Discutii despre cei mici. Si LOGANISTI...Si PARINTI

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Discutii despre cei mici. Si LOGANISTI...Si PARINTI

    Hai sa povestim despre copii:
    ce mai fac copiii nostri, cum se comporta in masina, ce am facut pentru siguranta lor, sfaturi pentru parintii mai tineri, boacane ..., si despre tot ce tine de............. ,

    copii vs Logan.
    Attached Files
    67
    nu am copii
    38.81%
    26
    am un copil
    38.81%
    26
    am doi copii
    22.39%
    15
    am mai multi copii
    0.00%
    0
    Last edited by loosh; 20 April 2010, 10:13.
    Politics wasn't about the right or left side, was about have or have not.
    sigpic

  • #2
    Voi ce scaun pentru copii folositi?
    Politics wasn't about the right or left side, was about have or have not.
    sigpic

    Comment


    • #3
      Unul cam mare pentru ea, dar creste repede. Nu stiu cum ii zice.
      Apropos de scaune de copii, voi in ce pozitie il tineti pe bancheta din spate (in spatele soferului, la mijloc sau in dreapta) ?

      Comment


      • #4
        Il tin in spatele soferului. A trebuit sa scot manerele de la macaraua geamului, ca o tot invartea, ba cu mana , ba cu picioarele. A gasit cineva solutii cu ce se poate camufla axul ala?
        Politics wasn't about the right or left side, was about have or have not.
        sigpic

        Comment


        • #5

          Nimeni nu duce isi copii cu Loganul?
          Ai mei , pot sa spun ca ii duc la plimbare, dar daca nu ma invart de doua ori cu masina in jurul blocului, degeaba ii scot afara!
          Problema e alta: ma exaspereaza firmiturile. Cad intre bancheta din spate si spatar, si sunt foarte greu de adunat.
          In rest, la mine e mai usor de facut curat, ca am huse din vinilin, foarte bine intinse, care se sterg usor cu solutii pentru piele.
          Dar firmiturile.... ma exaspereaza!
          Politics wasn't about the right or left side, was about have or have not.
          sigpic

          Comment


          • #6
            Firimiturile ca firimiturile, la mine atinge cu picioarele scaunele din fata. Da` totul se curata. Nu ai cum sa ii opresti, doar sa-i bagi in porbagaj...
            Cand s-a nascut fata nu aveam masina. Cand am pus-o in scaun prima data avea un an si un pic, s-a vazut "incatusata" si am renuntat la el. Oricum, il luasem de la cineva de proba. Sotia sta in spate cu ea si la drum ii iau doua pernute si doarme ca in pat si las scaunul din dreapta pe spate.
            Attached Files
            Last edited by hriberiu; 31 May 2010, 17:55.
            sigpic42.453.149

            Comment


            • #7
              salutare; eu folosesc un scaun de la chico, pozitionat in spatele soferului - efectul de autoconservare - de-a latul banchetei-scaunul permite aceasta pozitionare, se vede si centura de siguranta; problema este ca a cam crescut pitica si... mai merge, dar ar cam trebui altul
              Sfatul meu este sa legati INTOTDEAUNA scaunul in centura

              PS:in prima poza avea 2 luni iar piticul tocmai a implinit 6 luni, a doua este de zilele trecute...
              SA VA TRAIASCA COPILASII !!!
              Attached Files
              Last edited by ionut.c; 31 May 2010, 18:41.

              Comment


              • #8
                @Ucraina te-ai gandit macar o clipa la siguranta copilului? Ce daca e "incatusata", tu nu-ti pui centura de siguranta? Deocamdata nu am copil/i, dar daca o sa am, obligatoriu centuri...

                Comment


                • #9
                  Siguranta copilului e pe primul loc. Am inceput sa o invat cu centura, ca are 3 ani de acum si ii place, ca vede la mine si vrea si ea...
                  sigpic42.453.149

                  Comment


                  • #10
                    Aveti copii frumosi. Sa va traiasca si sa aveti parte numai de bucurii de pe urma lor.
                    Toti ne copie. Baiatul meu are 4 ani, si nu mai vrea scaunel. Vrea direct pe bancheta. Centura il ajunge la limita. Fetita are 2 ani si a preluat scaunul de la el. (Aici am facut economie). Pana acum statea in brate la mami.
                    Si la mine e vesnic plin de urme de picioare pe spatele scaunelor din fata si pe fata la portiere. Am luat servetele umede si sterg constiincios de fiecare data cand cobor din masina.
                    Mai am o problema, cu manerele de la macaraua geamurilor din spate. (Nu am geamuri electrice in spate). Deocamdata le-am pozitionat astfel incat in pozitie inchisa sa fie manerul lasat de tot in jos.
                    A gasit cineva alta solutie?
                    Politics wasn't about the right or left side, was about have or have not.
                    sigpic

                    Comment


                    • #11
                      In masina:cel mic in scaunel,fata de ceva timp tine neaparat sa stea in fata,si nu am ce ii face,desi cred ca e legal(parca legislatia e pe inaltime nu pe varsta,in privinta copiilor).

                      Comment


                      • #12
                        @AB4-din cate stiu eu parca era asa: minim 1.50m. sau 14 ani
                        sigpic

                        Comment


                        • #13
                          Ei, toti vor sa stea in fata, pustiul meu are 5 ani si nu ii pot indeplini dorinta decat pe la tara, cand ajung la socri. In rest, boacane, ca toti cei mici, fiind pasionat de masini, a reusit sa-mi strice blocul de lumini tragand de el, de nu mai claxona.
                          Attached Files

                          Comment


                          • #14
                            Da ,acum vad ca se specifica doar varsta (12 ani) nu se mai pomeneste de inaltime,dar asta e...

                            Comment


                            • #15
                              Originally posted by cris_iasi View Post
                              Ei, toti vor sa stea in fata, pustiul meu are 5 ani si nu ii pot indeplini dorinta decat pe la tara, cand ajung la socri. In rest, boacane, ca toti cei mici, fiind pasionat de masini, a reusit sa-mi strice blocul de lumini tragand de el, de nu mai claxona.
                              nu esti singurul cu blocul de lumini,la mine schimba greu fazele si am fata ,nu baiat....

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google