Discutii despre orice, mai putin pe teme politice

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nu da nimeni 7000 pe un logan de 13.000 sh.

    Comment


    • pentru ca la 7000 il iei nou. dai bashini primu in ea , cum e lauda multora pe aici.
      o/____\o
      (i)
      .........

      Comment


      • Puterea nevazuta a UE. O explicatie pentru razgandirea lui Dragnea si Tariceanu pe tema gratierii coruptilor

        Dragnea si Tariceanu s-au razgandit brusc in privinta gratierii. Pentru moment, cei doi resping gratierea coruptilor, o miza mare pentru multi baroni si finantatori ai PSD si ALDE. Ce i-a determinat sa isi schimbe radical pozitia? Una din explicatii e presiunea tot mai mare a Comisiei Europene si a altor parteneri externi. Au venit avertizari clare: deciziile scandaloase ale Parlamentului vor avea consecinte dure. Exemplul Ungariei lui Orban ne arata ca Bruxelles-ul dispune de instrumente de imblanzire a celor care incearca sa distruga valorile europene pe care singuri si le-au asumat.
        Dragnea si Tariceanu s-au razgandit brusc in privinta gratierii. Pentru moment, cei doi resping gratierea coruptilor, o miza mare pentru multi baroni si finantatori ai PSD si ALDE. Ce i-a determinat sa isi schimbe radical pozitia? Una din explicatii e presiunea tot mai mare a Comisiei Europene si a altor parteneri externi. Au venit avertizari clare: deciziile scandaloase ale Parlamentului vor avea consecinte dure.  Exemplul Ungariei lui Orban ne arata ca Bruxelles-ul dispune de instrumente de imblanzire a celor care incearca sa distruga valorile europene pe care singuri si le-au asumat.

        Comment


        • Bine ca ne-a salvat ue de la dezastru.
          O explicatie pentru razgandirea lui Dragnea si Tariceanu pe tema gratierii coruptilor
          Dragnea si Tariceanu voiau gratierea coruptilor dar a venit ue si a zis: "Babaieti, ati vazut ce a patit Orban al ungariei, vreti si voi, baga-v-ati mintile-n cap!?" Si s-au potolit gratiatorii de corupti ca altfel, muicaaaa....!!!

          Originally posted by Costi-bc View Post
          pentru ca la 7000 il iei nou. dai bashini primu in ea , cum e lauda multora pe aici.
          Cum iei logan de 13.000 nou cu 7000?
          Last edited by Fanez; 11 May 2017, 08:20. Reason: Automerged Doublepost

          Comment


          • Olguta zice ca ar vrea sa plafoneze pe la 8000 de lei. La cat plafonase boc? Sa-mi "plafoneze" si mie la 8000.
            Da, dar mai intai sa platesti taxele la salariul ala de 100.000 euro.
            Apoi sa-ti dea 8000 lei.

            Comment


            • In cazul asta nu-mi mai fac salariu 100.000 de euro, il fac doar de 10.000 de lei. Si platesc taxele aferente.
              Stau cu salariu minim pe economie (pe hartie) 15 ani si cand vreau sa fac un copil, hop, salariu de 100.000 de euro cu un an inainte sa nasc. Platesc taxe un an (ca-mi permit, atat timp cat am stat cu salariu minim pe hartie dar in mana am luat morman, am de unde) si apoi beneficiez doi ani de 80.000 de euro.
              Last edited by Fanez; 11 May 2017, 09:07.

              Comment


              • Nu si l-au facut, atat au castigat, la atat au platit taxe.
                Ti se pare normal sa primesca la fel cat altii care au platit mai putin.
                Acm vreo 12 ani era 600 lei/luna, fix, indiferent ce salarii aveai inainte.
                Sa amintesc faptul ca PSD+PUR erau atunci la butoane?

                Pe acelasi principiu,unul care plateste la asigurarile de sanatate 1000 de lei lunar beneficiaza de fix acelasi lucru ca unul care da 75 de lei lunar acolo.
                Pai, eu stiu ca daca la CASCO platesc o asigurare mai scumpa, am alt pachet de servicii, iar o asigurare minima asigura un minimum de servicii.

