Discutii despre orice, mai putin pe teme politice

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • mr.K Imi pare rau, dar eu vreau sa-i ofer o inmormantare demna si asa cum o merita...am un prieten ce are o ferma de porci...ii lasa o zi fara mancare...rapid il rezolva.

    Comment


    • Cand o sa sustii si tu, cu subiect si predicat, aceasta idee, o sa incep sa cred ca nu esti manipulat de tabara "ne-pesedista".
      Eu n-am sustinut vreodata ca cineva are dreptul sa fure, indiferent de functia ocupata.
      Nu am intentionat sa fiu in vreo tabara, niciodata. Vreau doar sa-mi duc traiul linistit.

      @bolovan, multi criminali de la asa zisa revolutie au trait linistiti in ultimii 27 de ani. Inclusiv Ilici.
      Dar, ne putem consola cu ideea ca si nazistii au fost integrati dupa razboi, ba chiar prin anii '70 a fost un scandal mare in Bundestag, cand s-a descoperit ca nazistii ocupau functii politice.
      Last edited by mr.K; 14 March 2017, 16:11.

      Comment


      • Bucură-te de videoclipurile preferate și de muzica preferată, încarcă conținut original și arată videoclipurile tale prietenilor, membrilor familiei și lumii întregi pe YouTube.


        Ce fain gavareste!

        Comment


        • Originally posted by mr.K View Post
          ....

          Video.
          1 -de la secunda 50
          videoclip, distribuire, telefon cu cameră, videotelefon, gratuit, încarcă

          2
          videoclip, distribuire, telefon cu cameră, videotelefon, gratuit, încarcă


          Priceless.

          Ilici era sef la engleza pe langa asta. Plus ca mosu' stia totusi o limba straina la perfectie, limba vorbita de sute de milioane de oameni. Ma rog, oamenii aia locuiesc mai la est.

          .....
          Seba, sper ca te-ai lamurit cum e cu link-urile.

          Comment


          • E totusi mai buna ca Iliescu , barem ala avea un accent rusesc de toata frumusetea , cand vorbeste in engleza mai ca nu se intelege nimic din ce spune.
            Iliescu si engleza = baba si mitraliera.NU ma intelegeti gresit d.p.v gramatical Iliescu stie engleza dar cand vine vorba de "pronunciations"....da cu virgula !!
            Last edited by prometheus; 14 March 2017, 16:30.
            sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

            Comment


            • Io nu pricep nici sa ma tai la ce mama dracului le trebuie tuturor politicienilor romani sa vorbeasca musai in limba engleza, in conditiile in care o stapanesc ca vai de mama lor? Incepand de la Ilici si continuand cu "za dacs cam from za tracs" a Basaului, toti trebuie neaparat sa se faca de rahat prin Strainezia. Oare cuvintele rostite in limba romana care le-ar putea iesi din guritzele lor aurite nu sunt demne sa fie traduse in casca pentru auditoriul din alte tari prezent la eveniment?
              M-am născut cu prea puține degete mijlocii în raport cu lumea în care trăiesc.

              Comment


              • Si asta are accent de indianca (de-aia din India)...nu ca ar fi departe.

                Comment


                • In Oltenia e plin de indieni veritabili.
                  In Craiova sunt vectori de imagine. Se bat din cand in cand cu sabiile, pentru a sarbatori festivalul antic roman Pelendava.

                  Un sofer a fost batut in trafic in buricul Capitalei. Politia inca nu stie cine sunt agresorii.

                  Politia inca nu a reusit sa-i identifice pe cei doi barbati care, in weekend, au agresat in trafic un sofer in zona Unirii din Bucuresti, din cauza ca masina lor este inmatriculata in Bulgaria.

                  Tare.Pai daca il bateau unii care nici masina nu aveau? Nu-i mai gaseau niciodata.

                  Radulescu: "Sunt pregatit sa ies cu arma sa trag. Imediat, imediat (...) Pot sa ies unde vreau eu. Daca ma apuca pe mine vreo nebunie, pot sa ies unde vreau eu. E dreptul meu si riscul meu si hotararea mea in momentul ala", a declarat el.".
                  Pai, sa micsoram riscul ala, ca esti cam nesigur psihic. Sa-i luam arma, zic.
                  Last edited by mr.K; 14 March 2017, 16:56. Reason: Automerged Doublepost

                  Comment


                  • Originally posted by mr.K View Post
                    Au murit, dar au fost impuscati de oameni gen pitesteanul pesedist.
                    Au murit aiurea, pentru a da o nota de legitimitate rasturnarii regimului.

                    Noi avem gratierea in sange.
                    "A trebuit sa moara oameni pentru ca regimul sa plece."
                    Pe Ceausesti de ce nu i-au gratiat?

                    Originally posted by Cherubino View Post
                    o sa incep sa cred ca nu esti manipulat de tabara "ne-pesedista".
                    Cum sa fie manipulat daca este manipulator?

                    Comment


                    • În mâinile cui este puterea: Cum a ajuns Giurgiu, cel mai sărac/slab judeţ din România - ca business, ca rată de angajare (numai 1 din 8 locuitori munceşte), ca putere economică în PIB - să decidă şi să facă jocurile pentru toată România
                      Conform ultimelor date ale* Institutului Naţional de Statistică, în Bucureşti sunt 936.800 an*gajaţi (50,8%), la o populaţie de 2 mi*lioane de locuitori.

