Atestat Trasport Persoane Si Marfa

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Atestat Trasport Persoane Si Marfa

    Deschid acest topic pentru ca in aceasta seara mi-a ajuns cutitul la os.In decembrie m-am inscris la scoala de soferi pentru 'D'.In februarie iau permisul.Ma inscriu pentru atestat,pe 20 martie am luat sala.Urmatoarea proba e traseul pe care trebuia sa-l dau azi sau maine[dupa spusele instructorului].Il sun pe instructor in seara asta si-mi zice ca s-ar putea,din surse neoficiale,sa dau saptamana viitoare.Oare nesimtire asta din partea A.R.R.-ului e valabila in toata tara sau doar in provincie.Mentionez ca examenele pentru atestat se dau cu un reprezentant al A.R.R.-ului din Bucuresti,cei din provincie sunt doar pentru amendat soferi.

  • #2
    adica pt atestat mai dai un examen sala-traseu? da' ce,doamne iarta-ma, vor astia sa scoata asi ai volanului in2 saptamani?
    de curiozitate cit te costa toata afacerea asta cu atestatul,ca ma bate-un gand?!

    abs+ 1.4 mpi a/c alb glace

    Comment


    • #3
      Pentru atestat am dat 950 ron.La testat e mai rau ca la scoala de soferi.Scoala m-a ajuns aproape 1400 ron cu tot cu dosar.Nu e vorba de bani cat e timpul pierdut.Pentru atestat ai examene mai grele decat pentru permis.Dai iar sala si traseul.
      Last edited by KELBURTOS; 19 April 2010, 21:16.

      Comment


      • #4
        deci scoala vre-o 15-18 mil, atestatul 9,5 mil cu toate ,cred ca ajungi in 3000 de ron ,mult ,ff mult ,m-am gandit la varianta asta dar poate daca imi donez vre-un organ sa fac si D ,in fine....... nu stiu ce sa-ti zic cum ii pe la noi dar daca ma hotarasc o sa te tin la curent cu demersul ostilitatilor.
        http://www.loganclub.ro/forum/mcv_ro...ion-t5724.html toate bune

        Comment


        • #5
          Mai pune 250 ron cartela tahograf si vreo 70 ron atestatul.
          Last edited by KELBURTOS; 19 April 2010, 21:23.

          Comment


          • #6
            Si amenda daca nu ai atestat cat este?

            Comment


            • #7
              Vreo 40 mil tu si 200 mil patronul.

              Comment


              • #8
                Foarte mult!

                Comment


                • #9
                  Amenzile A.R.R.-ului sunt de zeci de milioane pentru soferi si sute de milioane pentru patroni,nu se incurca cu maruntisuri.
                  Last edited by KELBURTOS; 19 April 2010, 21:37.

                  Comment


                  • #10
                    @ kelburtos ai vorbit cu cei care au mai dat atestatul? poate obtii de la ei niste ponturi. anul trecut vorbeam cu cineva care a dat atestatul si imi spunea ca i-a dat o problema in genul celor de la fizica.
                    sigpic

                    Comment


                    • #11
                      adica pt examene trebuie sa vina un reprezentant de la bucuresti ? asa e in toata tara? ce aiurea. trebuia sa fie unul pe judet macar. daca stai dupa ala care vine de la bucuresti .... it sucks!!
                      sigpic

                      Comment


                      • #12
                        Originally posted by 1.6_mpi View Post
                        @ kelburtos ai vorbit cu cei care au mai dat atestatul? poate obtii de la ei niste ponturi. anul trecut vorbeam cu cineva care a dat atestatul si imi spunea ca i-a dat o problema in genul celor de la fizica.
                        Sala am luat-o,a mai ramas traseul.

                        Comment


                        • #13
                          Hai sa-l inchidem,am deschis altul mai interesant http://www.loganclub.ro/forum/preofe...hi-t22593.html

                          Comment

                          Working...
                          X
                          Anulare DPF
                          Politica de Securitate Google