                Noi asiguram aceleasi servici pentru toata lumea, de aia nu ajunge pentru nimeni, asa cum ar trebui, ca trebuie sa-ti cumperi si medicamentele prin spital.
                Last edited by mr.K; 11 May 2017, 09:14.

                Comment


                • Sau fac altfel: ma angajez pe un salariu de 100.000 de euro si dupa un an iau indemnizatia. N-are importanta ca pana la 30 de ani n-am muncit nici o zi in viata.

                  Comment


                  • Sau fac altfel: ma angajez pe un salariu de 100.000 de euro si dupa un an iau indemnizatia. N-are importanta ca pana la 30 de ani n-am muncit nici o zi in viata.
                    Succes in obtinurea acelui salar, avand in vedere CV-ul.

                    Banii aia nu sunt fictivi, se platesc taxe la ei. Numai pesedistii cred ca totul poate fi doar pe hartie, fara legatura cu realitatea.
                    Ca angajatele lui Livake de la DGASPC Alexandria.

                    Comment


                    • Pe acelasi principiu,unul care plateste la asigurarile de sanatate 1000 de lei lunar beneficiaza de fix acelasi lucru ca unul care da 75 de lei lunar acolo.
                      La cat dau eu, cand am nevoie si ma duc, mai platesc nu stiu ce care ori nu e inclus, ori nu mai e plafon, ori nu stiu ce. 20 de ani doar am platit. Cand am avut nevoie sa fac niste analize cica trebuie sa platesc nu stiu ce.
                      Eu zic ca e bine sa se verifice, sa se analizeze. Daca tu ai castigat timp de 2-3-5 ani 500.000/luna si platesti taxe pentru aia 500.000, sa beneficiezi de indemnizatia de 400.000/luna, dar nu in cazurile de mai sus. Te angajezi azi direct cu 500.000 si dupa un an ai nascut si iei indemnizatia de 400.000 sau ai avut 10 ani salariu minim pe economie si cand ai ramas gravida ti-a crescut cu 3000%. Asta nu e furt?
                      Last edited by Fanez; 11 May 2017, 09:27.

                      Comment


                      • Asta nu e furt?
                        Conform legii, deloc.
                        Numai la furat va sta capul.

                        Eu stiu ca pezedistii sunt comunisti si vor ca toata lumea sa castige cam la fel, numai ei sa fure.

                        Comment


                        • Banii aia nu sunt fictivi, se platesc taxe la ei.
                          N-am zis altceva. Doar salariul minim pe economie e fictiv, in mana se ia cel putin triplu.
                          Am zis ca un an platesc si eu taxe ca si cand as avea salariu 25.000 de euro, chiar daca real nu castig chiar atat, apoi beneficiez de indemnizatia vietii timp de doi ani.

                          Numai la furat va sta capul.

                          Eu stiu ca pezedistii sunt comunisti si vor ca toata lumea sa castige cam la fel, numai ei sa fure.
                          Cine striga "hotii!"?
                          Exact, hotii striga.
                          Last edited by Fanez; 11 May 2017, 09:32. Reason: Automerged Doublepost

                          Comment


                          • Pai nu mai sta, pune in aplicare ideea, cat mai ramane Livake la ideea ca nu plafoneaza indemnizatia.

                            Comment


                            • Fane, zi-mi si mie firma aia care te trece in acte cu minim pe economie, dar te plateste real cu 1000 de euro net, ca le platesc eu taxele la dublu minimului pe economie daca ma platesc cu 2000 de euro net
                              ps: si-n concordanta cu trendul actual de cinste si corectitudine, ma aliniez si eu curentului si promit sa nu calc prin firma respectiva, ca sa nu-i incurc cu conceptiile mele invechite...
                              Last edited by Seba; 11 May 2017, 09:38.
                              Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                              Comment


                              • Original a fost postat de Fanez
                                Cine striga "hotii!"?
                                Exact, hotii striga.
                                Originally posted by Fanez View Post
                                .... Asta nu e furt?
                                Exact!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google