Discutii despre orice, mai putin pe teme politice

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by meticulosul View Post
    Si ca dovada ca imi place in Iasi,chiar joi am fost....[ATTACH]522667[/ATTACH][ATTACH]522668[/ATTACH][ATTACH]522669[/ATTACH]
    ce influenţe leşeşti (poloneze)... se vede că erau vecini la un moment dat.

    Comment


    • Eu văd o diferență. Dna vacă de Iași este curată, spălată, toaletată. Albul petelor este alb ca în reclamele detergenților de rufe. Așa se poartă damele de oraș cu tradiție.

      Comment


      • si isi mentine banda, nu intra aiurea fara semnal, ca vacile de bucuresti cu suvuri.

        Comment


        • doar ca e vaca de anglea

          Comment


          • Eu am intalnit animale pe strada in multe orase mari din Romania.

            In cel mai mare sat din Romania, Bucuresti, se cresc vacile chiar in oras, sector 3.
            Omul gospodar se descurca in orice situatie. Daca n-are bani, creste in batatura vaci si tot felul de oratanii. Mai grav e atunci cand nu locuieste intr-o margine de sat, ci taman in buricul Capitalei
            Last edited by mr.K; 29 October 2017, 09:37.

            Comment


            • Motor 0.9 tce dacia renault sandero mcv2 stepway 2012 2017
              https://www.olx.ro/oferta/motor-0-9-...7-ID9xRCf.html Poate este cineva interesat!

              Comment


              • Mi-a placut una auzita zilele trecute. Cica timisorenii fac bancuri cu olteni, ca sarbii sunt aproape si le e frica.
                Asa e?

                Care este cea mai săracă localitate din România şi care este cea mai bogată?
                Last edited by mr.K; 31 October 2017, 08:58. Reason: Automerged Doublepost

                Comment


                • Originally posted by Cherubino View Post
                  Fiindcă am o slăbiciune pentru mașinile roșii, mi-am comandat o machetă de Volkswagen Beetle roșu la scara 1:24...
                  In sfarsit a sosit!
                  23031530_764477200427281_2746594964665127731_n.jpg
                  M-am născut cu prea puține degete mijlocii în raport cu lumea în care trăiesc.

                  Comment


                  • Foarte frumoasa.

                    Comment


                    • Multumesc, mr.K.
                      Problema grava este ca am uitat sa intreb la Vocea Clientului de o macheta de Logan 2.
                      Pfoaaa...ce amnezic am devenit.
                      M-am născut cu prea puține degete mijlocii în raport cu lumea în care trăiesc.

                      Comment


                      • @Cherubino dementiala...de unde ai comandat?

                        Comment


                        • Am gasit-o cu totul intamplator pe okazii.ro. Initial cautasem una similara, dar careia sa i se deschida si capota motorului si portbagajul, am si gasit-o pe vitrinacumachete.ro, dar acolo era doar cu titlu de prezentare si nu putea fi comandata, cel putin momentan (avea si alta culoare, dar asta n-ar fi fost o problema). Prin urmare m-am multumit si cu asta, careia i se deschid doar portierele.
                          Vanzatorul de pe okazii are numele de utilizator lamgf si este din Bucuresti. Eventual poti sa-l intrebi daca mai are cumva una.
                          M-am născut cu prea puține degete mijlocii în raport cu lumea în care trăiesc.

                          Comment


                          • Originally posted by mr.K View Post
                            Mi-a placut una auzita zilele trecute. Cica timisorenii fac bancuri cu olteni, ca sarbii sunt aproape si le e frica.
                            Asa e?...
                            oltenii sunt mai multi in timisoara decat banateni in tot banatul. de astia le e mult mai frica decat de sarbi; sarbii au incercat sa ia timisoara acum vreo 80 de ani, dar s-au lasat, in schimb, oltenii inca mai vin si-n zi de azi
                            Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                            Comment


                            • La Iasi vin (si nu mai pleaca) fratii nostri, de peste Prut. Prima data in vizita, prin mall-uri, apoi isi fac si buletin, si pasaport.
                              Acu', nu stiu care e de plans, Timisoara cu oltenii, sau Iasul cu moldovenii.

                              Comment


                              • Din Iasi, "localnicii" emigreaza la Bucuresti. Eu zic ca Bucurestiul e de plans cu Iesenii.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google