Ce Promoveaza Mass-media In Ziua De Azi?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Incultura, valori materiale, indivizi dubiosi...per ansamblu, o calitate joasa a Omului.
    Ideea ca "asta cere audienta" este o minciuna sfruntata. Media ofera in prealabil apoi turma cere
    In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

    Comment


    • #17
      Violenta, nesimtirea si nepasarea1
      Nu intru in mai multe detalii!
      Intelegeti voi....
      Asta e .....
      aham......Restul e LOGAN


      http://www.youtube.com/watch?v=LFMrhczwez8

      Comment


      • #18
        Ofera prostia.....pe care noi, cu drag o imbratisam. Ofera telenovela romanului de rand, in rolurile principale....alesii nostri.
        Eu nu sufar de nebunie....ma bucur de ea in fiecare minut.

        Comment


        • #19
          spre deosebire de @Bro eu am tv dar nu am la ce sa ma uit.
          on topic , mass media promoveaza orice sa-si faca rating-ul de care au nevoie.
          sigpic #

          Comment


          • #20
            Originally posted by darksid3 View Post
            Incultura, valori materiale, indivizi dubiosi...per ansamblu, o calitate joasa a Omului.
            Ideea ca "asta cere audienta" este o minciuna sfruntata. Media ofera in prealabil apoi turma cere
            Pai astea fac audienta cu oarece costuri minime,de aceea media ofera circ si panarame pentru ca apoi ''turma'' sa ceara.Se poate spune ca media isi ''educa'' proprii telespectatori spre un anume spectru de informatii.Un exemplu:Pt drepturi de televizare ale handbalului liga I se platesc undeva la 100.000 euro pe sezon acum sa ne gandim cate panarame pot fi aduse cu bani astia la emisiuni de genu celei care prezinta Capatos/Bahmuteanca/Madalin Ionescu/Diaconescu.

            Comment


            • #21
              @adimrv: televizor am si eu, aparatul in sine pe post de bibelou. cablul e cel la care am renuntat.

              Comment


              • #22
                Media promoveaza "ce vrea muschii lor", dar nu te obliga nimeni sa te uiti sau sa citesti (daca e vorba de ziar). Asadar, cheia e la tine!

                P.S. Daca am vorbit la persoana a 2 a, nu inseamna ca ma refer la cineva anume.
                sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                Comment


                • #23
                  Total gresit,mass media castiga din publicitate si abonamete tv,ambele surse de castig se bazeaza pe audienta,ori ca sa ai audienta trebuie sa oferi programe de calitate care sa fie pe placu majoritatii(pe toti nu ii poate multumii) si nu ce vor muschi lor.

                  Comment


                  • #24
                    Pai si asta nu inseamna ca promoveaza ce vor ei?! Pana la urma, ei decid ce anume sa promoveze, nu?!
                    In mass media nu prea conteaza daca programele sunt de calitate sau nu (dovada este chiar link-ul din primul post), conteaza sa se uite lumea.
                    sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                    Comment


                    • #25
                      pe mine mă enervează titlurile de genul..ȚOAPA X A PLECAT ÎN VACANȚĂ CU IUBITUL ÎN SOMALIA să viziteze pădurea tropicală
                      ce mă interesează pe mine,până la urmă?

                      Comment

                      Working...
                      X
                      Anulare DPF
                      Politica de Securitate Google