Discutii despre orice, mai putin pe teme politice

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Iar "legiferatorii" nu sunt in stare sa gaseasca o solutie. Exact ca legea care zice: "daca plimbi cainele trebuie sa cari dupa tine matura si faras". Nu era logic si simplu sa zici: "esti obligat sa aduni in urma lui, te descurci cum faci asta"?

    Comment





    • Autorităţile din Oradea au luat o decizie radicală, în încercarea de a le oferi turiştilor şi locuitorilor un oraş cochet şi curat. Trebuie să dispară magazinele second-hand, casele de amanet şi sălile de jocuri din zona istorică a oraşului.

      Reabilitat cu zeci de milioane de euro, centrul istoric din Oradea atrage anual sute de mii de vizitatori. Cei mai mulţi bani, folosiţi inteligent, au venit din fonduri europene.

      Oradea a devenit un punct de atracţie important, în vestul României, după ce autorităţile au luat exemplul unor oraşe inteligente din Occident.
      Un exemplu de urmat.

      Comment


      • Centrul Oradei..
        Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

        Comment


        • Frumos.
          Multumim.
          ...
          De ce nu folosesti optiunea gestiune atasamente? Arata mai bine pagina cu poze incarcate astfel si ocupa un spatiu mai mic.
          Last edited by IancuMIC; 8 October 2017, 16:00.
          Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

          Comment


          • Eu folosesc tapatalk si.mi este mai usor asa.Daca e musai voi folosi "gestiunea atasamentelor",nu- bai din partea mea.
            Last edited by micutzu666; 8 October 2017, 11:22.
            Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

            Comment


            • Oradea... orașul pe care-l iubesc cel mai mult din toată România. Am fost în urmă cu o lună și jumătate chiar pe „Corso” (zona vizată de acea interdicție), unde nu mai fusesem din 1990, și mi-a plăcut foarte mult cum arată, chiar dacă mai sunt încă clădiri a căror reabilitare încă nu s-a finalizat. Ar fi putut totuși să păstreze vechiul pavaj, care era mult mai frumos decât cel actual.
              M-am născut cu prea puține degete mijlocii în raport cu lumea în care trăiesc.

              Comment


              • ... orașul pe care-l iubesc cel mai mult din toată România.
                Pai, ai fost in toate?

                Comment


                • Va veni și în Iași la vară să se plimbe cu tramvaiul ITB 100, să bea sifon și să vadă orașul.

                  Comment


                  • Originally posted by mr.K View Post
                    Pai, ai fost in toate?
                    Evident ca nu. Am umblat cam prin toate zonele tarii, cu exceptia Moldovei. Asa s-a nimerit ca pana in prezent n-am avut prilejul ocaziei de a vizita aceasta zona. Bineinteles ca in afirmatia mea m-am referit la partea din Romania pe care o cunosc deja.
                    M-am născut cu prea puține degete mijlocii în raport cu lumea în care trăiesc.

                    Comment


                    • Apartament plin in adevaratul sens al cuvantului cu gunoaie, adunate de un debil psihic ca altfel nu-l pot cataloga.

                      Sa ai un asemenea vecin , te-ai "scos" , nici daca vrei sa vinzi apartamentul nu ti-l mai cumpara nimeni, ca se afla de situatia creata de acel individ.

                      Va dati seama ca nici daca ar face curat luna cei de la salubrizare si sa zicem ca individul ar inceta sa mai colecteze gunoi , mirosul este deja impregnat in pereti , va dura ani de zile pana cand va disparea acea "aroma" specifica de ghena de gunoi. Oribil.

                      http://stirileprotv.ro/stiri/bizar/t...a-resturi.html
                      sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                      Comment


                      • Aviz fumătorilor. Am avut ghinionul să am niște vecini 2-3 care închiriau un apartament și care erau fumători înrăiți. Fumul a pătruns în tencuială la ei. Și când erau indivizii plecați 3 luni în vacanță și lăsau geamurile deschise, eu nu puteam aerisi din cauza duhorii ce venea din camera lor. Ca să scape de puturoșenia țigărilor, apartamentul lor a trebuit renovat de proprietar până la glet.

                        Comment


                        • Si totusi, cine nu doreste ca Romania sa aiba o arena de tenis, unde sa putem vedea un turneu ATP?

                          Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                          Comment


                          • eu nu stiu de ce se agata de aia... e si inghesuita, nu exista posibilitati de extindere, e si veche etc
                            tiriac nu are bani sa faca una noua? dar de plictiseala probabil sau vreun interes imobiliar da in judecata bnr?

                            Comment


                            • Pai, eu vad ca Tiriac doreste ca arenele să revină la Ministerul Sportului, nu sa cumpere el spatiul ala.
                              Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                              Comment


                              • Probabil ca Titiac a dat spaga unuia de la ministerul sportului, ca sa i le concesioneze pe 99 de ani lui, la pret de dumping.
                                Decat s amai bage ministerul zeci de milioane intr-o arena folosita o saptamana pe an, mai bine strangem bani si ne facem circuit de F1, cu posibilitate de a gazdui si alte competitii cu motor.
                                Expunerea F1 ar fi mare, cine naiba se uita la TV la un turneu ATP cu premii mici? Romanii si atat.
                                Last edited by mr.K; 10 October 2017, 12:48.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google