Discutii despre orice, mai putin pe teme politice

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by B997NDL View Post
    si pana la urma de ce sa dau impozit ? ce favoruri imi face statul pentru asta ?!
    Vezi, de-asta n-o sa avem niciodata o "tara ca afara", fiindca multi "gandeste" asa, in timp ce micii sfaraie pe gratar si manelele "curge".
    Sunt curios, daca ai fi trait in SUA si ai fi pus intrebarile astea, cat timp ar fi trecut pana sa-ti bata IRS-ul la usa? Am inteles ca pe-acolo e mai bine sa te caute politia, decat fiscul.
    M-am născut cu prea puține degete mijlocii în raport cu lumea în care trăiesc.

    Comment


    • Originally posted by bolovan View Post
      ...
      Sincer...as scoate PSD-ul, ALDE si PNL-ul in afara legii...si retrage dreptul de a ocupa ori ce functie in domeniu public...ei sau familiile lor...
      Curat stalinism.

      Comment


      • @Fanez nu, doar plata ceu aceasi moneda...doar p[utin mai umana (ei au executat)

        Comment


        • Originally posted by Cherubino View Post
          Vezi, de-asta n-o sa avem niciodata o "tara ca afara", fiindca multi "gandeste" asa, in timp ce micii sfaraie pe gratar si manelele "curge".
          Sunt curios, daca ai fi trait in SUA si ai fi pus intrebarile astea, cat timp ar fi trecut pana sa-ti bata IRS-ul la usa? Am inteles ca pe-acolo e mai bine sa te caute politia, decat fiscul.
          Nu de asta.
          Ci pentru ca poate locatariii care muncesc si platesc impozite vad ca se poate si altfel, sa-ti ai bani sa iti cumperi mici si sa faci gratare daca nu mai dai banii la stat, si nu te intreaba nimeni de acei bani.
          In USA faci parnaie pentru evaziune fiscala, la noi stau acas' si faci gratare, ca sa nu zic nimic de politica.
          La un moment dat, si cei mai corecti oameni se satura sa fie doar corecti si tratati mai prost decat cei care nu-s corecti.

          Comment


          • Originally posted by Cherubino View Post
            ...
            Sunt curios, daca ai fi trait in SUA ...
            Am auzit ca in Anglia, fiscul iti confisca tot si apoi iti restituie ce poti dovedi ca ai obtinut legal, cu plata impozitelor la zi. Mai tare decat in SUA unde iti confisca doar ce nu poti dovedi ca fiind obtinut legal, cu plata impozitului la zi, desigur.

            Comment


            • Originally posted by B997NDL View Post
              ...sa-mi arati si mie pe cineva care are apartamenrul inchiriat si plateste impozit.
              eu, ca fraieru'... tot eu, tot ca fraieru', am ars benzol de 80 de lei sa-mi platesc un impozit din 2-3 polite de asigurare, in valoare de 17 lei. ca n-aveam buletin de tm atunci si-a trebuit sa merg la resita sa platesc.
              Last edited by Seba; 8 November 2017, 12:26.
              Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

              Comment


              • Originally posted by Fanez View Post
                2. Daca ai plati impozitele si n-ar mai fi evaziune deloc, n-ai mai putea sa te vaiti ca n-are statu' bani de salarii si pensii ...
                in primul rand, pensiile n-au de ce sa fie platite din impozite. nu nici normal nici legal. impozitele merg la dezvoltare si construirea de scoli, care oricum sunt prea multe pentru cati tampiti avem, si spitale, care n-ar avea personal, aceste nefiind suficient nici pentru cele existente.
                doi la mana, nu te priveste ce canta unul sau altul, daca au cucces se vinde muzica lor, daca nu, nu.
                si repet, nu te mai da ascultator de muzica clasica ca ma ia cu greata. eu ascult rock, hip-hop, reggae...etc dar daca merg la o nunta pot sa ascult si o manea, dac asta e cererea invitatilor. oricum, unul ca Salam a facut mai multi bani decat toti cantaretii romani la un loc. oare de ce ?! ca nu are succes ?
                in america hip-hopul e considerat manelism de catre albii care nu urmaresc sa fie cool ca negri, ceilalti asculta in draci.

                uite o dedicatie pt tine, unde iti da de inteles ca daca esti alb, hip-hopul nu e muzica ta.

