Discutii despre orice, mai putin pe teme politice

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Hai divizare!
    Eu asa stiu, cand sunt 3 actionari intr-o firma si toti detin parti egale, daca unul ia nemeritat cascaval mai mult decat ceilalti 2, atunci firma se divide si fiecare isi vede de drumul sau.
    Last edited by mr.K; 10 February 2017, 12:33.

    Comment


    • Originally posted by mr.K View Post
      In ce mod se va realiza asta?
      Stapanul lui @bolovan are raspunsul.

      Comment


      • Iti spunem 3 ca nu se poate, cred ca e vremea sa te duci la culcare.

        Comment


        • Iti spunem 3 ca nu se poate...
          Romania e tara tuturor posibilitatilor. Ne trebuie cu orice pret guvern usr.
          Scenariu cu 4 pasi simpli:
          1. Dragnea condamnat cu executare (nu conteaza pentru ce si cum).
          2. Arde un club si demisioneaza guvernul.
          3. 10.000 de manifestanti in p-ta victoriei care solicita guvern usr (vocea strazii e suverana).
          4. Gata!
          Last edited by Fanez; 10 February 2017, 12:44.

          Comment


          • Fanez tu sau n-ai citit ce am scris...sau n-ai priceput
            Algeri anticipate sanse zero:
            Ca sa ai algeri anticipate, partidul de guvernamant propune un guvern, presedintele il numeste...din momentul ala, parlamentul are 60 zile sa-l investeasca...altfel..presedintele POATE sa ceara alegeri anticipate. Pana atunci nu exista alta cale. Cum PSD-ul are majoritate...nu se intampla
            In istoria romaniai, o singura data s-a intamplat ca parditul care era "minoritar" in parlament sa numeasca guvernul. Atunci cand a fost primata data uns Ponta ca prim ministru. Si in ciuda optiunii polulatiei...PSD-ul a devenit iar stapan.
            Guvernul este supus PSD-ului (asta sau viitorl guvern)...asa faca face cum doreste stapanul dragnea...
            mai clar de atat nu pot sa spun. Daca tot nu pricep. citeste constitutia...ma rog...as prefera sa te documentezi putin inainte sa repeti totul dupa dictare

            Comment


            • Ok. Cum s-a ajuns la "guvern tehnocrat"? (Ca n-am citit, am fost plecat in uichend).

              N-a vrut "poporul" punerea in acord cu constitutia a unor articole din codul penal. Foarte bine. OUG a fost abrogata. Acele articole vor fi puse in acord cu constitutia dar prin lege.
              Ati reusit! Ati schimbat modul in care va fi pus in aplicare ceea ce prevedea ordonanta 13. Felicitari!
              Last edited by Fanez; 10 February 2017, 13:05. Reason: Automerged Doublepost

              Comment


              • Pai l-a sustinut draknea, ca sa-si rupa dintii liberalii pana la alegeri.
                Ceea ce s-a si intamplat.

                Ati schimbat modul in care va fi pus in aplicare ceea ce prevedea ordonanta 13. Felicitari!
                Numa' pesede merita felicitarile tale, noua nu ne aduce vreun bine ce e in textul ordonantei, indiferent de modul de adoptare, oug/lege.

                Comment


                • Ti-am mai explicat. Este o diferenta intre acord si dezincriminare. OUG-ul dezincrimina infactiuni...nu ca se punea in acord.
                  De fapt...CCR-ul cerea definirea furtului...prin urmare, guvernul a spus asa: furtul se defineste prin pagube peste cat se fura de obicei...si daca esti in guvern nu se fura. Cam asta o fost OUG-ul (citeste nabii odata OUG-ul ala..)

                  Comment


                  • Fane are doar un rezumat al oug primit de la partid, in powerpoint, si de acolo ne citeaza cat de bine facea oug-ul ala poporului.

                    Comment


                    • mr.K s-ai dea cineva un reboot lu' Fanez...s-a blocat pe prepeat.

                      Comment


                      • Originally posted by mr.K View Post
                        Pai l-a sustinut draknea, ca sa-si rupa dintii liberalii pana la alegeri.
                        Asa si cu usr.


                        Originally posted by bolovan View Post
                        Ti-am mai explicat. Este o diferenta intre acord si dezincriminare. OUG-ul dezincrimina infactiuni...nu ca se punea in acord.
                        De fapt...CCR-ul cerea definirea furtului...
                        Error. Nu dezincrimina nimic. Clarifica ce inseamna aia si cum se traduce astfel incat sa nu fie interpretabila la bunul plac al judelui. CCR cerea definirea abuzului in serviciu. Citeste ordonanta aia, dar de pe saitul guvernului, nu de pe hotnews.

                        Comment


                        • Nici cu taierea alimentarii nu cred ca o rezolvam, baietii rosii au si generator de rezerva.
                          Cu partidu' inainte!

                          Comment


                          • Nu, vad ca nu

                            P.S. Fanez...am citit ordonanta, constitutia si codul penal..prin urmare, esti intro eroare extrem de grava. ba nu...nu cred ca esti...cand repeti ce-ti cere boierul...eroarea nu este a ta..

                            Comment


                            • Ok. Arata-mi si mie unde scrie in ordonanta ca se dezincrimineaza furtul si abuzul in serviciu. De asemenea unde cere CCR "definirea furtului".

                              Comment


                              • Am inteles....deci tu nu citesti ce posteaza alte persoane. Citesti doar ce-ti spune boierul..si repeti dupa el ce-ti spune

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google