Discutii despre orice, mai putin pe teme politice

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by IancuMIC View Post
    Ti-am mutat postul aici; "acolo" s-a facut ordine. Adica off topicul a fost sters.
    Nu mai spune....ce offtopic? Ala in care abuzai tu de functia de moderator?

    Nu ma refer la mine, ci la posturile celorlalti care leai sters si la cei carora leai dat sanctiuni ca au indraznit sa iti critice decizia....

    Iar acum chipurile muti ce a scris kojak, dar pui in postul tau...

    Ca sa acoperi urmele....

    Si vorbesti senin acum de pretul benzinei...

    Frumos ce sa zic, puteai sa iesi din tipar si sa incerci sa iti depasesti conditia...


    Ca si in viata reala, te doare-n cot de ceilalti

    Comment


    • Retragerea Sau Nu A Dreptului De Moderare

      Intrucat, cineva iute de buton s-a repezit sa inchida topicul deschis pe administrativ, o sa postez aici ce am scris si propus acolo.

      Avand in vedere derapajele de moderare din ultima perioada, sesizate de mai multi colegi de forum, ale moderatorului @IancuMIC, am deschis un sondaj de opinie cu privire la propunerea de retragere sau nu a dreptului de moderare a acestuia.

      Intrebarile sunt 2, scurte si la obiect si pot fi sau nu argumentate:

      1. DA, mi se pare oportuna retragerea dreptului de moderare a lui @IancuMIC avand in vedere inacceptabilitatea dreptului de libera exprimare si a diferentelor de opinii.

      2. NU mi se pare oportuna retragerea dreptului de moderare a lui @IancuMIC si doresc ca activitatea domniei sale ca moderator sa continue in acelasi fel.

      Va multumesc si spor la treaba!


      Si ca sa sparg eu gheata, votez un DA hotarat!


      Postat de @Silviu:
      "Tinand cont ca este un mesaj adresat tuturor utilizatorilor, puteai sa expui motivele (cu exemple) pentru care vrei sa ii fie retras dreptul de moderator.


      Mai mult, ai verificat regulamentul forumului? Permite astfel de actiuni din partea utilizatorilor?

      ~~~~

      Eu propun sa se inchida acest thread din motiv ca cerinta utilizatorului este neintemeiata (cum s-ar zice "lipsa de procedura")."


      Postat de "Kojak"
      "Lipsa de procedura" ....ooo, ce onoare dom' avocaDo

      Motivele le cunosc toti cei implicati.
      Daca tu nu ai vreodata ceva de impartit, votezi simplu, NU si gata.
      Nu stam aici sa facem filosofie.

      In plus, n-ai inteles nimic, normal ca userii nu au dreptul de a retrage dreptul de moderare, insa sper ca in urma acestei actiuni, administratorul forumului impreuna cu ceilalti moderatori sa ia o decizie.
      Daca "vocea poporului" n-o sa conteze catusi de putin...asta e. Cel putin am incercat.

      Comment


      • Originally posted by Kojak View Post
        Daca tot s-a inchis subiectul postat de tine si eu votez PRO, ca in sondajul tau.

        L.E. Da si din partea mea.

        Comment


        • O sa contorizam aici raspunsurile.

          Comment


          • Sincer...si eu am primit doua warning-uri (unul chair pe nedrept) de la IancuMic. Dar acolo unde a contat...mie-mi pare ca a fost obiectiv. Prin urmare, tind sa votesz spre NU (adica nah...totusi, unde-i topic de specialitate...nu prea se tolereaza offtopic-ul...si pentru mine asta-i mai important decat contrele de pe cafenea

            Comment


            • N-auziti bre ca trebe' argumente pe privat?

              Eu am zis intotdeauna public ce am avut de zis, iar d-nul Iancu nu modera, ci ciuntea ideile cu care nu era de acord, sufland in panzele celor cu idei similare lui, editand sau stergand posturi cum voia.
              Nu ma refer la offtopic, acolo avea tot dreptul.
              In concluzie.
              1. DA, mi se pare oportuna retragerea dreptului de moderare a lui @IancuMIC avand in vedere inacceptabilitatea dreptului de libera exprimare si a diferentelor de opinii.
              Acu', sa va fie clar, data trecuta cand am tinut sa-mi exprim nemultumirile public, am luat BAN fo' 30 de zile parca. Asa ca, probabil e pe vine.
              Asta e, nah, paguba-n ciuperci.
              Last edited by mr.K; 5 May 2017, 10:16.

              Comment


              • Originally posted by mr.K View Post
                Musai.
                Deci psd e rau. Nu mai gratiaza coruptii? #la puscarie.
                A promis si nu s-a tinut de cuvant.
                @aris, ai dreptate, s-au scumpit bananele.

                Comment


                • Originally posted by mr.K View Post
                  Acu', sa va fie clar, data trecuta cand am tinut sa-mi exprim nemultumirile public, am luat BAN fo' 30 de zile parca. Asa ca, probabil e pe vine.
                  Asta e, nah, paguba-n ciuperci.

                  Vom fi colegi de suferinta in cazul asta.

                  Comment


                  • Originally posted by Kojak View Post
                    Motivele le cunosc toti cei implicati.
                    Daca tu nu ai vreodata ceva de impartit, votezi simplu, NU si gata.
                    Sa inteleg ca asa votezi si in lumea reala? Trist ...

                    Originally posted by Kojak
                    Nu stam aici sa facem filosofie.
                    Corect, pe principiul `Noi muncim, nu gandim!`.
                    I have no special talent. I am only passionately curious.