                REMASTERED IN HD!Playlist Best of Offspring: https://goo.gl/cwFfP6Subscribe for more: https://goo.gl/JaSm1NMusic video by The Offspring performing Pretty Fly...


                nu fac apologia lui Salam, dar are voce, da-l in ma-sa. e poate cea mai buna voce din romania. multi au zis asta, oameni de muzica din toata lumea, inclusiv Goran Bregovici.
                daca era fado portughez sau flamenco, potughezii si spaniolii defilau oriunde cu el.

                Bucură-te de videoclipurile preferate și de muzica preferată, încarcă conținut original și arată videoclipurile tale prietenilor, membrilor familiei și lumii întregi pe YouTube.


                cu ce e mai bun asta ?! vedeti de pe la min. 2' 15"

                Bucură-te de videoclipurile preferate și de muzica preferată, încarcă conținut original și arată videoclipurile tale prietenilor, membrilor familiei și lumii întregi pe YouTube.


                tot muzica tiganeasca. vrem, nu vrem, e pina europa.
                Last edited by B997NDL; 8 November 2017, 13:27. Reason: Automerged Doublepost

                Comment


                • Originally posted by B997NDL View Post
                  ...nu te mai da ascultator de muzica clasica ca ma ia cu greata. eu ascult rock, hip-hop, reggae...etc dar daca merg la o nunta....
                  Si eu la fel. Mai ascult si muzica clasica si lautareasca adevarata, romante si muzica romaneasca veche. Printre altele am studiat 10 ani vioara. Ghici ce muzica? Clasica desigur (simfonica).
                  Din clasa 9-a sunt rocker (Iron Maiden si Megadeth ocupa primele doua locuri), il luam in calcul si pe Ozzy Osbourne atat solo cat si solist in Black Sabbath. Mai sunt si altii.
                  Last edited by Fanez; 8 November 2017, 13:48.

                  Comment


                  • Hopa, avem un fesenist care stie sa cante la vioara.
                    Fane, stii din arcus "Glasul rotilor de tren"?

                    Comment


                    • Originally posted by Fanez View Post
                      (Iron Maiden si Megadeth ocupa primele doua locuri), il luam in calcul si pe Ozzy Osbourne atat solo cat si solist in Black Sabbath. Mai sunt si altii.
                      il luai in considerare ?! dar tu ce erai, juriul la vocea Angliei si a Americii ?!
                      cred ca acum e mult mai linistit si multumit de cariera lui, daca a auzit ca il lua Fane in considerare.

                      Comment


                      • Nu ați atins încă Dansul Pinguinului, dacă tot vorbeați de evenimente.
                        Așa? Ca în anii 60? Cu mâinele pe umeri?


                        Sau așa? Pipăind șoldurile și cărnurile?

                        Comment


                        • Originally posted by B997NDL View Post
                          il luai in considerare ?! dar tu ce erai, juriul la vocea Angliei si a Americii ?!
                          ...
                          N-ai citit cum am scris. Ai citit primele doua cuvinte si gata, contextul nu mai conteaza, ca la stiri.
                          Il luam (adica noi) in considerare (adica il punem pe lista in topul preferintelor).
                          Crezi ca Ozzy avea nevoie de juriul de la "vocea Angliei si a Americii?" ?

                          Originally posted by mr.K View Post
                          Hopa, avem un fesenist care stie sa cante la vioara.
                          Fane, stii din arcus "Glasul rotilor de tren"?
                          Da. Si multe altele. Am fost si intr-un taraf vreo 3 ani, in paralel cu scoala de muzica.
                          Care e fesenistul despre care zici?
                          Last edited by Fanez; 8 November 2017, 16:10. Reason: Automerged Doublepost

                          Comment


                          • cred ca de mine zice... numa' ca io stiu sa cand la vioara electronica gen Siemens, Mitsubishi, Beckhoff, versiunile cu o singura coarda si aia la 24V
                            Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                            Comment


                            • Originally posted by Fanez View Post

                              Care e fesenistul despre care zici?
                              tu erai. ;) ce te faci ca nu intelegi ? nu erai tu psd-istul aka fsn-istul ?!

                              Comment


                              • ...nu erai tu psd-istul aka fsn-istul ?!
                                Nu. Nu eram , n-am fost si nici nu sunt. Ai pus in rama carnetul rosu de partid (PCR)?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google