Discutii despre cei mici. Si LOGANISTI...Si PARINTI

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Eu sincer le-as da amenz asa de marii, celor care duc copii altfel decat in scaune dedicate, ca ar fi nevoiti sa isi vanda masina pentru a le plati.
    Sa-ti expui copilul la asemenea riscuri mi se pare o iresponsabilitate fara margini!
    Vand cotiere Speed cu intaritura metalica la super pret!

    Comment


    • #47
      Cum va descurcati cu copiii in sezonul rece? ai mei sunt mucosi de doua saptamani, si nu le mai trece. Le-am dat si ce-a spus doctorul, le-am luat si siropele naturiste, si ... degeaba!
      Politics wasn't about the right or left side, was about have or have not.
      sigpic

      Comment


      • #48
        Sunt micuti?Cati ani au?Si de al meu trebuie sa am mare grija,are 12 ani,sunt sensibili.Noi parca nu eram asa,sau gresesc?
        Forum neinteresant. Delogat definitiv.

        Comment


        • #49
          Ai mei au 2,5 si 4,5. Eu raceam mai serios o data la 2 ani, dar imi trecea in 5 zile cu sirogal, faringosept, ceai fierbinte cu lamaie si frectie cu otet cald. Era sa uit ... bunicii imi dadeau seara inainte de culcare un paharel cu vin fiert cu scortisoara si cuisoare sau rachiu fiert cu piper. Stiu ca se mai bea si moare de varza cu hrean.
          Ai mei racesc si cu mama alifiilor si siropurilor.
          Mai stie cineva leacuri babesti sau descantece, ca , promit sa le incerc pe toate, numai sa nu-i mai vad mucosi, ca niste pui de avicola! (ei, nu chiar pe toate).
          Politics wasn't about the right or left side, was about have or have not.
          sigpic

          Comment


          • #50
            Ce stiu de la doctorul de familie,este ca nu trebuie sa apelam din prima la antibiotice.Asa am facut noi cu cel mic,cand avea cam 5-6 ani si era mai mereu racit.Antibioticele le slabesc imunitatea.De atunci am schimbat doctorul si nu prea a mai racit.Cand il vedem mai "blegutz" ii dam Nurofen,Paxeladin.Al meu are 13 ani,sa nu uitam!
            Forum neinteresant. Delogat definitiv.

            Comment


            • #51
              Pitica mea are 1 an si 7 luni si nu mai vrea sa stea in scaunul decopii, nu stiu ce o sa ma fac cu ea...
              Multa lume, putini oameni...

              Comment


              • #52
                Sa-ti traiasca bobo77!
                E curioasa si dornica sa mearga pe piciorusele ei.
                Forum neinteresant. Delogat definitiv.

                Comment


                • #53
                  La 5 ani si 8 luni, acum cateva zile, juniorul meu am bifat si rujeola. A agatat gradinita in cui si se specializeaza, cand are voie, in NFS. Si in liste pentru Mos Craciun. Si face planuri sa mearga la pescuit cand va veni caldura.
                  Sanatate la toti micutii! Si sa fie Mos Craciun cat de darnic poate cu ei. Eventual si cu parintii (vreo prima ceva............).

                  Comment


                  • #54
                    Originally posted by bobo77 View Post
                    Pitica mea are 1 an si 7 luni si nu mai vrea sa stea in scaunul decopii, nu stiu ce o sa ma fac cu ea...

                    A mea are 2 ani si inca sta fara probleme...dar daca pleci singur in masina cu ea trebuie sa o obligi/sa o pacalesti in vreun fel ca alta solutie nu ai.
                    Eu pe viitor ma gandesc sa ii iau o tetiera cu DVD si sa se uite la Desene Animate!!
                    Sa ne traiasca copii la toti!!!

                    Comment


                    • #55
                      Mai bine ii pui un Cd cu povesti, decat o tetiera cu desene animate. Eu pe ai mei nu ii las mai mult de 1 ora la televezor sau la calculator. Poate fi nociv pentru ei.
                      Cartoon Network l-am scos din lista mea de desene.Dialogurile sunt abominabile.
                      Nici MiniMax nu e departe. Numai fete rautacioase si invidioase.
                      Acum am gasit "peteava.tv."
                      Politics wasn't about the right or left side, was about have or have not.
                      sigpic

                      Comment


                      • #56
                        Desenele animate sunt pline de violenta,ii invata de mici sa fie violenti,baietii, iar pe fetite fitoase.Nu mai sunt desenele alea cand eram noi copii,vesele,hazlii,fara roboti,mutanti si alte zburatoare cu ochi rosii...
                        Forum neinteresant. Delogat definitiv.

                        Comment


                        • #57
                          Cam putina activitate pe acest forum, sa o reinvii eu un pic. In ce priveste desenele, se uita la desenele vechi gen Mickey Mouse, Donald, Chip si Dale, Tom si Jerry, Pinochio, Alba ca zapada, in general cam desenele alea vechi de la Disney. Toate desenele astea le gasiti in comert sau pe torrente, depinde cum va place. Se uita la DVD la tv, iar la posturile tv se uita numai la Minimax atunci cand nu se joaca.
                          Daca ceva functioneaza, nu-i bine sa-l repari

                          Comment


                          • #58
                            Pe copil in general e bine sa il inveti sa faca diferenta dintre nociv si inofensiv,,dintre rau si bine,,dintre a fi fitos si placut in societate !
                            Cand o sa il dai mai tarziu in societate,,,gradinita,,scoala etc,,o sa fie un neadaptat pt ca este neinformat!
                            Atunci cand copii nostri intalnesc astfel de situatii neplacute in societate ei trebuie deja sa stie ce trebuie sa faca ca sa evite astfel de situatii si sa nu cada in extrema cealalta pt ca pur si simplu nu o cunoaste si el zice ca e bine ce face!
                            Acu zic si eu parerea mea si nu dau cu paru!!!
                            Fata mea are acum 2 ani si o luna si se uita la desene animate pe cartoon,,minimax,,dysney,,boomerang si desenele i le selectez eu din telecomanda pe ce desen mi se pare mie educativ!
                            Iar despre a viziona desene animate in masina pe tetiere,,vorba lui Seby..traiasca Torente si Strong Dc-ul,,ca de acolo iei desene dintre cele mai vechi..la cele mai noi pe alese!

                            Comment


                            • #59
                              a mea doarme in masina de rupe. maiales daca mai iau si-o groapa ocazional, e lumea ei. are 6 saptamani, dar distinge zgomotul de concasor facut de lighenul meu fara tobe fata de masna de cusut 1.4 a nevestii-mi. in aia mai silentioasa si fara suspensii sport nu doarme asa repede si asa profund
                              Attached Files
                              Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                              Comment


                              • #60
                                Sa-ti traiasca Seba!Multa sanatate!
                                Forum neinteresant. Delogat definitiv.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google