Discutii despre orice, mai putin pe teme politice

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Stie cineva ce sa s-a intamplat cu topicul discutii amicale despre politica?
    Imi da mesaj ca este blocat. Libertatea exprimarii? Dreptul la opinie?
    Last edited by C.Mike; 5 October 2018, 09:50.

    Comment


    • A fost inchis. Nu se mai discuta amical. Se discuta doar politica

      Sunt unii dintre noi care au uitat bunul simt la sedintele de partid (oricare ar fi el)


      „Opiniile sunt libere, dar nu și obligatorii.”

      Comment


      • Eu vroiam sa postez doar asta
        Rezultatul referendumului pentru modificarea Constituţiei, indiferent de acesta, va fi pus sub semnul întrebării după ce Guvernul Dăncilă şi coaliţia PSD-ALDE au modificat legea prin ordonanţă de urgenţă şi au lăsat mai multe portiţe deschise pentru ...

        Ca in filmele cu prosti...
        Nu pot sa cred ca se mai practica cenzura comunista...

        Comment


        • Tocmai de aceea s-a inchis topicul. Sunt cativa care se ataca maxim la anumite articole.. in fine... nu are rost sa insistam. Prea multi prost crescuti (fara 7 ani de acasa, cu probabil 7 ani la partid).

          „Opiniile sunt libere, dar nu și obligatorii.”

          Comment


          • Stie cineva ce sa s-a intamplat cu topicul discutii amicale despre politica?
            Imi da mesaj ca este blocat. Libertatea exprimarii? Dreptul la opinie?
            Erau prea...amicale, de aia s-a inchis; unii au confundat topiculul de discutii cu un maidan. In plus, discutiile cam lipseasu; s-a ajuns doar la contre si polite. Pana la scandal si jigniri, n-a mai ramas decat un pas, pe care nu v-ati sfiit sa-l faceti.
            ...
            Faptul ca poti spune aici ceea ce gandesti, nu vad unde e incalcarea despre care vorbesti.
            Last edited by IancuMIC; 5 October 2018, 10:19.
            Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

            Comment


            • Mai mult, pe topicul respectiv discuțiile erau mai mult decât încrucișate de nu mai înțelegeai nimic, iar subiectele fierbinți care poate meritau ceva mai multă atenție, erau trecute cu vederea din cauză că lui X îi ardea să-l pocnească verbal pe Y, asta la îndemnul lui Z care se prinsese că W era fan Dragnea.
              http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

              Comment


              • Hai sa fim seriosi.
                Lui K i s-au permis mult mai multe in anumite cazuri, inclusiv clone...(sifredi, catalonia, este doar banuiala mea, fiecare cu pitici lui) dar nu mai zic nimic, ca sa nu incep sa descriu sentimentul care ma incearca acum... Ma gandesc serios sa sterg contul.

                Comment


                • Nu îl poți șterge.
                  Asta o poate face doar un admin.
                  http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

                  Comment


                  • Mersi pentru informatie azi am devenit mai destept. :-))

                    Comment


                    • @C.Mike,

                      Eu am realizat ca m-am inscris in acest forum pentru a afla informatii despre masinuta mea. Am gresit de 2 ori de cand sunt inscris pe acest forum.

                      1. Cand am avut o discutie contradictorie cu Catalin S, nu isi avea locul discutia respectiva , drept urmare cer scuze lui Catalin pentru atitudinea de atunci. Adevarul era la mijloc dar ca doi incapatanati ne-am incordat. (prima greseala)
                      2. Cand am acceptat sa imi spun opinia pe topicul mai sus mentionat stiind clar ca nu merita efortul sa imi spun pucntul de vedere fara an nu ma oftica pe anumite teme. Din pacate am fost atras intr-o discutie cu indivizi care nu merita bagati in seama (ignore list pentru ei

                      Imi place forum-ul. Am aflat o caruta de informatii necesare. Si raman la parerea ca ca asta e scopul acestui forum. Restu e can-can.

                      p.s. Nu sunt suparat ca s-a sters postul cu intalnirea

                      „Opiniile sunt libere, dar nu și obligatorii.”

                      Comment


                      • Originally posted by CostiC View Post
                        @C.Mike,

                        Eu am realizat ca m-am inscris in acest forum pentru a afla informatii despre masinuta mea. Am gresit de 2 ori de cand sunt inscris pe acest forum.

                        1. Cand am avut o discutie contradictorie cu Catalin S, nu isi avea locul discutia respectiva , drept urmare cer scuze lui Catalin pentru atitudinea de atunci. Adevarul era la mijloc dar ca doi incapatanati ne-am incordat. (prima greseala)
                        E ok, bro...
                        Poate că și eu m-am aprins prea ușor atunci!
                        Mea culpa!
                        http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

                        Comment


                        • Originally posted by C.Mike View Post
                          ...
                          Nu pot sa cred ca se mai practica cenzura comunista...
                          Nu e vorba de cenzura comunista. E cenzura bunului-simt (sau decentei).

                          Originally posted by Catalin S. View Post
                          Mai mult, pe topicul respectiv discuțiile erau mai mult decât încrucișate de nu mai înțelegeai nimic, iar subiectele fierbinți care poate meritau ceva mai multă atenție, erau trecute cu vederea din cauză că lui X îi ardea să-l pocnească verbal pe Y, asta la îndemnul lui Z care se prinsese că W era fan Dragnea.
                          Cea mai buna explicatie.
                          Last edited by Fanez; 5 October 2018, 11:50. Reason: Automerged Doublepost

                          Comment


                          • Merci, Fane... Apreciez!
                            http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

                            Comment


                            • Originally posted by Seba
                              iar daca e sa ne luam ad-literam dupa regulament, ar trebui sa sanctionam toti participantii la o discutie.
                              Si de ce nu modificam regulamentul atunci? Acum fiecare moderator interpreteaza cum vrea o discutie. Pai hai , ori aplicam regulamentul la sange ori o lasam mai moale dar toti moderatorii la fel si fara afinitati.

                              Comment


                              • ori o lasam mai moale dar toti moderatorii la fel si fara afinitati.
                                Asa ca fapt divers, ultimul cartonas a fost acordat pe 10 august. E asa greu sa vezi ca interventia moderatorilor a fost destul de discreta?
                                Si pana la urma ce mare branza ca s-a inchis un topic? Orice user poate deschide oricand un topic de discutii, pe aproape orice tema (evident in acord cu regulilor acestui forum). De abia cand acel topic va fi inchis fara vreun motiv justificat, puteti sa va plangeti de cenzura.
                                Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google