Discutii despre orice, mai putin pe teme politice

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pensate la lampa cu benzina, efectul este de durata.

    Trimis de pe al meu K013 folosind Tapatalk
    „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

    Comment


    • Ce-mi place mie forumul asta!
      Dupa ce ca toti sunt cei mai buni soferi de pe planeta, se pricep la fotbal si politica (ca orice roman ce se respecta, de altminteri...), agricultura, cauciucuri, uleiuri de toate felurile, economie si psihologie... acum exceleaza si in ceea ce priveste PSI si tot ce-i legat de ISU.
      Voi va mai suportati, mah?
      If it ain't broke, don't fix it!

      Comment


      • Ce mo, cum sunt cotele Dunarii de stai cu geana pe posturi? )))
        Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

        Comment


        • Sunt geana dăcât pe tine, mah. Te asteptam sa-mi pici pe volé.
          If it ain't broke, don't fix it!

          Comment


          • Originally posted by Niki View Post
            Ce-mi place mie forumul asta!
            Dupa ce ca toti sunt cei mai buni soferi de pe planeta, se pricep la fotbal si politica (ca orice roman ce se respecta, de altminteri...), agricultura, cauciucuri, uleiuri de toate felurile, economie si psihologie... acum exceleaza si in ceea ce priveste PSI si tot ce-i legat de ISU.
            Voi va mai suportati, mah?
            Ai uitat sa zici ceva de forumul asta: si cei mai buni moderatori din galaxia forumurilor, fini cunoscatori ai naturii umane (in plus fata de ce stie un membru obisnuit: soferi, futbol, politica oloiuri...).

            Nu tre' sa fii expert sa tragi o concluzie ca daca ISU a fost in control la cotetul ala cu incendiul, INAINTE DE INCENDIU, cine e principalul vinovat?
            Ca de fost, ISU a fost acolo inainte, dar se musamalizeaza.

            Trag concluzia ca aia au murit doar ca sa dea ocazia unora sa poata schimba guvernul.
            Last edited by mr.K; 4 November 2015, 19:39.

            Comment


            • Originally posted by mr.K View Post
              [...]
              Sper sa urmeze aia de la ISU-principalii vinovati.
              ca daca ISU a fost in control...
              Tipic, dam cu pumnu' apoi intrebam ce s-a intamplat.

              Dar DACA atunci cand POATE o fi fost ISU in control, aia erau in ordine?
              Last edited by Niki; 4 November 2015, 19:40.
              If it ain't broke, don't fix it!

              Comment


              • Ai vazut caz sa dai spaga si sa nu fii in ordine? Doar ca noaptea cu pricina i-a prins in dezordine.
                Inainte, erau in ordine. Aveau 3 stingatoare. D'alea mici.

                Daca
                a fost ISU acolo inainte, o sa se afle in curand.



                "În contextul tragicului eveniment petrecut în data de 30.10.2015, în sensul identificării obiectivelor care au destinație de alimentație publică (baruri, cluburi), care nu figurează în evidența Inspectoratului pentru Situații de Urgență „Dealul Spirii" București-Ilfov, solicităm sprijinul tuturor cetățenilor pentru a ne informa despre existența unor astfel de clădiri/amenajări aflate pe teritoriul municipiului București și județului Ilfov. Această măsură este necesară pentru a întreprinde acțiunile specifice de verificare a îndeplinirii normelor de securitate la incendiu conform prevederilor legale.
                Asta suna cam a neputinta de a controla sistemul. Deci sa-i informeze populatia, despre ce nu au ei in evidenta.
                Pai sa puna evidentele la dispozitia populatiei, sa nu sun degeaba si pentru obiectivele ce sunt deja in evidenta ISU.
                Last edited by mr.K; 4 November 2015, 19:47.

