Discutii despre orice, mai putin pe teme politice

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Din Iasi, "localnicii" emigreaza la Bucuresti.
    Mai ridica nivelul orasului.
    Bine ca-ti plac tiganii.

    Bucurestiul e oricum cel mai mare sat din Romania, plin de oameni din toate colturile tarii. Dar cei mai multi sunt de aproape de Bucuresti, buzoieni, calaraseni, giurgiuveni, prahoveni.
    Iesenii, timisorenii, clujenii, stau in orasele lor, ca-s mai civilizate.

    PS: Fane, tu esti bucurestean get-beget, sau "de import"?
    Last edited by mr.K; 31 October 2017, 12:46. Reason: Automerged Doublepost

    Comment


    • Nu vreau sa supar absolut pe nimeni si nici n-as vrea ca sa se simta jigniti colegii de forum bucuresteni (indiferent daca sunt "neaosi" sau "importati" din provincie), dar mie Bucurestiul mi se pare un oras ingrozitor. De fiecare data cand am fost in Bucuresti si am stat mai mult de o zi, m-am intors acasa cu dureri de cap provocate de nebunia, stresul si mizeria (atat fizica, cat si morala) de care m-am ciocnit.
      M-am născut cu prea puține degete mijlocii în raport cu lumea în care trăiesc.

      Comment


      • @Cherubino si eu am aceasi senzatie. Am stat multe luni in bucuresti (acolo au reusit sa-mi sparga masina in mers...). Ipocirizia, egoismul si prostia domina acolo. Si este mare pacat. Orasul in sine are foarte multe de oferit...si sub toata mizeria care colcaie...sunt lucruri grozave si oportunitati grozave. Pacat ca sunt adanc ingropate. Dar asta nu cred ca are treaba cu bucurestiul in sine...ci cu oamenii (si aici ma refer la romani in general).
        Am vazut ca tendinta: cu cat un oras este mai mare...cu atat mai multa mizerie si ipocrizie se strange in el (si asta o vad in TM...care-i un oras mare...cu tot cu satele lipite de...se spune ca are un aprox 600k locuitori...si creste vazand cu ochii)

        Comment


        • Originally posted by bolovan View Post
          bucuresti (acolo au reusit sa-mi sparga masina in mers...)
          am râs cu mare poftă

          Comment


          • Originally posted by bolovan View Post
            Am stat multe luni in bucuresti (acolo au reusit sa-mi sparga masina in mers...).
            Ce-a făcut mah??!

            Cu ce ti-au spart-o, cu bolovanu'?

            Comment


            • Originally posted by mr.K View Post
              La Iasi vin (si nu mai pleaca) fratii nostri, de peste Prut. Prima data in vizita, prin mall-uri, apoi isi fac si buletin, si pasaport.
              Acu', nu stiu care e de plans, Timisoara cu oltenii, sau Iasul cu moldovenii.
              La timisoara avem si moldoveni, voi nu aveti olteni. dintre timisoara si iasi, cel mai amre avantaj il are clujul. n-au nici olteni, nici moldoveni, nici banateni
              Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

              Comment


              • Cred ca moldovenii din TM au plecat spre Europa de Vest si au terminat banii de drum taman in TM.


                Clujul are unguri.
                Last edited by mr.K; 31 October 2017, 14:50.

                Comment


                • moldovenii destepti au venit in bucuresti, unde au prins posturi bune si in general au ajuns departe. de fapt, si o parte dintre cei prosti, cum ar fi surorile gabor si raduleasca.

                  Comment


                  • Coardele nu se pun la socoteala, ca asa, e plin Bucurestiul de moldovence. Numa' cate sunt la televiziuni.

                    Comment


                    • pai, da, dar alea sunt coarde destepte. cele enumerate de mine si cele din televiziuni. vezi cam ce casa are daniela crudu si o sa intelegi ca pentru posibilitatile ei a realizat foarte multe.
                      ele sunt proaste pentru niste fiinte umane, dar in meserie sunt geniale. o fata desteapta, cu facultate, sefa de promotie, poate sa moara facandu-i unui martalog de inginer ciorba si sarmale, iar zdrentele astea au vazut deja lumea si au nejustificat de multi bani.
                      Last edited by B997NDL; 31 October 2017, 14:59.

                      Comment


                      • Cine a pus-o sa se marite?

                        Comment


                        • morala e ca mai bine te faci curva, ca **** de la mai multe.. oi.
                          iar dragostea nu plateste facturile.

                          Comment


                          • Originally posted by mr.K View Post
                            Mai ridica nivelul orasului.[emoji38]
                            Bine ca-ti plac tiganii.
                            ...
                            PS: Fane, tu esti bucurestean get-beget, sau "de import"?
                            Pai numai in posturi de directori ii gasesti. Se vede cat au ridicat nivelul orasului.
                            Pai daca sunt tigan... [emoji38]
                            M-am nascut si scolit in Bucuresti.

                            Originally posted by Cherubino View Post
                            Nu vreau sa supar absolut pe nimeni... Bucurestiul mi se pare un oras ingrozitor. De fiecare data cand am fost in Bucuresti si am stat mai mult de o zi, m-am intors acasa cu dureri de cap...
                            Bine ca vii rar si stai putin.
                            Last edited by Fanez; 31 October 2017, 15:16. Reason: Automerged Doublepost

                            Comment


                            • Originally posted by mr.K View Post
                              PS: Fane, tu esti bucurestean get-beget, sau "de import"?
                              el e importat direct din Punjab.

                              o sa radeti, dar cei mai multi cu functii de conducere in multinationale si in mari companii sunt moldovenii si apoi cei din restul tarii. din bucuresti sunt f putini.
                              noi suntem mai blazati si nu suntem dispusi sa tragem acel "extra mile", cum zicew americanul. bucuresteanul stie sa traga in ...a si ca ciupeasca de pe unde lucreaza, daca e loc. dar ca sa se asigure ca nu e pacalit la salariu, va munci din start mai putin decat cere postul, "just in case..."

                              Comment


                              • Originally posted by B997NDL View Post
                                ...va munci din start mai putin decat cere postul, "just in case..." [emoji38]
                                Daca te stii pe tine ca faci asa lucrand in Bucuresti, nu inseamna ca si Bucurestenii fac la fel.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google