Ce Tigari Fumati?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Am fumat de la Carpati fara filtru in sus tot ce a picat nu conta ce, mai ales ca pe vremea aceea nu prea aveai de unde sa alegi. dupa revolutie cum aparea ceva nou incercam sa vad cum e ce am inteles e ca toate inseamna sanatate mai putina si bani aruncati sau mai bine zis arsi de aceea cam la 4 ani dupa revolutie am renuntat si a fost unul din lucrurile bune pe care am putut sa il fac.

    Comment


    • #32
      Originally posted by blackufo View Post
      am bagat de toate in mine ,prieteni stiu de ce vorbesc , prin 82-84 m-am invatat cu monkey, am recidivat cu kumtoday,cismigiu,bucuresti,timis,golf kent gitanes si BT,pac ,armata ,criza carpati , busteni mai erau cate-va natii dar greu le deosebeai , in sfarsit cele de SFANTUL GHEORGHE si TIMISOARA erau deosebite, ti se topeau in gura ,a bine nu poti spune despre cele de RM=SARAT,ooooooo HB,, opa ce tigari domne, venea trenul international ,il asteptam in medias s-au fagaras si faceam bisnita ,ce vremuri ........no gata o venit revolution.era un tip de tigari grecesti ........papastratos , bune,. s-o gatat cu snagovul si amiralul ,am trecut la winchester,la inceput bune ,am dat de marlboro,ok, cate-un kent la promotie , LM cati-va ani ,l-o stricat si ala ,in sfarsit ajung lacamel,vreo doi ani si rothmans ........n-o cu asta m-am lasat , bune , dar cand o zis ca le fac 10 lei si ..........am zis ca atata nu dau si uite ca am 15 luni in care nu am gustat o tigare dar credeti-ma in curg balele dupa un fum.pot spune am fumat cam tot ce se gasea pe piata , trabucuri ?la primul trabuc ,am cazut in fund , coma tabacica ,tot l-am tras in piept ,ce barbat eram odata ............dar am jurat ca ma apuc cand ies la pensie .....adica nu cred ca mai gasim asa ceva.........hi hi hi
      Esti o adevarata tutungerie.
      Eu nici n-am incercat atatea. Bine ai venit in clubul alora care s-au lasat.

      Comment


      • #33
        atentie , am un vecin care in fiecare dimineata ,asa de tare tuseste de imi vine ca ii ultima data cand il aud in viata ,dar fumeaza in continuare,.........eu nimic ,nici tu tuse ,nici oboseala ,si ma verificam ,ca stau la patru si nu am lift decat in poze ,deci pot spune cu mina pe inima ca pretul a fost factorul de decizie care m-o sfatuit sa le las.dar brichete mai aveti daca nu mai fumati?cu ce BIG-uri va laudati pe langa pachetul care il afisati pe masa?
        http://www.loganclub.ro/forum/mcv_ro...ion-t5724.html toate bune

        Comment


        • #34
          am o saptamana de cand m-am lasat. dar bagam dunhil negru. doua pachete pe zi !!!
          Zilele petrecute la pescuit nu se pun la anii vietii

          Comment


          • #35
            eu fumez Davidoff gold, dar as vrea sa ma las de fumat

            app de ce spunea blackufo, eu sunt fan zippo am 3 exemplare + o cutie mare de pantofi de tot felu de brichete mai ales cele care s-au dat la "promotii"
            Last edited by iguana; 6 April 2011, 18:55. Reason: Automerged Doublepost
            Megane II faza II 1.5dcI K9K

            http://www.loganclub.ro/forum/b_189_ygn_2-t41493.html

            Comment

            Working...
            X
            Anulare DPF
            Politica de Securitate Google