                Comment


                • K-ule, nu stii multe lucruri, crede-ma. Mai e unul acum, la televizor, Tolontan cica se intituleaza (mie imi suna numele a ceva "jurnalism" sportiv), care, la fel ca tine, isi da cu parerea despre sistem, ca un veritabil cunoscator, si afiseaza niste statistici absolut eronate, ca sa nu zic rau intentionate.
                  If it ain't broke, don't fix it!

                  Comment


                  • Pai bine mo, io zic sa penalizezi, dupa aprecierea ta, cu ban sau cartonase alunecarile gramaticale, sigur n-ai mai avea ce modera ))

                    Si cine stie multe? Sau cine stie adevaratele dedesubturi?
                    Ca si-a dat Ponta demisia, nu e neaparat si benefic, iar ne cresc preturile pentru ca euro creste.
                    Nimic in Ro nu e curat, si in mediul privat troneaza nepotismul ridicat la rang de arta, la stat sunt salarii mici.
                    Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                    Comment


                    • Originally posted by 827sam View Post
                      Pai bine mo, io zic sa penalizezi, dupa aprecierea ta, cu ban sau cartonase alunecarile gramaticale, sigur n-ai mai avea ce modera ))
                      Nu te infierbanta, pisi, ca-ti creste tensiunea!
                      If it ain't broke, don't fix it!

                      Comment


                      • De vreun an sunt rece ca gheata
                        Problema e cu Ponta, cine dreacu vine ? Ia ziceti voi ))
                        Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                        Comment


                        • Mistar Ca.
                          Daca avem presedinte de la Sibiu, de ce n-am avea si premier de la Iasi?!
                          If it ain't broke, don't fix it!

                          Comment


                          • Premier de la Iasi am avut, sa mai puna si de la Teleorman.

                            Niki, statul are bunul obicei sa-si apere institutiile considerate de incredere de catre populatie. Acum, n-o sa distruga increderea oamenilor in pompier, nu? Asta salveaza vieti, nu? Sau, le poate lua, indirect.
                            Dar, cu ISU si cu Biserica, inainte.

                            K-ule, nu stii multe lucruri, crede-ma.
                            Daca le stii tu, imi e suficient.

                            Singurii care stiu tot sunt aia de la SRI,dar informatia e folosita de altii.


                            Ca si-a dat Ponta demisia, nu e neaparat si benefic, iar ne cresc preturile pentru ca euro creste.
                            Perfect adevarat ce zici. Si am dovezi ca nu suportam personajul. Dar cateva politici economice au dat roade.
                            Acum, bugetul pe 2016 nu avem. Unele ministere vor incapea pe mana altor spagari.
                            Personal, Banicioiu era unul din ministrii care mi-au placut cu tot cu fata aia a lui. A reusit sa mai astupe gaurile prin care se scurgeau banii din sistem.
                            Last edited by mr.K; 4 November 2015, 20:28.

                            Comment


                            • De la TR vezi ca s-ar putea sa fie cu ghinion...

                              Las-o asa cum a cazut, ai inteles ce era de inteles, dar iti place s-o intorci impotriva evidentelor. Duci discutiile in derizoriu.
                              If it ain't broke, don't fix it!

                              Comment


                              • Tu duci discutiile departe de problema.
                                Se rezuma simplu: a luat sau nu spaga ISU ca sa lase in pace sandramaua aia sa functioneze 10 luni?
                                Daca tot nu stiu eu multe, poate stii tu.
                                Asta, ca sa pot dormi la noapte.

                                Mai e unul acum, la televizor, Tolontan cica se intituleaza (mie imi suna numele a ceva "jurnalism" sportiv), care, la fel ca tine, isi da cu parerea despre sistem
                                In urma anchetei lui Tolontan s-a deschis dosarul "gala Bute".
                                Tot ce a zis cu mult inainte, s-a probat ulterior.

                                Daca el doar isi da cu parerea, eu spun ca noi, de aici, ne jucam cu pistoalele cu apa.
                                Last edited by mr.K; 4 November 2015, 20:52. Reason: Automerged Doublepost

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google