                      Pe locul doi în clasamentul zonelor cu cea mai mare rată de angajare se află judeţul Timiş, cu 237.862 de angajaţi, adică 34% din locuitorii zonei.

                      Urmează Clujul, cu 229.837 de an*gajaţi, adică 33% din locuitorii ju*de*ţului, Sibiu cu 32% - 128.940 de an*ga*jaţi, Braşov cu 31,9% - 175.583 de an*ga*jaţi, Arad cu 132.715 angajaţi - 31,3%.

                      Media naţională de angajare este de 24%, adică 4,7 milioane de români merg în fiecare zi la muncă.

                      La polul opus, Giurgiu este ultimul judeţ din România din punctul de vedere al angajărilor - versus numărul de locuitori: 34.442 de angajaţi. Doar unu din opt locuitori din judeţul Giurgiu este angajat.

                      Deasupra judeţului Giurgiu se află judeţele Botoşani (13,8%), Vaslui (14,1%), Călăraşi (15,3%), Dâmboviţa (15,4%), Teleorman (15,4%), Suceava (16,4%) sau Olt (16,4%).


                      Și totuși cei mai puturoși/asistati conaționali se afla în județul GR )))

                      Comment


                      • Originally posted by mr.K View Post
                        Nu e greu deloc, dar ar disparea placerea cautatului din partea celor curiosi. Trebuie doar acces la google, care e gratis, inca.
                        Majoritatea celor de pe aici nu-s curiosi daca pun vreun link, ei cauta sa contracareze postarea mea cu faradelegi comise de liberali, pedelisti, useristi acum sau in urma cu 20 de ani, ca sa-mi arate ca si psd e indreptatit sa comita una, alta.

                        Ca sa fie mai bine, nu voi mai cita nimic, pun textul pur si simplu.
                        acum ceva vreme parca s-a cerut punerea link-ului. hai sa ne tinem de reguli, nu sa ne stergem la cele trei litere cu ele.
                        Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                        Comment


                        • Aud ca se intiaza un proiect de lege in care se doreste a-i lua presedintelui si ministrului de justitie, prerogativele de a numi conducerea ICCJ.
                          Pentru ca nu-mi dau seama exact ce presupune asta in viitor, zic hai sa ma documentez cum stau lucrurile in celelalte tari din Europa.
                          Si avem asa:
                          -in 16 state ale Uniunii Europene, rolul preponderent in nominalizarea si numirea procurorului general il are Guvernul, direct sau prin intermediul ministrului Justitiei.
                          - in Spania, procurorul general este propus si desemnat de Guvern dintre practicienii
                          dreptului cu o vechime de minimum 15 ani
                          - in Franta, ministrul Justitiei inainteaza propunerea care Consiliul de Ministrii, cu avizul consultativ al CSM
                          - in Regatul Tarilor de de Jos, ministrul Justitiei trimite propunerea regelui, urma consultarii unor profesionisti in drept.
                          - in Germania, ministrul federal al Justitiei face o propunere pentru care
                          solicita aprobarea Comisiei Supreme a Parlamentului German, iar in cazul in care
                          propunerea este aprobata, numirea procurorului general se face de catre Presedinte.
                          - in Italia procurorul general este numit de CSM in urma unor interviuri.
                          - in Bulgaria este numit si revocat de presedintele tarii, la propunerea consiliului suprem de justitie
                          Intr-o singura tara, Cipru, procurorul general este numit direct de presedintele tarii.
                          ...
                          Multe state fac publica vacantarea functiei, oferind posibilitatea oricarui magistrat merituos sa candideze.
                          Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                          Comment


                          • Conform ultimelor date ale Institutului National de Statistica, în Bucuresti sunt 936.800 angajati (50,8%), la o populatie de 2 milioane de locuitori.
                            936.800 din 2 milioane, nu prea inseamna 50.8%.

                            Comment



                            • 2 mil rotunjit. Ti-am mai spus citeste inainte

                              Una peste alta...ma uitam la stiri...incredibil...deci avem sistemul de guvernamant plin de infractori condamnati. Cum mama masi sa ai un parlamentar condamnat pentru mita? Si ghici ce...a primit un an jumate cu suspendare...si acum a ajuns parlamentar. Este strigator la cer. El nici la 50 m de parlament nu ar avea voie sa se apropie.
                              Bine, ce ma mira cand presedintele parlamentului este un infractor...

                              Comment


                              • Originally posted by aris86 View Post
                                ...
                                „Tara arde si babele se piaptana”sau „chelului tichie de margaritare îi lipsea” capitala sufocata de gropi in asfalt dupa ce a trecut generalul iarna si a mancat la propriu asfaltul, Firea cheltuie banii aiurea pe iluminatul stradal de Paste.
                                ”Iluminatul festiv, incluzand aici beculetele - in jur de 1.300, manopera si energia electrica – 175.000 de euro. Pai, un milion de euro l-am economisit de la Arena Nationala, vreo 5 milioane de la firmele de avocatura care se imbogateau pe bugetul Capitalei si multe alte zeci de milioane de euro pe care le-am economisit prin contracte cu Primaria Capitalei. Avand in vedere cat de multe economii am facut la buget in aceasta perioada, cred ca putem sa alocam o suma mica si pentru ca Bucurestiul sa fie ornat frumos de Paste", a afirmat Gabriela Firea.
                                http://m.stirileprotv.ro/lbin/mobile...cle_id=3746184
                                E rau sa faci orasul frumos?
                                Last edited by Fanez; 14 March 2017, 20:23.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google