Accident Intre Logan Versus VW Polo

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    Imi pare bine sa vad ca stii de gluma domnul zorro
    Cat despre militienii aia... ce pot sa zic... niste nesimtiti... vezi tu, ai deranjat "organul suprem" al circulatiei si pentru asta ai fost pedepsit... ce poti sa le ceri domne' n-ai voie sa le atragi tu atentia daca unul greseste... ca ce cred ei, cum iti permiti tu un simplu cetatean sa le insulti "inteligenta"... si daca ai masina putin modificata te opresc in trafic pentru ca "sfidezi organul"... niste dobitoci!
    Scuze de offtopic si sa-mi fie cu iertare dar asta este adevarul!

    (sper sa nu-mi mai iau din nou vreun cartonas rosu pentru limbaj )
    sigpic

    Comment


    • #62
      ~DSE~, tavi, vasile, lasati-o mai moale cu "sfaturile". chiar nu va puteti abtine?
      Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

      Comment


      • #63
        Sorry.. nu se mai intampla... nu mi-am dat seama daca am gresit iar cu ceva, dar eu n-am facut altceva decat sa glumesc un pic
        sigpic

        Comment


        • #64
          Originally posted by ~DSE~ View Post
          Imi pare bine sa vad ca stii de gluma domnul zorro
          Cat despre militienii aia... ce pot sa zic... niste nesimtiti... vezi tu, ai deranjat "organul suprem" al circulatiei si pentru asta ai fost pedepsit... ce poti sa le ceri domne' n-ai voie sa le atragi tu atentia daca unul greseste... ca ce cred ei, cum iti permiti tu un simplu cetatean sa le insulti "inteligenta"... si daca ai masina putin modificata te opresc in trafic pentru ca "sfidezi organul"... niste dobitoci!
          Scuze de offtopic si sa-mi fie cu iertare dar asta este adevarul!

          (sper sa nu-mi mai iau din nou vreun cartonas rosu pentru limbaj )
          Te rog, termină cu "domnu ",tu si restu, cu mine se vb doar la pers " I " !!!

          Să nu exageram, nu-s toti la fel, mai sunt si exceptii ( maxim 1% ), dar pe astia 1%, niciodata nu-i intalnesti in trafic

          Drumuri cat mai bune vă doresc !!!

          " Este mai bine sa mori pentru ceva decat sa traiesti degeaba " by crull .....cea mai tare semnatura de pe sait !!! un motto foarte adevarat !!! doar ca nu-i bun de aplicat in romanika !!!
          Last edited by zorro6299; 1 June 2010, 11:52.

          Comment


          • #65
            Da, pai sa nu exageram ca nu m-am referit la politisti ci numai la "militieni"
            sigpic

            Comment


            • #66
              okokok, a trecut si ziua de azi, ziua cu termen lla Judecatorie. Pe scurt, am obtinut un nou termen , sau cum se zice in termeni "avocatesti ", o amanare pană pe 22 sept , timp cerut de cel cu Honda, sa-si caute avocat .
              Pentru mine e super ok, tot ce-mi mai trebuie e inca o " amanare " si a trecut si anul 2010 , tot sofer, asa cum sunt de 11 ani. La anu vom vedea ce vremuri mai vin.

              Succes tuturor si nu uitati, o singura viata avem... si Viteza Ucide !!!

              Comment


              • #67
                Nu numai viteza ci si neatentia ucide... dar astea doua combinate te duc direct la dracu

                PS: ala cu honda se judeca doar cu tine sau si cu cel cu logan?
                sigpic

                Comment


                • #68
                  ala se judeca aiurea, a parcat ampixulea, normal ar fi sa fie sanatos si sa-si repare masina pe banii lui. domnia si prostia se platesc. sau ar trebui...
                  Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                  Comment


                  • #69
                    Originally posted by TxRanger View Post
                    Nu numai viteza ci si neatentia ucide... dar astea doua combinate te duc direct la dracu

                    PS: ala cu honda se judeca doar cu tine sau si cu cel cu logan?

                    Exact, direct si fara sa stai la coadă !

                    In cazul nostru ( al meu + a celui cu logan ) neatentia mea + neatentia lui adica - neatentie la pătrat + viteza lui = facut un tuning fortat la vw si logan.

                    Dar cum zice lumea , dăle" mă dreaq de cazane, bine ca noi suntem Ok, si are dreptate !!! se putea si mai rau.

