Discutii despre orice, mai putin pe teme politice

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Vecine,120 la ce inaltime?[emoji2]
    Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

    Comment


    • pe lat sau pe lung ? pe lat am foarte mult. tocmai ma uitam ca nu mai am geaca de iarna. am pana in 6 ani si sunt in crestere, trebuie sa schimb hainele in fiecare an.

      Comment


      • Amarat esti![emoji38]
        Si asa dureaza luni de zile o comanda..s au gandit sa o faca mai mare.
        Înca o lovitura pentru Guvern. Dacia intra în greva.



        Ai bani,te vede lumea.n Cora![emoji38]
        Last edited by micutzu666; 3 November 2017, 15:39. Reason: Automerged Doublepost
        Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

        Comment


        • Originally posted by B997NDL View Post
          @Costi. si cum fac asta in cazul bateriei ?! stii cum e sa stai sa te uiti la ea ca nu mai pleaca ? si chiar daca esti in bucuresti sa-ti spuna toti ca n-au cabluri sa te ajute ? noroc cu fratele meu de beutura. sunt rarisimi "prieteni" care chiar iti sunt prieteni si ies din zona de confort pentru tine.
          atunci iti dai seama cat inseamna asta si pentru cine s-o faci la randul tau.

          LE. ai zis o vorba cat o mie... ceri unui moldovean sa dea un chil de rachiu pentru asta ?! pai mai bine pleca cu schiurile.
          nici eu n-as fi dat.
          sa o impingeti v-ati gandit ? n-o fi bateria chiar atat de "moarta" sa nu dea curent la calculator.

          ps:eu in loc de trusa de scule, redresor , pompa , etc acum tin in portbagaj un bidonas mic de rachiu e bun in orice situatie. chiar daca ramai inzapezit ca e unu cu tiru' de-a latu drumului. in plus nu rugineste , nu expira , nu-i trebuie curent ...
          o/____\o
          (i)
          .........

          Comment


          • Originally posted by micutzu666 View Post
            Ai bani,te vede lumea.n Cora![emoji38]
            m-ai vazut in Cora ?! azi, ca n-am mai fost de o gramada de timp.

            @Costi_bc cred ca ma confunzi cu "Husain" Bolt. daca alerg 1,5-2 metri sunt mort.
            Last edited by B997NDL; 3 November 2017, 20:04.

            Comment


            • Azi masina era parcata langa intrarea in Cora,la subsol.Imi tot sare in ochi nr.ala urat![emoji16]
              Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

              Comment


              • da, daca nu sunt pe locurile pentru handicapati, sunt la intrare.

                Originally posted by gecmc94 View Post
                NDL, dacă sfârșești prin a o pune la redresor în "zona izolată" (adică într-o cabană de 4 margarete), tot o scoți din mașină.
                redresorul asta din lidl se poate utiliza cu bateria pe masina, daca ai priza.
                are si gauri de prindere pe caroserie.
                iti iei si un prelungitor de 10 metri si treaba e rezolvata.
                Last edited by B997NDL; 3 November 2017, 22:45. Reason: Automerged Doublepost

                Comment


                • ...
                  redresorul asta din lidl se poate utiliza cu bateria pe masina, daca ai priza...
                  Ca orice alt redresor. Doar ca asta are si prindere de caroserie ca sa fie mai comod.
                  Cu un cablu de 10 metri, la -5 grade afara, nu prea faci treaba. Tot la "dus bateria in camera" ajungi.

                  Comment


                  • Corect Fanez. O să vină Iancu să ne spună mai multe despre electronică în ger. Dar sunt absolut sigur că la 70 de lei, redresorul Lidl nu este făcut decât să meargă în condiții de "indoor - commercial grade 0-70C". Nu are capacitoarele proiectate pentru condiții extreme de funcționare, industrial -25 .. -40 până la 80C, sau militar de la -50C. Iar bateria din situația noastră s-a descărcat într-o zonă de munte din cauza temperaturilor foarte, foarte mici, poate sub -10 .. -15 C. Dacă filtrarea nu funcționează cum trebuie din cauza condensatorilor lăsați în ger să meargă pentru a încărca bateria vreo 10 ore, mă tem că efectele asupra bateriei vor fi foarte impredictibile. Dacă nu cumva pocnește redresorul în timp ce merge.

                    Am găsit o idee interesantă pe Amazon. O husă electrică pentru baterie. O conectezi la tensiunea de rețea din cabană și învelești bateria din mașină, fără să o scoți. 40$
                    Last edited by gecmc94; 3 November 2017, 23:58.

                    Comment


                    • Attached Files

                      Comment


                      • din ce zona e asta ? foarte tare !

                        Comment


                        • Originally posted by gecmc94 View Post
                          ... O husa electrica pentru baterie. O conectezi la tensiunea de retea din cabana si învelesti bateria din masina, fara sa o scoti. 40$...
                          Mai bine dau bateria jos si o incarc in camera. E mai comod si mai ieftin. Oricum, nu cred ca mi se poate intampla de mai mult de o singura data in viata. [emoji38]
                          Last edited by Fanez; 6 November 2017, 07:52.

                          Comment


                          • stii ce greu se da bateria jos la logan ? trebuie T de 13 sau clichet cu prelungitor. plus borne dificil de desfacut. au modificat ceva la L2 fl ?
                            o/____\o
                            (i)
                            .........

                            Comment


                            • Originally posted by Costi-bc View Post
                              stii ce greu se da bateria jos la logan ?
                              Sper ca asta să fi fost o glumă, nu de alta dar mie îmi ia exact 3 minute operațiunea de demontare a bateriei.
                              M-am născut cu prea puține degete mijlocii în raport cu lumea în care trăiesc.

                              Comment


                              • Daca la Logan se da jos greu, atunci la Peugeot, Citroen, cum o fi?
                                Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google