Ultimul Film Vazut.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • MAMA(2013) un horror cu ceva elemente autentice care baga bine frica in tine inca de la inceput,nota 8/10
    Jackass:Bad grandpa ,unele faze comice din film sunt trase de par dar faza cu baietelul care se da drept fetita la concursul de frumusete merita nota 10+.Per total 7/10
    "light up the darkness" Bob Marley

    Comment


    • The wolf of wall street ! Nota 10

      Din trailer pare un film jalnic. Trebuie sa il urmariti !
      sigpic

      Comment


      • The Conjuring (2013) 10/10 absolut ! Asa film horror nu cred ca s-a mai facut in perioada recenta 2-3 ani, si nu stiu cand va mai aparea unul la fel de bun. Am tras niste sperieturi...
        Pe luneta mea sta semnu de la ''naic'' bine lipit

        Comment


        • destul de bun filmul, dar parca mai bun mi s-a parut Shutter (2004) http://www.imdb.com/title/tt0440803/

          Comment


          • carrie 2013. o panarama. 4/10
            kick ass 2. slabut. 5/10
            last vegas. merita vazut. 8/10
            sigpic

            Comment


            • 2 Guns - clar NU unul dintre cele mai bune filme ale lui Denzel, dar ok pentru doua ore de relaxare.
              The usual suspects - m-a facut, vitriol, curios. Foarte misto filmul, e printre putinele pe care le-as revedea.
              If it ain't broke, don't fix it!

              Comment


              • Last Vegas (2013) - un film cu nume mari de la Hollywood, nu avea cum sa fie rau. 8.5/10
                Gravity (2013) - suspans in stare pura, de la prima pana la ultima secunda a filmului. 9.5/10
                sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                Comment


                • Vazut si eu Last Vegas aseara, nume mari intradevar, dar nu mi s-a parut nicio sfaraiala, am avut impresia tot filmul ca e realizat numai din introducere, parca nu mai incepea actiunea ). Oricum merita vizionat, are niste faze memorabile.
                  Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                  Comment


                  • l-am vazut si eu aseara..e bun inainte de culcare


                    Capitain Phillips-slabut 6.5
                    Last edited by PiciuX; 16 January 2014, 14:40.

                    Comment


                    • Capitain Philips Un film foarte bun Nota 9. Tin sa te contrazic PiciuX. Un film cu atatea nominalizari si premii si un film care are rating pe IMDB peste 8 nu poate fi sub nici o forma un film slabut.

                      Tom Hanks joaca minunat. Reuseste sa redea ireprosabil, tensiune si starea unui om capturat si amenintat de pirati. Autocontrolul si intelepciunea cu care judeca fiecare moment din clipa in care piratii urca pe nava si pana cand este salvat este de apreciat. Un rol dificil pe care Tom Hanks reuseste sa-l joace asa cum ma asteptam de la un actor de talia lui. Un film dupa un caz real, pe care-l recomand cu placere oricui doreste sa vada un film de calitate.
                      My ride

                      Comment


                      • referitor la capitain philips: daca e vazut pe un crt din 1900 toamna si doua boxe antice si de mult, poate scade nota pana la 8

                        open grave. deznodamantul e interesant. 6,5
                        sigpic

                        Comment


                        • mi s-a parut ca au exagerat putin cand au venit navele alea + plus elicopter + echipa seal impotriva a 3 slabanogi intr-o barca de salvare.

                          Comment


                          • Si eu am vazut Capitain Philips, a fost peste asteptari.
                            Last edited by PCH; 16 January 2014, 16:31.

                            Comment


                            • Originally posted by PiciuX View Post
                              mi s-a parut ca au exagerat putin cand au venit navele alea + plus elicopter + echipa seal impotriva a 3 slabanogi intr-o barca de salvare.
                              Chiar asa s-a intamplat in realitate. Imi amintesc ca am vazut stirea, acum cativa ani. E bazat pe o poveste reala.
                              In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                              Comment


                              • In 2009 parca s-a intamplat. Nu e nimic exagerat, in zona respectiva activau si poate activeaza nave de pirati. De unde stii ca pe langa aia 3 -4 slabanogi nu mai apar inca 20 sau 60?! Deplasat este si faptul ca 2 panarame de barcute cu 5-6 slabanogi ataca ditai vaporul cu echipaj de 50 de persoane, dar uite ca se intampla! ))

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google