Discutii despre orice, mai putin pe teme politice

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Eu cred ca e destul de clar ce vrea pezedeaua cu pragul ala de 200 de mii, pentru cei care nu inteleg, ar ajuta o schema sau ceva desenat.

    Tot logic e ca primarul, combinatorul principal intr-o primarie, sa nu raspunda de ce semneaza, toata raspunderea sa revina secretarului de consiliu.
    Probabil ca au vazut ca sunt prea multi primari anchetati.: Oprescu, Valcov, Olguta, Chereches, Nichita, Mazare... cred ca scriu pana maine daca ii caut pe cei de la comune.
    Last edited by mr.K; 26 May 2017, 15:19.

    Comment


    • Ete ca uitasem ca mai e si usr prin parlament. Vreo initiativa legislativa ceva?

      Comment


      • Majoritatea penala ar respinge orice initiativa.

        Comment


        • Originally posted by mr.K View Post
          ...
          Probabil ca au vazut ca sunt prea multi primari anchetati.: Oprescu, Valcov, Olguta, Chereches, Nichita, Mazare...
          Primari psd. Ceilalti, daca nu ne incurca sunt [i]lacrime [/]de curati.
          N-ai observat? Daca esti primar psd, orice semnezi, orice proiect aprobi, orice program ai e abuz in serviciu, #lapuscarie.

          Comment


          • Mda, pezedeaua e aia defavorizata. Pinalti e deja la puscarie, Valcov, cu tablourile si banii prin pereti, e acasa. Oprescu-tot acasa. Gagica-sa e mare manager de spital.

            Presedintele PSD, Liviu Dragnea, a declarat joi, la Romania TV, referitor la impozitul pe venitul global, ca Guvernul s-ar putea sa ia decizia sa nu mai foloseasca consultanti fiscali si sa amane cu un an introducerea deducerilor pe baza de chitante, perioada in care sa se informatizeze administratia.
            Nu 1 an, Livake, vreo 5 ani va ia sa implementati sistemul. Asta, daca aveti oameni pregatiti.
            Cum nu aveti profesionisti, va trebuie mai multi ani.
            Iar dupa ce-l implementati, o sa constatati ca nu merge, pentru ca efectiv nu ai cu cine, populatia Romaniei in majoritatea ei habar nu are de deduceri, ca trebuie sa declare venituri, sa plateasca impozite.
            Ei stiu ca trebuie sa le dea statul, nu sa le ia. Asa ca, vor merge cu totul la negru.

            Cand e ceva de bine, o spun.

            Cei 9 plătiţi regeşte pentru (ne)promovarea turismului.
            Şefii celor nouă birouri externe de turism ale României păreau nemuritori în funcţie. Asta până zilele trecute când Ministerul Turismului a decis să le desfiinţeze. Reprezentantul statului român la New York, de pildă, ocupă acest post de aproape un sfert de veac, cu un salariu lunar de 3.500 de dolari. La rândul său, şeful biroului din Moscova bifează 16 ani de mandat, timp în care a experimentat şi coincidenţa de a fi angajata unei firme care a colaborat ani de zile cu autoritatea română de turism.
            Oricum erau niste cheltuieli inutile, nu ne-au invadat turistii.

            Şefii celor nouă birouri externe de turism ale României păreau nemuritori în funcţie. Asta până zilele trecute când Ministerul Turismului a decis să le desfiinţeze.  Reprezentantul...


            Tare!

            fostul deputat psd sebastian ghita a fost eliberat, in serbia, dupa ce a platit cautiunea stabilita de instanta sarba.
            Last edited by mr.K; 26 May 2017, 16:35. Reason: Automerged Doublepost

            Comment


            • Originally posted by mr.K View Post
              Mda, pezedeaua e aia defavorizata...
              Nu, e doar rivala. E aia incomoda care ne impiedica sa acaparat puterea, sa ne luam tara inapoi, ca e a noastra, noi ne-am insusit-o primii.
              Ma repet, toti ailalti sunt curati lacrima.

              Comment


              • eu zic sa schimbati numele threadului in cafenea politica, ca m-am acrit de mult de ce va trece voua prin cap.
                poate mai au unii si alte idei de dezbatut, nu numai "binele tarii".
                singurul bine care se intrevede pe o perioada de vreo 50 de ani ramane "bine am face sa plecam de aici"

                partea nasoala, ba chiar de nesuportat, e ca, daca plecam, "acolo" trebuie sa muncim. e singurul motiv pentru care romania nu se va depopula,
                ba dimpotriva, vor veni si cei plecati inapoi.
                Last edited by B997NDL; 26 May 2017, 17:46.

                Comment


                • Originally posted by B997NDL View Post
                  ...
                  poate mai au unii si alte idei de dezbatut...
                  Nu-i cenzureaza nimeni. E o tara libera (inca).

                  Comment


                  • ba dimpotriva, vor veni si cei plecati inapoi.
                    Pezedeaua le va da ajutoare.