                    In leg cu judecata.... s-au cam complicat treburile, cum cel din Logan, este avocat , s-a gandit el, ca n-ar fi rau sa se supere si sa-si puna si el avocat, ca este permis de lege, si si-a si pus,o avocata , tare "simpatica",iar cel cu Honda, cauta sa-si puna si el. Desigur , eu , n-am nevoie, reusesc singur sa le tin piept, am experienta suficienta la tribunal...si in + nu ma consider vinovat, e o vb prin tribunal...."doar vinovatii cer avocat "

                    S-a ajuns la asta , pt ca, zicea avocata , conform plangerii facute de mine, prin care am contestat acel PV, am aratat ca cei 2 , cel cu Log, si cel cu Honda, alaturi de militie , ar fi vinovati pt accident , si eu sunt partea vatamată ) in concluzie , eu ma judec cu ei , toti 3 impotriva mea ...tare nu ?! ceva pariuri ?! ..... in fond si la urma urmei... chiar de-as pierde.... NU ma mai pot pedepsi din nou, cu inca cateva luni de susp, sau sa-mi mareasca amenda, just ? cel mult voi plati cheltuielile de judecată ,si in cel mai rau caz, si cei 2 avocati ai lor.... si de-ar costa 10 mil..... cat mi-a cerut si cel cu Honda, imediat după accident.... o sa-i platesc cu placere.... decat sa-i fi dat lui atunci, cu scarbă !!! Dar mai sunt cam 2 ani pana se termina acest proces.... e prematur sa vb de final )

                    Originally posted by Seba View Post
                    ala se judeca aiurea, a parcat ampixulea, normal ar fi sa fie sanatos si sa-si repare masina pe banii lui. domnia si prostia se platesc. sau ar trebui...
                    normal ar fi..multe, sau mai exact...normal ca nu-i normal..dar....nimic nu-i normal in tara asta, ca sa fie normali locuitorii ei, just ?!

                    pace to all...si fara incidente , vă rog !!!

                    Atentie sporităsi nu uitati :Viteza Ucide !!!

                    Comment


                    • #70
                      Hy ,to all.

                      Revin cu rezultatul FINAL in aceasta " confruntare " , desigur pentru curiosi

                      S-a terminat cu procesu" , s-a Hotarat :

                      - admite cererea mea ( de a transforma amenda si sanctiunea , hotarate de militie ) intr-un AVERTISMENT / eu fiind in 13 ani de condus la prima abatere de genu" / neexistand victime omenesti / si dat fiind situatia existenta la ora producerii accidentului / masini parcate neregulamentar / fiindu-mi blocata vizibilitatea in proportie de peste 90% / + ca Honda implicata in accident era si ea parcata NEREGULAMENTAR +++ ca Dacia Logan circula cu mult peste viteza legala.

                      A ramas valabila asigurarea mea / cu ea s-a platit reparatia Loganului

                      Honda s-a reparat " singura " , si VW meu la fel


                      Desigur toate acestea au fost posibile DOAR din amabilitatea soferului de Logan ( un baiat de nota 20 ) , comparativ cu excrocu" de pe Honda ( care a ramas cu buza umflata - banii care i-a dat la avocat desigur eu m-am reprezentat singur ,iar cel cu loganul la fel )

                      Drumuri cat mai bune , lejere si fara incidente !!!

                      Viata are Prioritate !!!

                      Comment


                      • #71
                        ma mir ca se mai face si dreptate in tara asta
                        o/____\o
                        (i)
                        .........

                        Comment


                        • #72
                          Salutare tururor Loganistilor !!!

                          Scuzati deranjul ( acolo unde se considera ca am deranjat / n-as fi " intervenit " daca nu primeam mail-ul cu " inactiv pe loganclub )

                          Ce voiam sa spun este ca am ajuns intr-o tara unde n-as fi avut acel nefericit accident / de ce spun asta ? pt ca aici exista respect in trafic, exista soferi ( nu conducatori auto ) + semnalizarea rutiera este la cote ridicate !

                          Printre multe curiozitati rutiere m-au impresionat corectitudinea soferilor care se opresc la fiecare STOP pe care-l intalnesc( zi sau noapte ) , soferi care respecta limitarile de viteza ,respecta pe ceilalti participanti din trafic.

                          So, daca eram aici , in acea intersectei cu ghinion, probabil erau montate 4 Stopuri , cate unu pt fiecare directie de mers , in cazul asta , cel cu Loganu ar fi fost obligat sa opreasca , eu eram oprit , toata lumea era happy ) dar asta in alta tara , NU in RO , U in europa !!!

                          Cum spuneam ( oate are de necrezut ) aici , pentru toate directiile exista un STOP in ficare intersectie ( 99,99% ) primul venit , primu" trecut , sper ca m-am facut inteles , tot asa in ordinea venirii se respecta si ordinea plecarii ...este super de amuzant , de civilizat , de clar de CIVILIZAT ( stiu ca ma reet / dar pare de necrezut / am sa " urc " un film , curand ).

