Discutii despre orice, mai putin pe teme politice

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • ii dai in judecata pentru recuperare.

    Premieră în justiţia din România. Tribunalul Sălaj a decis că o maşină poate fi înmatriculată fără achitarea timbrului de mediu. Asta după ce Curtea Europeană de Justiţie a declarat taxa ilegală. Prima maşină în cazul căreia s-a obținut decizia...

    Comment


    • Legea fumatului ar putea ramane in forma actuala.

      Comisiile Juridica si de Sanatate din Camera Deputatilor au decis marti sa respinga toate modificarile aduse la legea anti-fumat in vigoare din primavara - care interzoce fumatul in toate spatiile inchise si la locurile de joaca. Votul final se va da in plenul Camerei Deputatilor. In parlament mai exista un proiect prin care se doreste relaxarea interdictiilor, astfel incat sa se poata fuma din nou in spatii special amenajate. Acesta se afla la Senat, unde asteapta votul in plen, dupa ce comisia de sanatate a decis de asemenea respingerea modificarilor. Pe de alta parte, prin transpunerea directivei europene se interzic tigarile aromate in termen de 30 de zile dupa publicarea in Monitorul Oficial, iar tigarile mentolate vor ramane pana in 2019.
      Last edited by IancuMIC; 5 October 2016, 20:13.
      Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

      Comment


      • Au votat doar nefumatorii din camera deputatilor. Fumatorii iesisera la o tigara.

        Comment


        • UniCredit Leasing a vândut maşina furată după ce a încasat contravaloarea ei

          Evenimentul zilei a publicat în ediţia tipărită de ieri, un articol despre un autoturism marca BMW seria 3 care a fost vândut de o firmă care a avut în anul 2015 o cifră de afaceri de 200 de milioane de euro, deşi acesta apărea ca fiind furat. Cazul poate scoate la iveală încrengături dubioase deoarece am intrat în posesia actului care dovedeşte că asiguratorul a virat contravaloarea despăgubirilor în contul UniCredit Leasing

          Continuarea pe http://www.evz.ro/unicredit-leasing-...-furata-1.html

          Comment


          • parca vad si anuntul : km reali cu carte servis ! nici macar seria nu era originala.
            o/____\o
            (i)
            .........

            Comment


            • A "bubuit" Loganul la propriu, acu 10 minute la Piață Unirii. Când a vrut sa plece de pe loc s-a auzit un zgomot și a început sa curga.
              Attached Files

              Comment


              • Ce epava! Avea rugina la maţe.

                Comment


                • Pare a fi lichidul de racire , posibil bloc motor fisurat!! praf!! si-a dat ultima suflare.
                  sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                  Comment


                  • Acolo-i lichid de racire...cine stie cati km are masina...cine stie cand a fost ridicata capota ultima data...nu facea nici o revizie la masina aia...de ce sa umble la ea cand merge?

                    Comment


                    • Probabil. O sa cumpere alt motor ca sa facă în continuare taximetrie

                      Comment


                      • Ce inseamna sa-ti neglijezi propria sursa de venit in cazul lui taxi-ul , daca ar fi avut catusi de putina grija de masina aia ! nu ramanea fara paine pana isi va gasi alt motor/masina etc.
                        sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                        Comment


                        • Originally posted by bolovan View Post
                          Acolo-i lichid de racire...cine stie cati km are masina...cine stie cand a fost ridicata capota ultima data...nu facea nici o revizie la masina aia...de ce sa umble la ea cand merge?
                          masina aia n-a auzit nici la radio ca exista antigel care se schimba la 3 ani, avea un fel de marmelada in instalatia de racire. daca asa arata o masina intretinuta...eu am bagat acum 2 ani antigel verde si inca e verde, ma rog, galbui la nevasta-mea a trebuit sa bag apa pentru cateva zile (m-am dus la un amic sa-i schimb termostatul si n-am cumparat antigel, ca am uitat) si cand am scos-o sa bag antigel, era deja maro. apa si fierul se inteleg doar daca temperatura trece de 60 de grade, altfel, apa ataca fierul. cum un taxi merge cu apa in loc de antigel si nu merge constant, daca te gandesti un pic, nu tre' sa fii doctor in mecanica sa realizezi ca ce s-a intamplat acolo nu avea cum sa nu se intample, ci eventual sa nu se intample rapid.
                          Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                          Comment


                          • Ce mi se pare foarte grav este că probabil sunt sute sau mii de astfel de „sicirie pe roți” galbene în Românica și multe mii de oameni circulă zilnic cu ele, poate fără să-și dea seama la ce pericole se expun prin simpla urcare într-o „tablă” dintr-asta.
                            M-am născut cu prea puține degete mijlocii în raport cu lumea în care trăiesc.

                            Comment


                            • Originally posted by prometheus View Post
                              Ce inseamna sa-ti neglijezi propria sursa de venit in cazul lui taxi-ul , daca ar fi avut catusi de putina grija de masina aia ! nu ramanea fara paine pana isi va gasi alt motor/masina etc.
                              nu vad de ce i-ar trebui alt motor. n-a apucat sa se caleze. schimba doar radiatorul si eventual traseul.
                              piese asam montate la Viorel, si cu cateva curse s-a scos.

                              Comment


                              • Lasati rabla in pace, mai bine dati mesaje de incurajare lui Halep, sa-si revina dupa bataia sora cu moartea incasata de la chinezoaica aia care o mai batuse odata de o demontase.
                                Last edited by mr.K; 6 October 2016, 17:27.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google