Discutii despre orice, mai putin pe teme politice

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nu mai e nevoie de tapatalk pentru forum. Merge excelent site-ul pe telefon.

    Comment


    • Ca pe Tapatalk.... never. Incarca destul de greu, ditamai reclamele, etc... Bleah.

      Comment


      • Pe laptop merge ca dracu. Am mai scris asta, dar văd că cei care ar trebui să rezolve problemele nu se sinchisesc. A început deja să se discute și în grupul loganiștilor de pe Facebook, referitor la cât de prost funcționează forumul în noua sa versiune.
        M-am născut cu prea puține degete mijlocii în raport cu lumea în care trăiesc.

        Comment


        • Încă se lucrează (cred). Deja s-a rezolvat problema cu diacriticele. Acum trebuie să ne și adaptăm la schimbare Mai sunt și niște setări care te pot ajuta să "umbli" pe forum mai ușor.

          Comment


          • "Mai sunt și niște setări care te pot ajuta să "umbli" pe forum mai ușor"

            ​​​​​​Please explain.

            Comment


            • Daca intampinati probleme de functionare, raportati-le aici http://www.loganclub.ro/forum/forum/...ire-site/page7

              botii de la google si indexarea search-ului au ingreunat un pic traficul zilele astea, intrucat se reindexeaza intregul site. Tapatalku o sa fie functional pe viitor, deocamdata se testeaza anumite lucruri si nu este instalat, deci nu are ce sa mearga.
              Restul discutiilor si jignirilor, v-as ruga sa le pastrati pentru voi daca nu aveti ceva constructiv de raportat. De 2 saptamani, doar cu asta ma “sinchisesc”.
              Cherubino la urmatoarea iesire de genul, o sa postezi mesaje direct pe frigider, din pacate noi nu o sa ti le putem vedea.
              Last edited by Cristi_Xp; 27 November 2018, 00:34.
              Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

              Comment


              • Pe Tapatalk e in cap forumu`
                Keep walking...

                Comment


                • Nu mai ai nevoie de tapatalk. Merge foarte bine site-ul pe telefon direct in browser (eu folosesc chrome).

                  Comment


                  • Neinspirata "renovarea" forumului.
                    Keep walking...

                    Comment


                    • Altceva mai constructiv nu ai de zis?

                      Comment


                      • Originally posted by jonnie007 View Post
                        Neinspirata "renovarea" forumului.
                        Despre necesitatea schimbarii....
                        Necesitatea a fost din punct de vedere al securitatii, scripturile astea mai trebuie upgradate din cand in cand, de ex cel vechi nu putea folosi alt php decat php5.2 , cel mai problematic. Acum suntem la versiunea 7.2. Sunt totusi 12 ani de cand s-a instalat prima versiune, altfel nu imi pierdeam cateva saptamani doar sa reusesc sa migrez la versiunea noua. Asta inseamna upgrade, sa imbunatesti niste versiuni de soft, nu sa adaugi neaparat noi feature-uri.

                        Forumul vechi avea o gramada de addonuri instalate, addonuri care in momentul de fata nu mai exista sau nu sunt suportate pe versiunea noua si pentru o mai buna mentenanta a forumului as prefera nici sa nu le mai instalez. Fiecare addon inseamna o alta sansa de a exista vreun cate o gaura in scripturi, ceea ce nu e ok.

                        Trunchierea se datoreaza faptului ca exista mai multe standarde pentru caractere si postarea de diacritice care poate sa difere inclusiv de la ce tastatura se foloseste in windows/mac etc, de asta zic, ca din punct de vedere al motoarelor de cautare, in forumuri nici nu ar trebui sa se scrie cu diacritice, doar ca de cand postatul de pe telefoane si autocorrect, ne-am obisnuit sa scriem cu diacritice
                        As sugera totusi sa nu mai fim rezistenti la schimbari, din moment ce s-a ales sa se dezvolte versiunea asta si s-a depus atata munca in realizarea ei, clar sunt imbunatatiri, doar ca mai sunt chestii de corectat si adaptat de la forma veche a forumului
                        Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                        Comment


                        • Cam din acelasi ciclu...unii raman la tv cu lampi alti trec la 4K
                          "Primul meci 4K din România e AZI! Digi 4K, prima televiziune care emite Ultra HD."


                          Last edited by Cristi_Xp; 27 November 2018, 22:16.

                          Comment


                          • Mie imi place mai mult cum e forumul acum si ma bucur ca am scapat de tapatalk.

                            Comment


                            • Pai si daca era tapalk instalat, puteai alege sa nu deschizi in tapatalk pe mobil si sa folosesti in modul normal.

                              O problema pe care o observ in logurile de mail-uri. Se pare ca mizeria de yahoo blocheaza mail-uri pe considerente doar stiute de ei si nici nu rezolva problemele cand le sunt raportate si sa bage IPurile de la server in whitelist. https://forums.yahoo.net/t5/Temporar.../148784/page/2

                              SMTP error from remote mail server after pipelined MAIL FROM:<loganclub@vps2.loganclub.ro> SIZE=2051: 421 4.7.0 [TSS04] Messages from 185.84.66.206 temporarily deferred due to user complaints - 4.16.55.1; see https://help.yahoo.com/kb/postmaster/SLN3434.html

                              Asadar, daca doriti sa primiti notificari de la forum, de topicuri noi, sa va puteti reseta parolele in caz de probeme si tot ce tine de mail-uri, sa va schimbati adresa de mail cu una de gmail sau ceva diferit de yahoo. Pe viitor la inregistrare, nu mai este permis oricum mail de yahoo.



                              Originally posted by jonnie007 View Post
                              Neinspirata "renovarea" forumului.
                              Cu ceva detalii a ce nu functioneaza ok, ne poti ajuta?

                              Last edited by Cristi_Xp; 27 November 2018, 22:20.
                              Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                              Comment


                              • puteai alege sa nu deschizi in tapatalk pe mobil si sa folosesti in modul normal.
                                Am incercat. Pana nu am dezinstalat tapatalk n-a mers. Mi-l deschidea automat de fiecare data cand incercam sa intru direct din browser.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google