                          **alta curiozitate / particularitate / semafoarle pe care le intalneste un sofer intr-o intersectie , sunt amplasate , dincolo de intersectie ( pentru a fi mult mai vizibile, a NU fi nevoie sa te apleci sub parasolar sa le vezi ) desupra ta sunt semafoarele pentru cei de pe contrasens...ser ca m-am facut inteles +++ sunt si semafoare pentru soferii cu deficiente de vedere ( culoarea Rosie siind de forma Patrata ) .

                          Cedeaza trecerea este folosit DOAR la intrarile in autostrazi , NU se gaseste in intersectii !!!

                          NU se foloseste Prioritatea de Dreapta !!!



                          V-a urma.....

                          P.S. Tara de care va spuneam este...Canada desigur , unde va astet cu drag )

                          P.S.2 Rog a ,NU se intelege gresit acest mesaj , NU ma laud sau ceva, ca as fi ajuns in Canada...e plina tara asta de Ro..deci n-am realizat decat ca am scapat de RO ) ok ? bafta mare !!!



                          Uploaded with ImageShack.us
                          Last edited by zorro6299; 8 November 2011, 16:44.

                          Comment


                          • #73
                            Ceea ce spui tu se numeste educatie, incepand cu cei 7 ani. Daca ai o baza buna vei fi civilizat. Pe aici e la moda sa fii cat mai "incordat".
                            sigpic

                            Comment


                            • #74
                              Originally posted by Costi-bc View Post
                              ma mir ca se mai face si dreptate in tara asta
                              Costi , te mirai degeaba , uite ma ca revin cu "vesti de ultima ora" , in ideea ca am vorbit in ro cu ai mei care m-au informat ca au primit de la Militia rutiera o scrisoare , desigur adresata mie , prin care mi se cere sa ma prezint la ei cu permisul de conducere in vederea suspendarii pe 30 zile, iar daca nu ma prezint voi primi 90 zile de suspendare ( probabil pentru " nesupunere ) )

                              Treaba e si mai nasoala ca , zic cei de la militie , TREBUIA sa prezint permisul acum 2 ani , imediat ce s-a terminat cu procesul , si ca EU trebuia SA INTLEG , ca prin hotararea primita de la Tribunal, am reusit sa ANULEZ ( preschimb ) doar AMENDA in AVERTISMENT , dar sanctiunea cu suspendatul permisului pe 30 de zile, a ramas in picioare ( oare cum de ? ca eu am cerut in instanta ambele sanctiuni schimbate si cei de acolo NU au pomenit nimic de permis, au fost deacord cu preschimbarea amenzii in avertisment dar NU scrie nimic de cele 30 de zile pt permis ) si ca urmare , traind ( acele vremuri in ro ) eu trebuia sa inteleg ca trebuie sa duc permisul la militie pt 30 de zile, cum NU m-am conformat ( ca NU am fost atat de " logic" in gandire ca ei , uite ca in 2 ANI , m-au gasit , acum au spus ca am 90 de zile de suspendare ) ( durem-ar capu de suspendarea lor , eu avand de ceva vreme permis international obtinut aici in urma unui alt exam , permisul din ro fiin val aici doar 6 luni ) ca urmare , le-am tramsmis ca pot sa si bage " in dos " permisul Ro !

                              Dar totusi, de ce le-a uat 2 ani in care sa " descopere ' ca eu nu le-am prezentat permisul ( timp in care eu am tot condus in ro. suficient ).

                              De ce oare NU au avut unavointa cei de la trbunal sa precizeze in Hotararea trimisa mie , EXACT ce si cum am obtinut in urma contestarii Procesului Verbal ? ( scriind-mi DOAR ca tribunalul a hotarat preschimbarea amenzii in avertisment ,ATAT , nimic in leg cu permisul , NIMIC. ( iar acum un nene militian i-a spun lu" tata ca E LOGIC , ca de aia NU au scris , ca trebuia sa ne dam noi seama ) ( intradevar e logic / probabil daca esti din sistemul lor , e logic ) )

                              Singura explicatie ( a lipsei de informare a mea, cum ca trebuia sa duc permisul la militie si a faptului ca puteau fi mai exacti in ceea ce AM OBTINUT in instanta si ce NU ) este ca au fost 100% convinsi ca voi face RECURS , is ca-i voi stresa in contiuare la tribunal pana ce voi obtine ( asa cum am obtinut schimbarea sanctiunii amenzii ) si schimbarea sanctiunii in legatura cu suspendarea permisului !!! ( desi inca de la inceput am cerut schimbarea incadrarii faptei INCLUSIV cea cu suspendarea care MA DUREA cel mai mult / de bani nu se punea problema / se punea mai mult problema suspendarii permisului , pana la acea data neavand vreo zi de suspendare . in 12 ani )

                              Dar deh, asta e, mai sunt si surprize neplacute de la militie ( marea majoritate fiin asa logici in gandire )

                              Bafta multa si atentie in trafic !!!

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google