Discutii despre orice, mai putin pe teme politice

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Din ciclul: "suge o ceapa!

    Comment


    • Ca parca aia isi iau liber de la munca de la patron dupa cum acorda guvernul transport gratuit.

      Comment


      • Aia nu, da' sunt si destui frecatori de buzunare care o ard prin strainataturi si care n-ar zice pas.

        Comment


        • vezi, penelistii sunt oameni cu initiativa...cum darc sa fie numa' aia de la pezede tampiti, cand sunt si alte partide dornice de afirmare? bah, dar alora care ne pare rau ca s-a unit romania in 1859, respectiv 1918, ne da ceva statu' asta sau suntem buni doar la platit impozite? s-o trezit si curca aia cu populisme invatate cand tragea cu urechea la sedintele pezede...
          Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

          Comment


          • Originally posted by mr.K View Post
            ...
            Oaia? Pai noi suntem Australia...
            Australia e cu canguri si diavoli tazmanieni.
            Era unu' care voia sa scrie pe un deal cu niste oi (un desen ceva...), sa se vada din avion.
            Altul cica ar fi fugit din tara printre oile exportate (un terorist sau cam asa)... Eu zic ca e buna oaia ca brand de tara.

            Comment


            • Pai tocmai, ca si Australia, patrioa oilor, a ales alt animal care sa reprezinte tara.
              Cum am mai zis, imaginea tarii noastre piate fi alegatorul pezedist, care voteaza ca oaia, cu turma.

              Comment


              • Pai tocmai, ca si Australia, patrioa oilor, a ales alt animal care sa reprezinte tara.
                Oi gasesti peste tot in lume, canguri nu prea.
                Am auzit ca da Dragnea nu stiu ce lege apropos de oi. Am mai zis ca se face si oier, deci o sa fie tot cu dedicatie.

                Nici in Australia nu mai e ce a fost. Zice ca numarul de oi a scazut. https://www.realitatea.net/australia...ni_430671.html
                Last edited by Fanez; 30 May 2017, 15:54. Reason: Automerged Doublepost

                Comment


                • Porcul e imaginea Romaniei.
                  De la fermele subventionate, pana in fruntea parlamentului.
                  Romanului ii place porcul. Si pe gratar, si in parlament.
                  Porcul e cea mai buna propunere pentru brand.
                  Traiasca porcii!

                  Comment


                  • Originally posted by mr.K View Post
                    Porcul e cea mai buna propunere...
                    Nu. "Porcul e cea mai buna leguma" se zice.

                    Franta este tara bananiera.
                    Last edited by Fanez; 30 May 2017, 19:13. Reason: Automerged Doublepost

                    Comment


                    • sa mai zica vreunul ceva nasol de bmw, ca il mananc.

                      https://www.4 tuning.ro/concept-car/este-fara-niciun-dubiu-masina-momentului-iata-cum-arata-pe-viu-noul-bmw-seria-8-34953.html?utm_source=Newsletter__Newsletter_4 Tuning.ro&utm_medium=yahoo.com&utm_campaign=newsle tter_379517

                      Comment


                      • chiar ma gandeam cand or sa reinvie seria 8

                        Comment


                        • Originally posted by IancuMIC View Post
                          ...o parte din industria Hunedoarei...
                          Cam vreo 90% din ea...

                          Originally posted by Kojak View Post
                          Nu, merci!

                          Moldaminul e relativ mai nou. Inainte de '89, nu stiu daca exista.
                          Exista și în 1972. Atunci am făcut eu un tratament îngrozitor de dureros cu Moldamin în urma unei scarlatine. Aveam 5 ani.
                          În schimb, Polidinul era complet nedureros.
                          Last edited by Cherubino; 30 May 2017, 19:55. Reason: Automerged Doublepost
                          M-am născut cu prea puține degete mijlocii în raport cu lumea în care trăiesc.

                          Comment


                          • Firea nu permite sa se stranga semnaturi in Bucuresti pentru demiterea ei.

                            Primaria Capitalei a respins cererea Asociatiei Bucuresti Fara Ei, de amplasare a unor corturi in care sa se stranga semnaturi pentru referendumuri de demitere a primarului general Gabriela Firea si a primarilor de sector

                            "Pe data de 18.05.2017, am trimis Primariei Capitalei o notificare prin care informam cu privire la instalarea cortului nostru pentru strangerea de semnaturi in vederea organizarii referendumurilor de demitere a primarilor. Baza legala a solicitarii noastre este Legea 215/2001 privind administratia publica locala.

                            Primaria Capitalei ne-a raspuns cu un aviz negativ. E adevarat ca legislatia nu prevede clar o modalitate pentru strangerea de semnaturi in vederea referendumului de demitere, dar asa cum s-a instituit practica strangerii semnaturilor in campanii electorale sau civice, demersul nostru putea fi asimilat cu usurinta unor astfel de actiuni.
                            Ţoapa se teme.
                            Oricum, zici ca a mostenit orasul de la ma-sa.
                            Dar, dupa 1 an de zile de domnie, schimbari nu se vad. In bine.
                            Last edited by mr.K; 30 May 2017, 20:29.

                            Comment


                            • Originally posted by Cherubino View Post
                              Cam vreo 90% din ea...
                              Polidinul era complet nedureros.
                              Atunci, evident fac eu confuzie, pentru ca am afirmat ca era dureros; oricum la varsta aia ti se facea pielea de gaina numai cand scotea asistenta acul din cutia aia de inox si-l atasa in seringa.
                              Cu vaccinurile, cum te-ai descurcat? "Floricica" ne spuneau ca e...
                              Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                              Comment


                              • În materie de vaccinuri nu mi-l amintesc decât pe cel făcut în clasa a opta în mână, în urma căruia rezulta un fel de bășică la locul înțepăturii, bășică ce era extrem de dureroasă dacă era spartă. Îmi amintesc că unii colegi cu mintea odihnită obișnuiau să-i lovească cu palma pe alții exact în locul vaccinului ca să le provoace spargerea bășicii respective. La respectivul vaccin s-a făcut și un rapel prin clasa a 12-a, dar numai celor la care s-a constatat, în urma unei testări prealabile, că nu dezvoltaseră suficienți anticorpi în urma primului episod vaccinal. Eu am fost printre cei norocoși...
                                Ca să revin la Polidin, ultima cură am făcut-o în iarna 1991-92, în urma unei bronșite astmatiforme destul de urâte.
                                M-am născut cu prea puține degete mijlocii în raport cu lumea în care trăiesc.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google