                    Comment


                    • Salut, vad ca 99% din discutiile din ultima vreme din aceasta sectiune sunt despre politica, propun sa facem un thread separat cu nume sugestiv.

                      Comment


                      • Cine te impiedica sa-l faci? Chiar asa sa se numeasca: "sugestiv".
                        Mai bine ii zicem: "PIMP - intoxicari noi si vechi."

                        Comment


                        • Mie nu prea-mi place politica, te las pe tine

                          Comment


                          • Cui ii place politica?

                            Originally posted by mr.K View Post
                            Nu 1 an, Livake, vreo 5 ani va ia sa implementati sistemul. Asta, daca aveti oameni pregatiti.
                            Cum nu aveti profesionisti, va trebuie mai multi ani.
                            A fost guvern de profesionisti, recte tehnocrati. Au facut ceva intr-un an? Cati ani le-ar fi trebuit?
                            Astia au facut intr-o luna ce n-au facut aia un an intreg.

                            Eu cred ca asta s-a intamplat ca n-au fost profesioniosti. Daca ar fi avut oameni pregatiti (ca tehnocratii) le-ar fi trebuit 5 ani sa nu faca atat nimic cat au facut profesionistii mei (adica tot atata paguba).

                            "Vrem tara inapoi!" - cu cat mai inapoi cu atat mai bine (altfel ne pleaca stapanii si nu mai avem cui sa slugarim, doar suntem tara de minioni - in cautarea stapanilor carora sa le fim sclavi).

                            Originally posted by mr.K View Post
                            Majoritatea penala ar respinge orice initiativa.
                            Prin urmare, ce rost are sa mai avem?

                            Originally posted by mr.K View Post
                            ... furtul sub o anumita suma va fi dezimcriminat. Halal guvern....
                            Rezultatele acestei intoxicari:
                            Un bărbat înarmat cu un pistol a amenințat o angajată a unei bănci din Sectorul 4 al Capitalei să-i dea o sumă de bani, după care a fugit, informează, joi, Biroul de presă al Poliției Capitalei....
                            ...Prejudiciul în această cauză urmează să fie stabilit, precizează sursa citată.
                            sursa
                            Prejudiciul a fost stabilit. Banca a declarat ca e vorba despre 69.000 de lei. Fiind sub 200.000, respectivul scapa fara griji si cu banii in buzunar. Nu e caz penal (zice PIMP).
                            Şuţii pun stăpânire pe oraş!
                            Furturile din poşete sau buzunare s-au înmulţit uluitor.
                            sursaCine o fi batut toba ca furtul sub 200.000 de lei nu mai este ilegal si ca nu faci puscarie daca furi sub 2 miliarde? Pe unii ar putea sa-i deranjeze acest adevar.

                            Nici asta nu trebuie sa stie oricine.

                            Poate ar fi bine sa stim macar atat.
                            Last edited by Fanez; 26 May 2017, 22:30. Reason: Automerged Doublepost

                            Comment


                            • pastile , pastile !!!

                              a dracu' ce jemcheri "e" dacii !!! noroc de ei ca ma "e" civilizatie in lume ! "a" deschis ochii la toate popoarele !

                              da japonezii unde "era" atunci? americanii, nemtii??? a dracu chineji! cred ca le confectionau capu' de lup si le "exporta" in Dragon pe miere de albine la troc...

                              noroc de daci ca altfel toti ar fi avut chelia lu' base. aia e de la Traian ,nu? ce identitate de popor mai aveam acu' fara mustata lui tovarasu Dragnea ?


                              lasati prostiile si puneti osu' la treaba cum au facut nemtii, japonezii si americanii timp de cateva generatii si apoi culegeti roadele muncii voastre , nu cautati urmatorul "smen" si alt "tun" , inca un contract cu statul sau o regie autonoma calduroasa cum v-ati invatat. miliardari de carton si baroni locali , copii de bani gata ai fostilor securisti si activisti de partid. lipitori nesimtite ,paraziti leprosi si trantori nenorociti ce sunteti.

                              Originally posted by IancuMIC View Post

                              Oricum am inteles ca esti impotriva faptului ca multinationalele trebuie sa plateasca impozit pe profit in tara unde il produc; nu esti singurul.
                              De aia nu cred sa ne mai revenim, pentru ca trebuie sa stam cu capu' plecat; ca l-am votat pe iliescu in '90 si pentru ca puneti=intre afacerile unei multinationale si contrabanda.
                              eu? nu. nu am lucrat si nu lucrez in nici o multimationala si nici nu intentionez.

                              si nu de aia nu ne revenim. ci pentru ca desi cautam vinovati mari in jurul tarii noastre , ei is mici , alesi de noi si chiar sustinuti in continuare de unii dintre noi.
                              Last edited by Costi-bc; 26 May 2017, 23:35. Reason: Automerged Doublepost
                              o/____\o
                              (i)
                              .........

                              Comment


                              • Originally posted by Costi-bc View Post
                                pastile , pastile !!!...
                                Sa-i dea cineva pastilele repede. Dupa postarea asta se vede cat ii lipsesc.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google