Discutii despre orice, mai putin pe teme politice

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nici macar de baut nu ne da.
    Bautura o cumparam noi cu banii din ajutorul social de la pesedeu.
    Last edited by Fanez; 31 May 2017, 21:50.

    Comment


    • Originally posted by IancuMIC View Post
      Nu urmariti, French Open?
      N-am avut timp, din păcate, iar în zilele următoare nu se întrevede vreo schimbare în programul meu.
      Soția a mai vizionat câte ceva...
      M-am născut cu prea puține degete mijlocii în raport cu lumea în care trăiesc.

      Comment


      • E relaxant oricum sa vezi niste meciuri de tenis la acest nivel; mai ales dupa ce vii de la munca.
        "Politica" de pe topicul asta ma scarbeste; ma scuzati, ca n-am fost prea elegant. Ma intelegeti...
        Last edited by IancuMIC; 31 May 2017, 22:19.
        Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

        Comment


        • Azi am venit în Timișoara, sa vizitam Muzeul de Arta (expoziție egipteana și masca lui Tutankamon) și am constat ca este închis în perioada 1-5 iunie.

          Comment


          • @aris86 genial. Care-i cea mai propice perioada sa inchizi un muzeu? Atunci cand au oamenii timp sa-l viziteze
            @aris86 mergi la muzeul banatului (padurea verde)...iti faci putin loc printre gratare, mici si manele (asta se intampla vis-a-vis de el)...si te bagi in muzeu. Este fain (sper sa fie deschis...)

            Comment


            • Ideea este alta, în Cluj, Oradea, Alba - Iulia sunt evenimente în aceasta perioada, pe când în Timișoara majoritatea sunt închise, inclusiv farmacii (un plus d.a.p.d.v.). Ne-am plimbat un pic prin centru, o sa plecam spre București mai pe seara.

              În Arad, de aseară a început raliul Aradului, pe când în Timișoara, ioc evenimente, a citit prin centru ca evenimentele încep din 5 iunie.
              Last edited by aris86; 1 June 2017, 13:43. Reason: Automerged Doublepost

              Comment


              • Primarele timisoarei nu da banii pe prostii (evenimente, concerte etc) ca alti primari pezedisti.

                Comment


                • Fanez...totusi...esti platit la numarul de postari sau cuvinte?

                  Comment


                  • Originally posted by Kojak View Post
                    Ce gândire de vidanjor ai, mai refulezi mult?!



                    ...............
                    Keep walking...

                    Comment


                    • Originally posted by bolovan View Post
                      Fanez...totusi...
                      Pai nu asa trebuie facut? Ne trebuie noua luminite, beculete, evenimente, concerte, prostii d-astea? Bani cheltuiti aiurea (furati ar zice unii). Asta in cazul in care sunt organizate de vreun primar psd. Cu banii aia puteam face... drege... noi nu, ii dam pe "evenimente". Curata risipa.
                      Uite un exemplu: http://ziarulunirea.ro/primaria-blaj...-copii-423854/
                      Pai de asta ne arde noua?
                      Alt exemplu: http://m.libertatea.ro/ultima-ora/ev...e-2017-1857075
                      Nu zic bine aia care zic ca noi n-avem nevoie de asa ceva? Muuoooaaama ce de mai alea-alea se puteau face cu banii astia... Cum azvarle primaria cu banii mei ...
                      Dupa unii (desigur, nu din orasele respective) astia sunt bani cheltuiti aiurea ca sa fure primarele.

                      Comment


                      • Nea Fane, n-ai obosit, bre?
                        Mai lasa bre politichia asta si relaxeaza-te; sau asta te relaxeaza?
                        Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                        Comment


                        • Am zis ce-am avut de zis.

                          Comment


                          • Originally posted by bolovan View Post
                            Fanez...totusi...esti platit la numarul de postari sau cuvinte?
                            Nu, e "platit" sa faca degeaba umbra pa pamant.

                            Comment


                            • Nea kojak, mai lasa bre atacurile astea; ai doua posturi in care ataci aceiasi persoana.
                              Se vede cat de colo, ce doresti defapt sa spui.
                              Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                              Comment


                              • Originally posted by Fanez View Post
                                N-am inteles ce-ai vrut sa scrii
                                Originally posted by IancuMIC View Post
                                Se vede cat de colo, ce doresti defapt sa spui.
                                Nu e atac la persoana, e o simpla...opinie.

                                Omu' n-a inteles din prima, am zis sa incerc sa fiu mai explicit.

                                Apropos, nea Iancu, vezi ca, Kojaj se scrie cu K - MARE.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google