Accidente (Must be 18+)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Accident Bucuresti -Giurgiu...4 morti ...2 din masinile implicate Dacia logan,ambele cu gpl.http://www.ziare.com/stiri/accident/...nizati-1441422

    Comment


    • Pai si daca era cu gpl ce treaba are?Nu asta a cauzat moartea,in plus ca era sau nu logan scenariul cam tot la fel ar fi fost.
      Rezervorul masinii este din plastic ,al gpl-ului din material mult mai rezistent care rezista la socuri mult mai puternice...

      Comment


      • Daca incendiul nu ar fi fost din cauza gpl ului nu aveau de ce sa precizeze ca masinile functionau pe gpl.
        Last edited by Seba; 3 November 2016, 18:20.

        Comment


        • Unde-s aia care spuneau ca Loganul e sigur?
          Stele NCAP si alte prostii.

          In ce hal arata una din masini.
          Last edited by mr.K; 28 October 2016, 22:19.

          Comment


          • L3on incendiul a fost din cauza gpl,ar fi fost imposibil sa nu existe incendiu.Dar banuiesc ca sti cum functioneaza gpl la presiune mare,nu?...explozie,eventual cu flacara dar nu intretine arderea,se evapora.Acum spune-mi cum ar fi aratat masinile alea daca nu ar fi existat gpl si ar fi fost in rezervor cativa litrii de benzina....Cadavrele ar fi fost carbonizate iar cretinii draq de reporteri de cacao n-ar mai fi discreditat gpl ...pace!!!(ca o paranteza,n-am instalatie gpl)

            mr.K las-o dracu de treaba....nu numai ca esti subiectiv dar esti si exagerat.Da-mi tu exemplu de masina sigura de pana in 25 mii euro noua,sunt curios ce alegi si pe urma iti pun clip cu masina respectiva sa vezi cum se descurca la un impact frontal cu un punct fix (unde forta e mai mica),cu viteza de 100km.Ai cunostiinte despre pasageri cati din ei aveau centuri?,asa ca o mica curiozitate de-a mea sau doar ai pus botul la ce au scris reporterii lui peste prajit?Scuze tonul meu dar ma irita comentariile fara argumente si care sunt facute din frustrare!!!
            Last edited by Olly09; 28 October 2016, 22:25. Reason: Automerged Doublepost

            Comment


            • S-a intamplat in aceasta seara in Braila , intre Scoala nr.2 si spitalul Judetean pe sos. Buzaului.




              Am trecut prin zona la scurt timp dupa incident , groaznic accident ! in zona unde s-a produs tragedia sunt indicatoare de limitare de viteza (30km/h) la cum arata ambele masini soferul SuperNovei avea pe putin un 50 km/h.
              De fiecare data cand trec prin acel loc reduc viteza la 30-35 km/h si de fiecare data sunt claxonat si flash-uit de mama focului , chiar nu se mai respecta domne nici o regula ???

              Soferul vinovat din Dacie are 19 ani !!! si am inteles ca este vinovat de producerea accidentului.
              sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

              Comment


              • alte 2 site-uri de stiri de c*c*t sustin ca soferul Daciei ar avea de fapt 39 de ani...cine a fost de vina,stabileste Politia,martori sunt sigur ca au fost destui si pareri la fel de multe!
                SUperNova aia arata naspa rau.....

                Comment


                • Era un sofer problema !! in trecut x amenzi din cauza vitezei _ suspendari de permis si evident permis suspendat si cand a produs incidentul de aseara!!!

                  Pentru astfel de specimene n-am mila !!bine ca am mai scapat de un cretin!!
                  sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                  Comment


                  • Nu prea se respecta limitele de viteza, din pacate.

                    Comment


                    • Locuiesc in acea zona de cartier , trec cu masina pe acolo de n ori/zi am avut mare noroc ca nu m-am intersectat cu acest nenorocit.
                      Este o portiune de drum destul de ingusta , normal cei de la primarie atunci cand au realizat lucrarile de "modernizare" trebuia sa faca locuri de parcare in "spic" asta insemnand sa mai reduca din trotuar ca oricum are 6 metri latime...si sa faca locuri de parcare , si aveam 2 benzi pe sens , s-au pus indicatoare de limitare a vitezei(30 km/h) , unul imediat ce se trece de spitalul judetean si un altul imediat ce se trece de Billa!!! + acele dungi pe asfalt asa zice damburi! foarte rar am vazut soferi care sa respecte limita de viteza pe acel sector , evident eu de fiecare data respect limita de 30 km/h si sunt injurat , claxonat , flash-uit la mare arta!
                      Last edited by prometheus; 3 November 2016, 11:25.
                      sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                      Comment


                      • M-am uitat pe Google Map, nu mi se pare un drum catastrofal, de ce are limitare de viteza la 30? din cauza spitalului, scolii? Nu cred ca viteza a fost cauza....mai degraba atentia
                        „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                        Comment


                        • Sunt doua treceri de pietoni in zona Scolii , una pentru elevi , cealalta pentru profesori , pentru tine care n-ai legatura cu acea zona nu ti se pare c-ar fi catastrofal , insa eu care am si invatat la acea scoala iti pot spune ca este una poate dintre cele mai nenorocite zone din Braila!! multa lume si-a gasit sfarsitul pe acel sector micut de drum , s-au intamplat foarte multe accidente acolo , din acest motiv s-au si pus semafoare si acum mai nou limitari drastice de viteza!!
                          sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                          Comment


                          • K, iar ai dat din top? testele euroncap se fac la 60km/h, cu un obiect static. nu cu inca 1500kg venind spre tine. departe idee ca dacia e vreo referinta in materie de siguranta (paradoxal, a scorat la fel in teste ca un golf 4). eu ma intreb de ce au luat foc, nu cat de indoita e tabla.
                            Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                            Comment


                            • A fost un flamebait.
                              Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                              Comment


                              • Originally posted by Seba View Post
                                K, iar ai dat din top? testele euroncap se fac la 60km/h, cu un obiect static. nu cu inca 1500kg venind spre tine. departe idee ca dacia e vreo referinta in materie de siguranta (paradoxal, a scorat la fel in teste ca un golf 4). eu ma intreb de ce au luat foc, nu cat de indoita e tabla.
                                Nu poti nega realitatea, e varza. 1500 de kile cu tot cu pasageri, ca s-au ciocnit 2 supercaruri Logan.
                                Ma mir ca n-au aparut aia care sustin ca daca e sa mori, ori in orice masina.
                                Doar ca din unele ai sanse mult mai mari sa scapi doar cu o sperietura.

                                Si, ai gasit vreun raspuns la foc?
                                Last edited by mr.K; 3 November 2016, 21:15.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google