Discutii despre orice, mai putin pe teme politice

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Eu cred că știu ce au inventat românii, dar nu pot posta aici din cauza regulamentului.
    http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

    Comment


    • Se consuma des, in talk show-uri politice indeosebi?

      Comment


      • 'cred ca se refera la "m... p..", dar s-au gasit vestigii de mii de ani in america de sud si europa cu asa ceva.
        Attached Files

        Comment


        • Mă aflu în Lugoj, și din 15 Logan-uri 12 erau parcate aiurea. Oare s-a luat permisul la Pitești?? ��

          „Opiniile sunt libere, dar nu și obligatorii.”

          Comment


          • nu neaparat. mai e o chestie. faci ce vezi in jur. de asta in Romania de multe ori se arunca gunoiul pe jos (sau in unele cartiere direct pe geam) , se scuipa si se mananca seminte oriunde , se parcheaza unde e un loc (desi e rezervat celor cu handicap sau incurca circulatia) si apoi devine o obisnuinta...
            o/____\o
            (i)
            .........

            Comment


            • Cautand "alea-alea" pe net, am descoperit ca exista un kit de reparatie sistem dezaburire luneta. Poate intereseaza pe cineva, ca tot vine iarna.

              Comment


              • Breiching niuz!

                Simona Halep a abandonat încă din primul meci la Beijing.
                Dragilor, aveți legătura. )
                http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

                Comment


                • Avem topic dedicat stirilor din tenis, aici.

                  Se schimba denumirea carburantilor.
                  Noile denumiri și simboluri

                  „E" = benzină: Mașinile pe benzină vor fi alimentate cu carburanți de tip "E". Iar litera va fi urmată de o cifră. "E5" se vor numi benzinele clasice, de 95 și 98. "E10" se va numi benzina de 95 cu o compoziție de 10% etanol. Iar "E85" va fi pentru super-etanol. Grafic, tipurile de benzină vor fi încadrate într-un cerc.

                  „B" = motorină: În funcție de procentajul de bio-diesel, motorina o veți găsi sub denumirea B7 și, în viitor, B10. Tot în viitor se va găsi la pompă "XTL", adică motorină sintetică. Simbolul grafic pentru motorină este pătratul.
                  .
                  Denumirile carburanților pe care îi găsiți la pompă se vor schimba în întreaga Europă. Noile demumiri vor fi introduse de pe 12 octombrie. Carburanții vor fi etichetați și grafic, cu cercuri, pătrate și romburi, potrivit newsweek.ro. 
                  Last edited by IancuMIC; 30 September 2018, 15:24.
                  Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                  Comment


                  • Ca tot veni vorba de carburanti, unii spun ca e posibil sa fie iarasi scoasa supracciza lui ponta din pret. http://www.economica.net/mobile/pret...pa_159084.html

                    Comment


                    • Nu mai e a lui Ponta, a bagat-o Dragnea înapoi, evident ca e acciza lui Dragnea.


                      Trimis de pe al meu ONEPLUS A3003 folosind Tapatalk
                      Last edited by mr.K; 30 September 2018, 21:21.

                      Comment


                      • Ponta a incentat-o mintind ca se fac autostrazi cu banii respectivi. Citeste articolul.

                        România a avut prima sondă de petrol din lume, dar și prima rafinărie. Mai mult, a fost prima țară care a exportat benzină
                        "Prima ţară din lume cu o producţie de petrol înregistrată oficial în statisticile internaţionale."

                        Știați că ploaia artificială a fost descoperită în România de savantul român Ștefania Măracineanu?
                        Alta valoare a Romaniei.
                        Last edited by Fanez; 1 October 2018, 18:18. Reason: Automerged Doublepost

                        Comment


                        • cand citesc posturile tale, am senzatia ca scrie pavel corutz despre bubuli.
                          daca tu esti unul dintre tinerii din tara, emigrez ca nu mai exista nicio speranta.

                          Originally posted by Fanez View Post
                          "Prima ţară din lume cu o producţie de petrol înregistrată oficial în statisticile internaţionale."

                          Alta valoare a Romaniei.
                          tu crezi ce postezi ?! prima sonda in ce an ? de dracu ne tot dam crocanti cand am fost slugile bulgarilor ?!

                          Last edited by B997NDL; 1 October 2018, 20:51. Reason: Automerged Doublepost

                          Comment


                          • Cand JD Rockefeller infiinta Standard Oil in America, noi bateam boii la arat si abia ne infiintasem ca stat sub domnia lui Cuza.

                            Acum macar suntem primii din lume la pretul carburantului comparativ cu salariul mediu, facem cele mai putine plinuri de carburant.
                            Last edited by mr.K; 1 October 2018, 20:59.

                            Comment


                            • prima sonda in ce an ?
                              deschide link-urile, citeste si te dumiresti.
                              daca tu esti unul dintre tinerii din tara, emigrez ca nu mai exista nicio speranta
                              Daca tie iti platesc eu pensie... chiar ca arunc banii la wc.
                              Last edited by Fanez; 1 October 2018, 21:50.

                              Comment


                              • "Prima ţară din lume cu o producţie de petrol înregistrată oficial în statisticile internaţionale. (The science of petroleum, 1938) La Lucăceşti, Bacău, s-a construit prima sondă petrolieră comercială din lume. Prima rafinărie industrială a fost construită de fraţii Mehedinţeanu la periferia Ploieştiului, (strada Buna Vestire nr.174) cu echipament comandat în Germania, de la compania Moltrecht."

                                pentru ce dracu produceau aia echipament daca nu mai existau exploatari ?! doar pentru romani ?!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google