confiste de la cei prinsi "cu ocaua mica" absolut tot ce nu poate fi justificat.
                  Nu vreau ca eventualii vinovati sa fie bagati in puscarie, pentru ca acolo vor sta tot pe banii nostri. Vreau sa fie lasati in libertate, dar sa nu mai aiba dreptul sa lucreze niciodata "la stat" si sa nu poata desfasura decat activitati necalificate, remunerate cu salariul minim pe economie. Pentru ei, asta ar fi o nenorocire mai mare decat 100 de ani in puscarie.
                  M-am născut cu prea puține degete mijlocii în raport cu lumea în care trăiesc.

                  Comment


                  • Asa ma gandeam si eu, dar e unul care a zis ca el cu 15 milioane vechi/luna traieste boiereste tinandu-si sotia acasa si copiii la facultate in america. N-a muncit numai la stat, dar muncea 22 de ore pe zi. Secretul era ca nu bea si nu fumeaza. ANI i-a verificat vreodata "averea"? Intreb si eu...

                    Stai putin. Acum am inteles. Mr.K vrea verificarea "la toti" din psd. Ceilalti este curati lacrime .
                    Last edited by Fanez; 12 March 2017, 13:39. Reason: Automerged Doublepost

                    Comment


                    • Pentru ca tot e un subiect controversat, anchetarea unor ministrii, va invit sa cititi cate ceva in sensul asta, poate se lamureste lumea, ca avem o lege suprema care trebuie respectata de toata lumea.
                      Situația se schimbă întru totul când vorbim de miniștri și foști miniștri. Procurorul este din start oprit să înceapă urmărirea penală față de un ministru în funcție sau pentru un fost ministru dacă faptele au fost comise în timpul mandatului său. El tot ce poate face este să facă o solicitare către Parlamentul României, către Parlamentul European sau către președintele României
                      Last edited by IancuMIC; 12 March 2017, 14:17.
                      Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                      Comment


                      • Pai cum asa? Nu e dna autoritatea suprema?
                        O sa ne manance psd-u' cu constitutia lor.

                        Comment


                        • Originally posted by Fanez View Post
                          Asa ma gandeam si eu, dar e unul care a zis ca el cu 15 milioane vechi/luna traieste boiereste tinandu-si sotia acasa si copiii la facultate in america... muncea 22 de ore pe zi. Secretul era ca nu bea si nu fumeaza...
                          Fane, tu îți dai seama că în condițiile astea eu sunt putred de bogat și nici măcar nu știam asta? Mulțumesc de informare, încep să am o părere mai bună despre contul meu de card.
                          M-am născut cu prea puține degete mijlocii în raport cu lumea în care trăiesc.

                          Comment


                          • Din pacate eu nu pot sa spun asta despre mine pentru ca fumez.
                            Si in afara de asta mai sunt si asistat social.
                            Daca nu fumam, nu mai aveam Logan, aveam A8.

                            Comment


                            • Originally posted by Cherubino View Post
                              Adica la toti-toti? Adica nu doar la PSD-isti, ci inclusiv la idolii tai Iohannis, Turcan, Gorghiu, Nicusor-salvatorul-Romaniei, Ciolos& guvernul tehnocrat "in corpore", Basescu, mademoiselle Kovesi si care-or mai fi?
                              Sunt de acord 100% cu asta, dar as vrea ca, dupa verificare, sa se si confiste de la cei prinsi "cu ocaua mica" absolut tot ce nu poate fi justificat.
                              Nu vreau ca eventualii vinovati sa fie bagati in puscarie, pentru ca acolo vor sta tot pe banii nostri. Vreau sa fie lasati in libertate, dar sa nu mai aiba dreptul sa lucreze niciodata "la stat" si sa nu poata desfasura decat activitati necalificate, remunerate cu salariul minim pe economie. Pentru ei, asta ar fi o nenorocire mai mare decat 100 de ani in puscarie.
                              Eu n-am idoli, dar unii de pe aici plang inca dupa Ceausescu.
                              Daca sunt lasati in libertate, se vor bucura de un trai imbelsugat din milioanele de euro ascunse in afara tarii.
                              1 an de puscarie pentru un imbuibat cu tot ce e bine inseamna cat 10 ani pentru unul sarman, pentru care ori puscarie ori traiul zilnic, e cam totuna.
                              Deci, da, la puscarie le e locul.
                              Din pacate s-a inventat arestul la domiciuliu, controlul judiciar, nu stiu ce dracu sunt astea, dar sigur nu-s ce trebuie ca sa constrangi un om.

                              Comment


                              • Originally posted by Fanez View Post
                                Din pacate eu nu pot sa spun asta despre mine pentru ca fumez.
                                Si in afara de asta mai sunt si asistat social.
                                Daca nu fumam, nu mai aveam Logan, aveam A8.
                                Te rog nu-mi mai răsuci cuțitul în rană, că deja am ajuns la concluzia că sunt un risipitor care nu știe să-și gospodărească purcoiul de bani din dotare. Păi eu nu fumez, nu beau, nu sunt asistat social (din contră, vin două salarii în casă), și abia de-am reușit să-mi iau un Logan din 2010 (aflat, într-adevăr, într-o stare tehnică și estetică excelentă, dar tot second-hand se cheamă că este) și chiar și pentru ăsta a trebuit să-mi fac un credit de 270 lei pe lună timp de 4 ani.
                                Într-adevăr, se trăiește ca-n sânul lui Avraam cu 1500 lei pe lună, vorba lu nenea ăla de mai sus.
                                M-am născut cu prea puține degete mijlocii în raport cu lumea în care trăiesc.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google