                    Comment


                    • Originally posted by Kojak View Post
                      ...

                      1. DA, mi se pare oportuna retragerea dreptului de moderare a lui @IancuMIC avand in vedere inacceptabilitatea dreptului de libera exprimare si a diferentelor de opinii.

                      2. NU mi se pare oportuna retragerea dreptului de moderare a lui @IancuMIC si doresc ca activitatea domniei sale ca moderator sa continue in acelasi fel.
                      ...

                      Motivele le cunosc toti cei implicati.
                      ...
                      Daca "vocea poporului" n-o sa conteze catusi de putin...asta e. Cel putin am incercat.
                      A. Nu merge si "1. Da pentru ca... 2. Nu pentru ca... "?
                      B. Toti cei 5?
                      C. Stii bine ca "vocea poporului" nu conteaza decat daca ne convine (a aratat clar keiser si ai lui, tefeleii penaleii si alti securisto-stalinisti).
                      NU consider oportuna retragerea dreptului de moderare a lui @IancuMIC si doresc ca activitatea domniei sale ca moderator sa continue întrucât nu se justifica solicitarea tefelista a initiatorului acestui sondaj de parere, recte stimabilul don Kojak care e direct implicat.

                      Comment


                      • Kojakane, auzi ca esti tanar, frumos si liber.
                        Zambetul fermecator din poza de avatar l-a convins pe Fane.

                        PS: poti desface o sticla de bere cu dintii aia?

                        Comment


                        • Chiar si-un six pack intreg.

                          Fane, e...Fane, nu e nevoie sa zic mai mult.

                          Comment


                          • Liderul PMP, senatorul Traian Basescu, a declarat joi seara ca, daca presedintele PSD, Liviu Dragnea, vrea sa spuna ca nu a stiut ce amendamente a depus Serban Nicolae la proiectul Legii gratierii, "trebuie sa caute un copil care nu intelege inca vorba, adica sa aiba vreo trei luni de la nastere".
                            Asta stie toata lumea, numai Livake face pe nestiutorul de cateva luni incoace, inca de cand se flutura OUG 13.

                            Alta snoava ca proiect.

                            Parlamentarii din comisiile de ancheta sa fie asimilati judecatorilor - proiect
                            Ca sa fii judecator trebuie sa promovezi un examen dur, sa indeplinesti conditii pentru admiterea la acel examen.
                            Parlamentar ajungi daca te voteaza o gloata neinformata, de cele mai multe ori. Si nici macar nu te voteaza personal, ci voteaza la gramada lista de partid.
                            Cum sa fie un sofer, un lacatus mecanic si altii care si-au cumparat o diploma de drept, asimilati judecatorilor? Niste ratati care nu au putut face nimic bun in viata si s-au apucat de politica, acum vor sa judece pe altii.

                            Ajungem la tribunalele populare, ca pe vremuri?
                            M-am programat sa-mi schimb pasaportul, ca expira. Pentru orice eventualitate.
                            Last edited by mr.K; 5 May 2017, 11:50.

                            Comment


                            • Originally posted by mr.K View Post
                              Asta stie toata lumea, numai Livake face pe nestiutorul...
                              ...
                              Parlamentar ajungi daca te voteaza o gloata neinformata...
                              ...Niste ratati care nu au putut face nimic bun in viata si s-au apucat de politica, acum vor sa judece pe altii.
                              Unii nu stiu ce au facut cu 100.000 de euro, nu stiu sa gaseasca pe net nimic din ce arata toata presa... etc.

                              Ce bine ai descris usr-ul! Bravo! Nici eu nu-l puteam caracteriza asa bine.

                              Comment


                              • Originally posted by aris86 View Post
                                @cherubino, observ ca ții isonul lui fane, înțeleg ca le ții parte penalilor? Greșesc cumva?
                                DA, ,gresesti fundamental.
                                Avem o clasa politica compusa din foarte multi indivizi mai mult decat mizerabili dpdv moral (bineinteles ca exista si exceptii), clasa politica fata de care nu am niciun fel de simpatii sau partipri-uri. Spre deosebire de marea majoritate dintre voi, cei de pe-aici, eu, in sintagma "clasa politica" inteleg sa faca parte TOTALITATEA formatiunilor politice , NU DOAR PSD-UL. Din acest motiv, o sa fiu de acord cu inversunarea voastra impotriva "penalilor" atunci cand ea va fi indreptata asupra tuturor "mai-marilor" Romaniei care, intr-un fel sau altul, se "califica" pentru termenul de "penal", indiferent din ce partide fac sau au facut parte.
                                De exemplu, atunci cand o instanta de judecata spune "cu subiect si predicat", intr-o sentinta definitiva, irevocabila si executorie, ca un anumit personaj si-a "tras" o casa cu acte false, eu consider ca si acel personaj devine la fel de "penal" ca PSD-istii vostri "preferati" (despre care vad ca unii au facut chiar o obsesie), chiar daca nu a fost formulat (inca) niciun capat de acuzare la adresa sa.
                                Si inca ceva: pana una-alta, de la inceputul anului incoace observ ca niste politicieni care, luati individual, pot fi detestabili, incearca sa repuna tara asta pe un fagas de normalitate, dupa ce, timp de multi ani de zile, alti politicieni (la fel de detestabili), n-au facut altceva decat s-o transforme intr-un nou stat politienesc, distrugand, prin politicile economice si sociale duse, destinele si sperantele a milioane de concetateni de-ai lor.
                                M-am născut cu prea puține degete mijlocii în raport cu lumea în care trăiesc.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google