Discutii despre orice, mai putin pe teme politice

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nu l-am luat tare, am glumit și eu olecutză.
    M-am născut cu prea puține degete mijlocii în raport cu lumea în care trăiesc.

    Comment


    • Cineva zicea pe aici ca nu e corect sa scrii "blec fraidei". Uite ce am gasit: https://altex.ro/promo/black-friday/

      Comment


      • Hahahaha, asta da!
        Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

        Comment


        • "Sa vina banii, sa vina banii, sa vina banii la baieti!"
          Azi au "intrat" primele 2 taxe de inmatriculare in cont. In continuare "astept provincia".
          "ana pauker si cu dej au bagat spaima-n burgheji".

          Comment


          • Au intrat, ciudat e cum calculează statul dobânda când trebuie sa dea ei bani.

            „Opiniile sunt libere, dar nu și obligatorii.”

            Comment


            • Vad ca mi-au intrat si mie lovelele pt taxa platita pentru Octavia in 2009, insa fara mult vehiculata dobanda.
              Keep walking...

              Comment


              • Si eu o astept ptr reno, doar 1650e
                Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                Comment


                • Nu-mi dau seama pt ce masini sunt, trebuie sa verific. Dar nici la mine nu "vad" dobanda. Pe extras scrie doar contul din trezorerie, numele meu si suma. Cu dobanda (ar fi bine ca am taxe platite inca din 2007) sau fara, imi iau o masina cu ce am de primit.
                  "ana pauker si cu dej au bagat spaima-n burgheji".

                  Comment


                  • Dobanzile se vor plati pana la anu’ in martie. Deci suntem in grafic.
                    Keep walking...

                    Comment


                    • Vin cu o dilema...
                      A trebuit sa schimb certificatul de inmatriculare, motiv pentru care am strans actele, sotia a platit taxa la trezorerie-37 lei.
                      Aici apare eroarea, eu stiind cat de fixist este "organul", i-am reprosat faptul ca apare ea ca platitor, auto fiind pe numele meu. Mda, nenea organul a fost extrem de rigid si a refuzat acceptarea acelei chitante (nume diferite in acte, cnp-uri idem).
                      Apropos: dimineata sunt zeci de persoane la inmatriculari auto (stau de cu noaptea acolo), mi=am efectuat o rezervare online, ziua proxima libera a fost peste cca 2 saptamani (!). Certificatul a sosit in a 3-a zi de la depunerea actelor.

                      Asadar, data fiind aceasta situatie, am zis sa platesc la ghiseu suma (inca o data...), urmand sa recuperez suma platita la trezorerie.
                      Acum incepe dansul: ei refuza, beneficiarul fiind institutia prefectului.

                      Are idee cineva care sunt pasii, documentele pentru a recupera averea asta? Ca in ruptul capului nu vreau sa o las uitarii...
                      Last edited by 77sky; 2 November 2018, 11:26.
                      Logan Ambition-dCi, 70 CP (+25); C.V.-JR5, A.H.; barza sosita in 2007, iulie

                      Comment


                      • Logic ar fi sa faci o solicitare/cerere in care sa explici situatia. Atasezi si copii ale ambelor chitante. Insa daca nu s-au mai "lovit" acolo de o situatie similara (adica sa existe o "cale batuta") nu va "indrazni" nimeni sa-ti inapoieze banii (in opinia mea), bani care sunt deja in contul politiei.
                        Sunt convins ca nu suma te motiveaza dar cred ca "costul" recuperarii ei e mult prea mare, tot in opinia mea.
                        "ana pauker si cu dej au bagat spaima-n burgheji".

                        Comment


                        • Originally posted by gogeala View Post
                          ... "costul" recuperarii ei e mult prea mare, tot in opinia mea.
                          Si uite asa ramanem noi la "treaca de la mine", iar ei la "las' ca merge". Tot din "treaca de la mine ca sa nu mai alerg pe la 5000 de ghisee" am renuntat la recuperarea "taxei auto".

                          Comment


                          • Vedeti ca e topic special despre recuperarea taxei si sunt acolo mai multe informatii despre dobanzi si alte alea.

                            Comment


                            • Nu trebuia mers decat la ANAF, Fane.
                              Keep walking...

                              Comment


                              • Prea târziu.

                                Si asta e minciuna?
                                Bicicleta electrica. Ce african a inventat-o?
                                Last edited by Fanez; 2 November 2018, 23:40. Reason: Automerged Doublepost

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google