Discutii despre orice, mai putin pe teme politice

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • nu-i bai bre ! au crescut pensiile (cica) !!! si ajutoarele sociale ! acu pot sa iau aproape dublu "pe caiet" de la birtu' din sat !!! traiasca pesede !!! traiasca primarele care este !!!

    ps:din pacate "la's fierbinti" e parte din viata noastra REALA .
    Last edited by Costi-bc; 4 May 2017, 23:33.
    o/____\o
    (i)
    .........

    Comment


    • Cu toate astea, eu mâine am de gand sa propun un sondaj cu termen limitat (sa nu zic referendum, ca-i prea pompos) pe Cafenea, în care toți colegii de forum sunt invitați sa aibă inițiativa si sa spună DA demiterii d-lui Iancu din funcția de moderator sau NU demiterii și rămânerea în funcție a domiei sale.
      Sunt de părere ca un punct de vedere puternic conturat al userilor de pe acest forum va cântări destul și pentru administrtor, astfel încât sa se ia o decizie in acest sens.
      Last edited by Kojak; 4 May 2017, 23:34.

      Comment


      • Originally posted by aris86 View Post
        Nu am spus ca eti penal, cred ca trebuie sa citeti cu atenie i sa reflecti. Nu mai pune cuvinte în gura, te rog frumos.
        I-ai zis lui @Cherubino ca-mi tine isonul, adica tine cu penalii. Prin urmare tine cu penalul de fane.
        Tu ti-ai pus cuvinte in postare. Esti intors pe dos azi dar incearca sa fii coerent.
        "Sa reflectezi" se zice.
        Originally posted by Costi-bc View Post
        ...traiasca pesede !!! traiasca primarele care este.
        Episodul asta a fost dedicat regimului basescu. Pentru asta a fost creat. Nu ma astept sa intelegi tu ceva.
        Last edited by Fanez; 4 May 2017, 23:52.

        Comment


        • hac ! aha ! la puscarie nu la facut legi , nu la condus tara , capuselor ! am fost coerent ?
          o/____\o
          (i)
          .........

          Comment


          • Pentru cat ai baut esti destul de coerent.

            Comment


            • poi ce bre ? e post ?

              hac !

              cand "e" alegeri ?
              o/____\o
              (i)
              .........

              Comment


              • Originally posted by Kojak View Post
                Cu toate astea, eu mâine am de gand sa propun un sondaj cu termen limitat (sa nu zic referendum, ca-i prea pompos) pe Cafenea, în care toți colegii de forum sunt invitați sa aibă inițiativa si sa spună DA demiterii d-lui Iancu din funcția de moderator sau NU demiterii și rămânerea în funcție a domiei sale.
                Sunt de părere ca un punct de vedere puternic conturat al userilor de pe acest forum va cântări destul și pentru administrtor, astfel încât sa se ia o decizie in acest sens.
                Ti-am mutat postul aici; "acolo" s-a facut ordine. Adica off topicul a fost sters.
                Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                Comment


                • @fanez, penalii = parlamentarii psd, nu tu ca persoana. M-am referit în contextul în care miercuri au votat grațierea corupților și joi au dat înapoi.

                  Comment


                  • Originally posted by IancuMIC View Post
                    ...
                    Benzina a crescut, zilele astea a mai scazut. Poate maine va creste iar...
                    Mda, eu nu vorbesc de tendinta de pe o zi pe alta. Speculatii din astea au facut producatorii de carburanti de Paste, cand cererea crestea masiv, si in buna traditie romaneasca, cand pana si ouale se scumpesc daca tot se vand mult mai multe, asa s-a scumpit si benzina.

                    Eu vorbesc de un pret mai mare decat atunci (decembrie 2016) cand:
                    -TVA era mai mare
                    -pretul includea si taxa 7 eurocenti/litru
                    -barilul era un pic mai scump decat acum
                    -cursul $ un pic mai mare decat in prezent

                    Singura explicatie e banetul suplimentar aflat in circulatie.
                    Pe termen mediu asta duce la inflatie.
                    Last edited by mr.K; 5 May 2017, 08:01.

                    Comment


                    • Neata'
                      Noroc ca citesc pe aici. Ce mai, sinteza zilei, sunt la curent cu toate stirilii.
                      Ce se mai aude de Dragnea? Intra la parnaie sau nu?
                      „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                      Comment


                      • Nu intra, ca se leaga Fane de poarta puscariei cu lanturi, ca sa impiedice asta.

                        Comment


                        • Originally posted by mr.K View Post
                          ... asa s-a scumpit si benzina.

                          Eu vorbesc de un pret mai mare decat atunci (decembrie 2016) cand:
                          ...
                          Ianuarie.
                          Decembrie.
                          Februarie.
                          Mai ciudat...
                          Acum doua saptamani.
                          Saptamana trecuta.
                          Ieri era 4,98 la Rompetrol si 4,89 la Petrom.
                          In concluzie... nu e un criteriu de stabilire a "inflatiei".

                          Originally posted by aris86 View Post
                          ... penalii = parlamentarii psd...
                          Aha.
                          Dictionar de tefelisme:
                          Parlamentar psd = penal.
                          Corupt = hot.
                          Abuz = furt.
                          Acuzat = vinovat. (uneori acuzat = condamnat).
                          Asta e limba tefeleasca? Sa va faceti dictionar.
                          ...miercuri au votat grațierea corupților și joi au dat înapoi.
                          Trebuia sa mearga in continuare cu ea?

                          Originally posted by mr.K View Post
                          Nu intra, ca se leaga Fane de poarta puscariei cu lanturi, ca sa impiedice asta.
                          #lapuscarie
                          Last edited by Fanez; 5 May 2017, 09:12. Reason: Automerged Doublepost

                          Comment


                          • In legatura cu pretul benzinei.
                            Marti, 4.94 Rompetrol, 4.84 Petrom dar la Vaslui.
                            Eu cred ca se speculeaza anumite stari de lucruri, altfel nu stiu cum pretul urca si coboara de cateva ori pe saptamana.
                            Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                            Comment


                            • Trebuia sa mearga in continuare cu ea?
                              Musai.
                              Asa spune soferache Serban, ca in plenul parlamentului el merge inainte cu gratierea coruptilor.
                              S-a abtinut temporar la revotare.
                              Eu cred ca la votul din parlament, multi parlamentari (din toate partidele) vor sustine gratierea coruptilor.
                              Last edited by mr.K; 5 May 2017, 09:33.

                              Comment


                              • Stimati colegi, va invit aici:

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google