Discutii despre orice, mai putin pe teme politice

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • mai greu. traditia franceza cere asta ... cred ...
    o/____\o
    (i)
    .........

    Comment


    • Pe cei care au reușit să dea jos bateria de pe Logan îi invit la operă... să-l vadă în acțiune pe „adevăratul” Cherubino, nu pe cel de pe forumul loganiștilor.

      M-am născut cu prea puține degete mijlocii în raport cu lumea în care trăiesc.

      Comment


      • Originally posted by Costi-bc View Post
        stii ce greu se da bateria jos la logan ? trebuie T de 13 sau clichet cu prelungitor. plus borne dificil de desfacut. au modificat ceva la L2 fl ?
        ai dreptate. de dat jos a dat-o prietenul meu, dar am renuntat s-o pun singur la loc.
        am pus bornele, dat triunghiul ala de metal, no way. ma duc la service.
        mi-am gasit scuza ca vreau s-o mai pun pe redresor.

        Originally posted by Cherubino View Post
        Pe cei care au reușit să dea jos bateria de pe Logan îi invit la operă... să-l vadă în acțiune pe „adevăratul” Cherubino, nu pe cel de pe forumul loganiștilor.

        https://operavision.eu/en/library/pe...00455033ratis#
        mai bine ne invitai la concitadinul tau Guta.
        Last edited by B997NDL; 6 November 2017, 22:33. Reason: Automerged Doublepost

        Comment


        • Originally posted by B997NDL View Post
          mai bine ne invitai la concitadinul tau Guta.
          Doamne-ferește!
          Și a-propos de Guță, să știi că mi-a fost coleg la școala de șoferi (și nu numai el, ci și iubita lui din acel moment- naiba știe cum o chema- oare Cristina, cumva???????- era una blondă cu fața dată cu glet), dar numai vreo două săptămâni, că după aia n-au mai venit.
          Nu știu de ce au venit la școală, că el are permis de multă vreme, am impresia că ea făcea de fapt școala și el venea să-i țină de urât. Oricum, completa și el cele trei teste pe care instructorul ni le dădea în fiecare zi, dar mai mult de 17-18 puncte n-a scos la niciunul. În rest, era amuzant cu el în sală, că se comporta ca un bufon.
          M-am născut cu prea puține degete mijlocii în raport cu lumea în care trăiesc.

          Comment


          • si defapt nu e un bufon ? e un domn adevarat ? o somitate care merita respectata ?
            o/____\o
            (i)
            .........

            Comment


            • Originally posted by Costi-bc View Post
              si defapt nu e un bufon ?
              Ba da, este. Și s-a comportat ca atare...
              M-am născut cu prea puține degete mijlocii în raport cu lumea în care trăiesc.

              Comment


              • Originally posted by Costi-bc View Post
                si defapt nu e un bufon ? e un domn adevarat ? o somitate care merita respectata ?
                bufon-nebufon, si facut el un drum in viata (si inca ce drum !), plecand din saracie lucie ?!
                bravo lui.

                Comment


                • e de apreciat ca prin forte proprii si fara sa incalce legea prea mult. altfel inbogatirea nu valoreaza o para chioara.
                  o/____\o
                  (i)
                  .........

                  Comment


                  • acel "prea mult" de la final strica totul. altfel era un post haios rau cum mama dracu n-a incalcat legea prea mult? a declarant asta vreun venit la fisc? a avut, ce-i drept, o singura abatere, din pct asta de vedere, dar a repetat-o pana a ajuns milionar in euro. si merita apreciat pt asta? si pt ca "muzica" lui te dezvolta intelectual, asa-i? da-I dracu pe doors, pink Floyd, niste retardati...
                    Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                    Comment


                    • Originally posted by Seba View Post
                      ...da-I dracu pe doors, pink Floyd, niste retardati...
                      Nici nu mai cutez sa am curajul de a indrazni sa mai pomenesc de Monteverdi, Vivaldi, Handel, Mozart, Rossini, Verdi, Puccini, Beethoven sau Wagner...
                      M-am născut cu prea puține degete mijlocii în raport cu lumea în care trăiesc.

                      Comment


                      • BIne ca n-ai zis si Paganini, Bach...
                        Puteai sa zici si despre Merlucius, preferatul lui Costi Ionita (sau ionut Costita, ca nu mai stiu...)
                        Last edited by Fanez; 8 November 2017, 10:08.

                        Comment


                        • Originally posted by Seba View Post
                          acel "prea mult" de la final strica totul. altfel era un post haios rau cum mama dracu n-a incalcat legea prea mult? a declarant asta vreun venit la fisc?
                          sa fim seriosi, 90% dintre romani sunt evazionisti. sa-mi arati si mie pe cineva care are apartamenrul inchiriat si plateste impozit.
                          nu mai zic ca nimeni in situatia lui n-ar declara "dedicatiile de la nunti"
                          noi romanii am fost mereu cinstiti cand eram obligati si n-aveam alte optiuni.
                          oricare in locul lui ar sfarsi facand la fel, si asta nu e la noi, e peste tot in lume.
                          cauta sa vezi cati rapperi au avut probleme. Steffi Graf a avut mari probleme. cancelarul germaniei la fel.
                          si pana la urma de ce sa dau impozit ? ce favoruri imi face statul pentru asta ?! ca sa aiba ei de unde fura ?
                          mai bine evazionist decat hot de o mie de ori. ca evazionist nu vrei sa dai din banii munciti de tine ca statul sa huzureasca.
                          sunteti cinstiti fiindca sunteti fortati, daca era pe declaratii, liber profesionisti sau pfa-uri uitati cum sta treaba cu impozitul.
                          cat despre muzica lui, chiar nu conteaza ce canta daca vinde. asta e democratia. daca iti vinzi marfa, esti bogat.
                          sunt sigur ca acasa ascultati numai "paganini zonda", vorba lui Fane.
                          il rupe Fane pe bach la petreceri. se plang toti ca miroase tot blocul a mici si ca urla Bach in difuzoare, lasati-o dracului si nu mai fiti farisei.

                          Comment


                          • Originally posted by B997NDL View Post
                            ...sa-mi arati si mie pe cineva care are apartamenrul inchiriat si plateste impozit.
                            ...
                            si pana la urma de ce sa dau impozit ?
                            ...
                            il rupe Fane pe bach la petreceri. ...
                            1. Frati-miu.
                            2. Daca ai plati impozitele si n-ar mai fi evaziune deloc, n-ai mai putea sa te vaiti ca n-are statu' bani de salarii si pensii ... sau de alte infrastructuri si investitii. Sau ca nu colecteaza anafu' cat ar trebui. De ce te-ai mai plange?
                            3. Si pe Boccherini.

                            Comment


                            • Originally posted by Fanez View Post
                              ...
                              Puteai sa zici si despre Merlucius...
                              Eh... uite ca asta mi-a scapat.
                              Mea culpa!
                              M-am născut cu prea puține degete mijlocii în raport cu lumea în care trăiesc.

                              Comment


                              • Eu platesc impozit Si ma intreb pentru ce? Doar ca dragnea sa-si mai termine o vila, ca Tariceanu sa-si mai cumpere o motocicleta...si sa-si plateasca trepadusii care dau limbi in partea dorsala marilor conducatori iubiti, aceasti vajnici soltati ai luptei proletare...continuatorii PCR-ului....
                                Sincer...as scoate PSD-ul, ALDE si PNL-ul in afara legii...si retrage dreptul de a ocupa ori ce functie in domeniu public...ei sau familiile lor...

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google